Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

Dziś miałam badanie przez lekarza orzecznika ZUS w II Oddziale ZUS w Warszawie na ul 11 listopada. Decyzja pozytywna, przyznano mi rehabilitację leczniczą narządu ruchu w systemie stacjonarnym.
Wniosek do ZUS złożyłam 19 kwietnia ale po drodze były święta i majówka. Uważam więc, że w miarę szybko miałam komisję.
Badający mnie lekarz był uprzejmy,rzeczowy, bardzo dokładnie zapoznał się z dokumentacją medyczną, zadawał dużo pytań a na koniec szczegółowo mnie zbadał. Bałam się tego badania, czytając opinie na forum ale mile się rozczarowałam. Lekarz okazał się profesjonalistą a już pod koniec badania powiedział, że przyznał mi rehabilitację.
Nadmienię tylko, że nie każdy wychodził z tego gabinetu z uśmiechem na twarzy.
Po wyjściu od lekarza na decyzję na piśmie czekałam tylko 5 minut. Panie urzędniczki bardzo sympatyczne i pomocne. Powiedziały, że decyzja uprawomocnia się po 14 dniach i 14 dnia mogę dzwonić i dowiadywać się gdzie dostanę sanatorium albo prosić o skierowanie w konkretne miejsce.
Aktualnie przyznawane są wyjazdy na miesiąc październik, boję się więc, że u mnie będzie to już listopad.
Tak więc nie wszyscy w ZUS są tacy straszni jak piszą. Warszawski ZUS będę zachwalać za pełen profesjonalizm, szybkość działania i życzliwe podejście.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: stokrotka »

kejton -to długo będziesz czekać na wyjazd.Ja za każdym razem jadąc z ZUS czekałam (tak też jest obecnie) max 2 msc.
Na komisji byłam w połowie kwietnia ,a wyjazd w połowie czerwca br.
Pozdrawiam.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

W tym roku w Warszawie tak długo się czeka ok 4 miesięcy. Za późno złożyłam wniosek, bo myślałam, że sama poradzę sobie z narastającym bólem.
W sumie to mój lekarz zdecydował za mnie, że czas na porządna rehabilitację i wypełnił wniosek.
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: MAnty »

stokrotka pisze: 16 maja 2019 10:02 kejton -to długo będziesz czekać na wyjazd.Ja za każdym razem jadąc z ZUS czekałam (tak też jest obecnie) max 2 msc.
Na komisji byłam w połowie kwietnia ,a wyjazd w połowie czerwca br.
Pozdrawiam.
Witam
z jakiego regionu Polski jesteś "Stokrotko" ? ja też miałem teraz komisję W-wa i jestem ciekawy jak długo będę czekał na wyjazd.
Awatar użytkownika
Ala0405
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 21 wrz 2016 20:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ala0405 »

Witam wszystkich,
wczoraj dostałam decyzję z ZUS - ZIMOWIT Rymanów Zdrój na turnus od 30.08.2019 r.
Na komisji byłam 11 kwietnia.
Czy ktoś wybiera się w tym terminie do Rymanowa?
Pozdrawiam gorąco
Ala
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kejton »

Zazdroszczę Rymanowa i terminu. Szkoda, że nie złożyłam wnioski wcześniej
Twój przypadek potwierdza, że zeka się w Warszawie na sanatorium 4 miesiące
JoannaJoanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 14 mar 2018 08:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: JoannaJoanna »

ja miałam komisje 24 kwietnia zus gdańsk a wyjazd do Aleksandrowa Kujawskiego Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy od 18 października do 10 listopada . nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego Aleksandrowa .
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1222
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Joni123 »

A już myślałam, że tylko ja dostałam z kwietniowej komisji tak późno sanatorium 8-) ale widzę, że Ty jeszcze później ;)
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: MAnty »

Jest ktoś na schorzenia psychosomatyczne ? w tym przypadku są tylko cztery ośrodki w Polsce , ciekawe jak długo się czeka ? za tydzień będę dzwonił do ZUS w celu ustalenia miejsca i dowiem się jak długo się czeka ale może ktoś wcześniej zaspokoi moją ciekawość. ;)
JoannaJoanna
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 14 mar 2018 08:31
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: JoannaJoanna »

ja mam Aleksandrów na narząd ruchu .
ODPOWIEDZ