Homocysteina

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Homocysteina

Post autor: andrzej1955 »

Witam-w ramach powiedzenia-pacjencie-lecz się sam-mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zaaplikował sobie badanie krwi-niestety płatne-na zawartość homocysteiny,bardzo powoli mit cholesterolu upada bo okazuje się że jednak jest potrzebny-tak jak zresztą już dawno pisał Naczelny Szaman-Zbigniew :!: jeżeli ktoś przeprowadzał takie badanie to bardzo proszę o odzew,Pozdrawiam-Nieustająco Cennego Zdrowia Życząc :)
forumowicz

Re: Homocysteina

Post autor: forumowicz »

Witaj Andrzeju :) moje dwie przyjaciółki wykonywały to badanie ,tez sie namierzam na nie.

HOMOCYSTEINA jest substancją wytwarzaną w organizmie w trakcie procesu trawienia białek. Przy prawidłowym poziomie jest niezbędna do budowy i regeneracji tkanek. Jednak podwyższony poziom może wiązać się z wystąpieniem choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu. :(
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Homocysteina

Post autor: andrzej1955 »

Witam,piszecie o podwyższonym cholesterolu i jak się go pozbyć-cholesterol w nadmiarze-określają to normy nie jest tak groźny jak przekroczenie norm homo-cysteiny-to jest oczywiście moje prywatne zdanie-polecam poczytać i sprawdzić czy mam rację-badanie jest niezbyt kosztowne,a zdrowie Bezcenne,Pozdrawiam i nieustająco Cennego Zdrówka Życzę :)
forumowicz

Re: Homocysteina

Post autor: forumowicz »

https://www.youtube.com/watch?v=1tJP5GBCibU
https://www.youtube.com/watch?v=vQlReKZkXe0
wszystko na ten temat! polecam filmiki dych dwóch panów na wszelkie tematy zdrowia!
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Homocysteina

Post autor: hipek »

Witaj Andrzej

W lutym 2019 robiłem sobie badanie homocysteiny i okazało się ,że mam przekroczony poziom o ok.13%.Lekarz rodzinny przepisał mi suplement pod nazwą Betaine 1,000mg. Po zażyciu 1 partii w ilości 100 szt zrobię powtórne badanie i zobaczę jaki będzie efekt. A że nie jestem zwolennikiem tabletek spróbuję obniżyć jej poziom przy pomocy diety. Z tego co się zorientowałem korzystnie wpływa na obniżenie poziomu homocysteiny spożywanie witaminy B12,B6 oraz kwasu foliowego oraz witaminy C. Jakie będą efekty powyższego opiszę po 3 miesiącach.

Pozdrawiam
Hipek
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Homocysteina

Post autor: hipek »

Witaj Max

Dziękuję za przesłane linki do filmików.Bardzo ciekawe poruszane tematy ujmujące w zasadzie wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat cholesterolu oraz homocysteiny.

Pozdrawiam

Hipek
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Homocysteina

Post autor: Hipokryt »

Hipek - masz bardzo ładne imię i tak jakby trochę podobne do mojego :lol: ;)
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Homocysteina

Post autor: ula509 »

andrzej1955 pisze: 26 paź 2017 14:46 Witam-w ramach powiedzenia-pacjencie-lecz się sam-mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zaaplikował sobie badanie krwi-niestety płatne-na zawartość homocysteiny
Zrobiłam, była w normie, za to witamina D poniżej normy. Suplementuję z K2MK7 i powoli idzie w górę. Za badanie poziomu wit.D też musiałam płacić, niestety. Pacjencie lecz się sam, ale jednak konsultuj zamysły z lekarzem . :)
forumowicz

Re: Homocysteina

Post autor: forumowicz »

badanie 25OHD wszędzie są płatne! w Krakowie 50zł, oglądajcie filmiki tych panów,zdanie zawsze możecie mieć swoje
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Homocysteina

Post autor: andrzej1955 »

Witam,widzę że temat nie umarł a wymiana doświadczeń zawsze jest potrzebna i każda nieinwazyjna metoda podratowania naszego cennego Zdrowia jest bezcenna,Pozdrawia i Nieustająco Cennego zdrówka Życzę ps.pisałem w temacie o Vit K-2 i w dalszym ciągu ją łykam-za jakiś czas pora na USG Dopplerowskie i porównanie do poprzednich wyników :)
ODPOWIEDZ