12 sierpień Wieniec Zdrój ZUS

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
iruchna1969
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 06 wrz 2015 14:55
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

12 sierpień Wieniec Zdrój ZUS

Post autor: iruchna1969 »

Witam. Dzisiaj odebrałam skierowanie do tego sanatorium na oddechówkę . Myślę iż do sierpnia można skompletować fajną załogę . Pozdrawiam wszystkich przyszłych kuracjuszy i proszę o wpisy .
Buntownik
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 17 lis 2018 02:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: 12 sierpień Wieniec Zdrój ZUS

Post autor: Buntownik »

Jak oddechówkę to na bank dadzą ci gimnastykę oddechową i dwie inhalacje,które będziesz miała 6 razy w tygodniu pani Dorotka od inhalacji to wspaniała babeczka-do końca życia nie zapomnę jak pewien gość chciał sobie samemu odbić kartę i ona go nakryła:))

Do tego pewnie dadzą ci kąpiel sosnową,to zwykła kąpiel w wannie z dodatkiem paru kropli zapachowych jak możesz poproś o kąpiel perełkową-tutaj będziesz miała non stop bąbelki to poczujesz się trochę jak w jaccuzi.Plus jakieś ćwiczenia w siłowni-najlepiej poprosić o bieżnie gdzie sama regulujesz sobie tempo biegu-ja w kwadrans potrafiłem spalić 140 kalorii przebiegając 2 kilometry.

Zajęcia od poniedziałku do piątku są od 8.30 do nawet 17.30 o tak póznej porze z reguły są kąpiele w wannach w tęczy-w soboty z reguły koło godziny 9.40-10 będziesz miała dwie inhalacje a po obiadku od 13 do 14 gimnastykę oddechową-jednak tutaj zarówno grupa jak i rehabilitanci odwalali manianę (jedni nie prowadzili zajęć bo drudzy przychodzili tylko podbić kartę)potem masz wolne i robisz co chcesz.

Posiłki są od 7-8.20 śniadania,obiady 12-13.20,kolacje 17.30-18.50 jak nie masz autka to do Włocławka jezdzi autobus 11-bilet normalny 2,60zł-tam jest trochę marketów,multikino-ogólnie jednak to szare miasto i dość niebezpieczne i trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Lataj często na dyżurkę na 4 piętrze by dowiedzieć się kiedy będzie test sprawnościowy(przez 6 minut idziesz swoim tempem po 30 metrowym korytarzu)oraz spirometrię początkową i końcową.Wszystko to jest po godzinie 15-szczególnie spirometria trwa długo(przy 40 kuracjuszach trwa minimum 2,5 godziny)test zaś szybko idzie bo odbywa się w 2 osobowych parach.

Do tego obowiązkowe edukacje zdrowotne,jak kiedyś byłaś w sanatorium to nic nowego nie dowiesz się,a musisz mieć podpisane zajęcia-szczególnie te o 14.30 są deprymujace bo trwają blisko 2 godziny a potem trzeba swoje odstać w kolejce.Kolejny obowiązek w zusie to terapia relaksacyjna słuchanie w wąskiej sali hutnika muzyczki z płyty ani to relaksujące gdy ktoś obok chrapie lub co gorsze ma nieświeży oddech.
Awatar użytkownika
iruchna1969
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 06 wrz 2015 14:55
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 3

Re: 12 sierpień Wieniec Zdrój ZUS

Post autor: iruchna1969 »

Dziękuję bardzo za opis tego sanatorium . Wszystko się zgadza . Byłam tam na oddechówce w ubiegłym roku w lutym . Wyjazd bardzo mi pomógł . Przez kilka miesięcy miałam spokój z płucami . W tym roku byłam w klinice na pulmunologii . Lekarz przy wypisie wystawił mi skirowanie na rehabilitację do zus . I tak po 6 tygodniach dostałam list z orzeczeniem o potrzebie rehabilitacji . Po 14 dniach zadzwoniłam i ustaliłam tylko termin wyjazdu . . Co do miejsca nie było wyboru . Jednak po kilku dniach musiałam zmienić termin na wcześniejszy .l tak wyjeżdzam już w najbliższy poniedziałek czyli 6 maja . Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy .
ODPOWIEDZ