Stegna

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Grom
Posty: 1
Na forum od: 13 mar 2019 11:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Stegna

Post autor: Grom »

Już drugi raz jestem właśnie w tym sanatorium ,wręcz drugim razem starałam się aby tutaj wrócić.Byłam 5 lat temu ,wyjeżdżam jutro/14 marzec 2019 r./Sanatorium jest bardzo dobre ,pod każdym względem.Zabiegów całe mnóstwo, i zmieniają się wraz z wizytą u lekarza i moja sugestią. Ćwiczenia gimnastyczne rozciągające godne polecenia a efekt przeszedł moje oczekiwania.Wielkim walorem tego uzdrowiska jest basen,ćwiczenia na basenie jak również możliwość wykupienia dodatkowego pływania ,no i jacuzzi solankowe, sauna.Woda super, cieplutka,doskonała i nie czuć chloru.Gratulacje. Jedzenie-obiady doskonałe, zupy wyborne w smaku ,drugie dania pycha,śniadanie i kolacje -dużo wędlin/ jak dla mnie za dużo/, trochę za mało nabiału, serów żółtych, twarożków,choć zostały urozmaicone kolacje,galaretka drobiowa, żurek z biała kiełbasą -mniam,mniam .Nie ma szwedzkiego stołu jak kiedyś ale jedzenia jest tak dużo ,że szwedzki stół niczym nie ustępuje tej formie.Są wycieczki i wieczorki taneczne dla chętnych.Jest daleko do morza ,ja jeździłam codziennie samochodem/chore kolano / i rzeczywiście byłam codziennie, zdrowi chodzili na nogach-dało się.Tuz obok piękny las.Czystość w pokojach-absolutnie tak ,regularne sprzątanie, odkurzanie,wymiany pościeli ,czy ręczników-nie mam żadnych zastrzeżeń.Jestem bardzo zadowolona.A ew. negatywne opinie o tym sanatorium będzie nieuczciwe i niesprawiedliwe.Osoby ,które jadą do Stegny będą zadowolone z rehabilitacji , z klimatu, z zabiegów.A lada dzień będą pewnie włączone tężnie solankowe, mnie nie było dane,szkoda.Polecam Stegnę.Brawo .Na pewno wrócę właśnie tutaj. :serce:
forumowicz

Re: Stegna

Post autor: forumowicz »

Witam! Twój turnus był z ZUS czy z NFZ?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Stegna

Post autor: Atina »

Kuchcik w Stegnie nie ma NFZ .
forumowicz

Re: Stegna

Post autor: forumowicz »

Grom- oprócz gimnastyki która była w każdym sanatorium gdzie byłem, jakie są jeszcze zabiegi , pokoje ilu osobowe ?
forumowicz

Re: Stegna

Post autor: forumowicz »

I jeszcze ma pytanie , czy Stegna to wioska nadmorska czy miasteczko, są pkty sprzedaży morskich ryb,np ; wędzonej czy smażonej?Jaki był przedział wiekowy grupy na Twoim turnusie ? Nie byłem nigdy na turnusie z ZUS.
forumowicz

Re: Stegna

Post autor: forumowicz »

Stegna to nazwa miejscowości a nie nazwa sanatorium.Sprawdziłem na stronie ZUS wyniki konkursów ofert na lata 2019/2021.Układ krążenia w systemie stacjonarnym - Stegna "LEMAX" ul. T. Kościuszki 1 - oferta nieważna.Pozostają tylko dla układu krążenia w systemie stacjonarnym :Inowrocław "Solanki" ul.Solankowa cena 96,00 zł ,Wieniec Zdrój "Jutrzenka" ul. Brzozowa 1 cena 106,00 zł i Supraśl ul.Uroczysko Pustelnia 1 cen 115 ,00 zł.Jeśli bym otrzymał turnus to wybrałbym Inowrocław.
motylek7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 05 lut 2018 17:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Stegna

Post autor: motylek7 »

Hej Kuchcik.
Weszłam na posty dot. Stegny z czystego sentymentu. Wróciłam w lutym bardzo zadowolona z pobytu w sanatorium "Fala" . Stegna to nadmorska wioska, ale wcale nie taka mała jak mi się wydawało przed pobytem. Jest dosyć rozległa, łatwa do ogarnięcia i ma punkty niezbędne do odpoczynku i przeżycia :D Nad samym morzem jest całkiem sporo punktów gastronomicznych. Część z nich była również czynna podczas mojego zimowego pobytu.Nie robiąc zbędnej reklamy : smacznie i przytulnie jest np. w "Julce".
Świeżą wędzoną rybkę można kupić w barze (nie pamiętam nazwy), ale również od pana, który pojawiał się na naszym turnusie 3Xw tygodniu przed Ośrodkiem (bardzo polecam!)
Ogólnie , nie rozumiem negatywnych opinii choć wiadomo, wszystko zależy od oczekiwań.Do normalnego odpoczynku miejsce super! Zazdroszczę terminu bo jedyne, na co mogłam narzekać, to fakt krótkiego, zimowego dnia, który ograniczał czas na plaży.
Pozdrawiam przyszłych kuracjuszy i życzę efektywnej kuracji :)
forumowicz

Re: Stegna

Post autor: forumowicz »

Witam! Dzięki za info.Pozdrawiam i dobrego dnia!
Jolanta1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 02 sty 2018 17:49
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Stegna

Post autor: Jolanta1 »

Witam... a czy możesz mi powiedziećjak duże jest to sanatorium . tz. Ile osób ???
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Stegna

Post autor: jan19557 »

Około 250-280 osób. Wpisz w google sanatorium fala to zobaczysz obiekt. 1,5 km. od morza ścieżką przez las a szosą ponad 2
ODPOWIEDZ