Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Forum na temat leczenia sanatoryjnego dzieci. Można tu wymieniać swoje doświadczenia w tym zakresie. Serdecznie zapraszam.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: mamaMarty »

Właśnie wróciłam. Jeśli macie jakieś pytania to odpowiem. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: administrator »

mamoMarty, pisz! Czy ktoś zapyta czy nie, na pewno wielu przeczyta. Napisz zatem długą opowieść o tym jak było. Przede wszystkim opisz warunki zakwaterowania, rodzaj, ilość i jakość zabiegów oraz czy dały jakiś efekt (to może przyjść być może później). Oczywiście napisz też proszę jak był zorganizowany czas wolny i czy jesteś ogólnie zadowolona z pobytu w sanatorium Argentyt.
forumowicz

Re: Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: forumowicz »

mamaMarty pisze:Właśnie wróciłam. Jeśli macie jakieś pytania to odpowiem. Pozdrawiam:)
Droga Marto może coś wiesz o sanatorium Dukat? Co prawda jadę tam sama jako osoba dorosła. Napisz proszę coś o samej miejscowości i okolicy. Czy jest gdzie spędzić wolny czas? Wyjazd mam w czerwcu.Pozdrawiam :serce: :kwiat:
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: mamaMarty »

Dąbki to mała miejscowość pomiędzy morzem a jeziorem. Typowy nadmorski klimat z knajpkami, barami, atrakcjami dla dzieci i miejscami do spacerów. Plaża duża, piaszczysta i czysta. Jeśli chodzi o Argentyt..... sanatorium składa się z trzech budynków, dwa z nich połączone, trzeci (w nim mieszkali dorośli) kilka kroków od budynku głównego. Rozległy teren wokół hotelu z niezbyt bogatą infrastrukturą (plac zabaw, kort, boisko, miejsce na ognisko), ale w pełni zaspakajał potrzeby kuracjuszy, w końcu i tak większość maszerowała na plażę;) Pokoje o zróżnicowanym standardzie, większość bez balkonów. Były przestronne z balkonami i maluśkie bez balkonów, wszystkie podobnie wyposażone (przynajmniej te w budynku Sylwia). Przydział pokoju w dniu przyjazdu odbywał się dość sprawnie. Ci, którzy "zbajerowali" recepcjonistkę, że ktoś jeszcze przyjedzie na dłuższy pobyt (znaczy się będzie dokwaterowany) dostawali pokój większy. Najczęściej jednak wszystko było w miarę sprawiedliwie. Zresztą.... jakie znaczenie ma pokój przy letnim pobycie nad morzem;) Ja trafiłam na niezłą pogodę, budynek po obiedzie pustoszał a na plaży totalne szaleństwo! W pokoju tapczany jednoosobowe, duża szafa, tv, radio, przestronna łazienka z kabiną prysznicową. Z dodatkowego wyposażenia - szklanki. Na korytarzu czajnik elektryczny, suszarka do bielizny, odkurzacz, mop. Kosze w pokojach były opróżniane z odpadków każdego dnia a sprzątane 3 razy w tygodniu. Sprzątanie pobieżne, przy alergikach niezadowalające. Zabiegi odbywały się do obiadu, w tym samym budynku co zakwaterowanie. Profesjonalnie, rzeczowo, ale dzieci czasem trzeba przypilnować, bo się wiercą i zamiast lampy na zatoki mają ją na czubki włosów lub żuchwę;) Jeśli chodzi o posiłki: ogólnie smaczne, śniadania i kolacje monotonne, obiady dobre ale małe porcje jak dla dorosłych (dla dzieci w sam raz). Przy śniadaniu i kolacji można sobie było zrobić kanapki lub po prostu zabrać coś do "chrupnięcia".
Ja z wyjazdu jestem zadowolona, moja córeczka chciała zostać dłużej - a to już nieźle, bo ona najbardziej lubi być w domu;))
Oczywiście zdarzały się "zgrzyty", jak to przy tak dużej ilości osób, zróżnicowanych potrzebach i wymaganiach. Na efekty trzeba będzie poczekać, ale moja Marta nie chorowała podczas pobytu, waga wzrosła ( jest drobniutka), wróciła w świetnej kondycji.
Z pełną odpowiedzialnością polecam Dąbki i Argentyt.
DORKA_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 27 gru 2016 08:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: DORKA_ »

Witam!
Był ktoś ostatnio z dzieckiem w Argentyt, jade pierwszy raz proszę o rzetelne info
pozdrawiam
Awatar użytkownika
basia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 17 lut 2012 14:15

Re: Dąbki Argentyt - wróciłam - odpowiem na pytania

Post autor: basia59 »

Dorka, opisz jak było.
ODPOWIEDZ