NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
nicponeq
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 26 mar 2019 20:54
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: nicponeq »

Niestety trzeba się liczyć z tym że region Małopolski ma bardzo dużo uzdrowisk plus te na Podkarpaciu jak Iwonicz , Rymanów , polanczyk. Dla warszawiaka czy pojedzie nad morze czy w góry to wyprawa, dla malopolanina już nie koniecznie 😉
Niestety jednak tych skierowań do Małopolski jest sporo , nie ma wyjścia 😉!
Kołobrzeg w czerwcu to naprawdę fart 😉
Ja zmykam ze zwrotów z malzonka i córka w Sudety do Polanica-Zdrój 😉
aksamitka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 13 kwie 2019 16:32
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: aksamitka »

hmmm dla mnie wyjazd w góry to zadna atrakcja jeśli sie w nich mieszka, zdecydowanie powinna byc to zmiana klimatu ale jak ona moze byc jak wysyłają Cie 120km od domu?
nicponeq
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 26 mar 2019 20:54
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: nicponeq »

Taki mamy klimat 😉 dla NFZ przy takiej masowce nie ma to znaczenia , jedziesz albo nie 😉
Na szczęście dla świadomego kuracjusza nie ma patowej sytuacji.
Awatar użytkownika
staff
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 01 mar 2019 20:39
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: staff »

Hej: Ewula 53.. piszesz: "Ja też z nadciśnieniem ale lekarz zaznaczył na wniosku prośbę o Kołobrzeg i jakimś cudem się udało ".
Uważam: prawdziwa Szczęściara z Ciebie.. na pewno nie zdajesz sobie sprawy z tego -teraz, przed pewnym już wyjazdem. mogę tylko zazdościć.. !
tak piszę, bo sam miałem olbrzymie szczęście dostać przydział w 2016: przełom lipca-sierpnia; do Kołobrzegu. Czas, który dużo namieszał-zmienił w moim życiu; wniósł niesamowite wrażenia.
Tobie też tego serdecznie życzę.. !
Malkotentów, którym letnia aura + duuża ilość turystów w trakcie 3-tygodniowego prawdziwie letniego kołobrzeskiego pobytu nie pasuje -nie do konca rozumiem; ale .. są różne oczekiwania, .

Pytanie mam też Ewula 53... przy jakim 'kolejkowym' numerze (mniej-więcej) dostałaś przydział -teraz, niedawno ?
..dla oczekujących to dość ważne.
ja czekam na pojawienie się po 'weryfikacji'.
.. pozdrawiam ;)
Ewula 53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 13 kwie 2019 18:02

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Ewula 53 »

Witaj Staff, bardzo się ciesze, że jadę właśnie w takim okresie na kurację, no bo co robić w Kołobrzegu w zimie? A co do numeracji, to przydział nastąpił dwa tygodnie temu przy numerku 430. Nie wiem tylko czy sanatorium Mega do którego mam wniosek jest również do pozazdroszczenia. Pozdrawiam i życzę wymarzonego przydziału.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Ewula ... gratuluję miejscowości , terminu i ośrodka też .
Kołobrzeg w czerwcu to marzenie wielu z nas .. moje także :D
Chociaż w Kołobrzegu nigdy nie mozna się nudzić , nawet zimą :lol: :lol: chyba , ze Ktoś bardzo tego chce :D
Mega to male kameralne sanatorium , do plaży , molo , centrum blisko , nie znam bliżej tego ośrodka , wiem , że na basen dowożą autobusem do Arki .
Piszesz , ze jedziesz do Mega , więc rozumiem , że chodzi o ten ośrodek przy ul Kościuszki :?: nie o Arke Mega na Sułkowskiego :?: :?


Staff ... masz rację pisząc , ze ludzie mają różne oczekiwania , ale nazywanie kogos ,-- min. mnie malkontentem tylko dlatego , że nie lubię zgiełku , krzyków dzieci , upałów , wszechobecnego zapachu potu , tłumów nie tylko na plaży , promenadzie , ale i w kawiarenkach , a także wygórowanych , wakacyjnych cen .... :oops: -- jest dla mnie nie zrozumiałe :roll: , co nie oznacza , ze gdybym otrzymała skierowanie na ten okres , grymasiłabym , narzekałabym i zmieniałabym termin ... nie , pojechałabym , ale co w tym dziwnego , że wolałabym w innym okresie :?:
Ewula 53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 13 kwie 2019 18:02

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Ewula 53 »

Tak Gieniu jadę do Mega na Kościuszki i tak prawdę mówiąc będę w Kołobrzegu pierwszy raz. Mam nadzieję, że towarzystwo również dopisze.
aksamitka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 115
Na forum od: 13 kwie 2019 16:32
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: aksamitka »

Kołobrzeg super zwłaszcza latem ale zima tez nie da sie nudzić, bardziej bym sie martwila jakbym trafila zime w malutkiej miejscowosci typu Wysowa( mieszkalam tam kilka lat- zimą to naprawde nie ma tam co robic)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Aksamitko, jak się chce to zajęcie się znajdzie i jak są fajni ludzie to można bardzo dużo :) ... gorzej z pogodą, ona ma tu bardzo duże znaczenie w zimie śnieg, a w lecie deszcz bo przecież nie będziemy cały czas przebywać w budynku. Pogoda czasami płata figle i jednemu w zimie słońce świeci, a drugiemu śnieg w lecie :lol: :lol: :lol: .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Jesli Ktoś chce mieć ładna pogode w Kołobrzegu , zapraszam w moich terminach :D
Nie ważne czy to był listopad , czy padz , czy luty , czy grudzień , zawsze było słonecznie i w miare ciepło :D dwa/trzy dni załamania , czyli pogoda barowa ;) , a potem juz tylko spacerowa :D
ODPOWIEDZ