Ustroń , Cieplice , Dąbki

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Ustroń , Cieplice , Dąbki

Post autor: MaryKate »

Chciałabym zasięgnąć opinii ośób które były w ostatnim czasie w sanatoriach w tych miejscowościach . najbardziej interesuje mnie jaka baza zabiegowa , czy jest szansa na pokój jednoosobowy i warunki w pokojach :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń , Cieplice , Dąbki

Post autor: lawenda »

Witaj MaryKate.
Mogę się tylko wypowiedzieć o Dąbkach san. Argentyt pobyt w 2014 i Cieplicach san. Agat. pobyt w 2019.
W żadnym z nich niema basenu. Borowina tylko częściowa, z tym że w Agacie prawdziwe błotko, a w Argentycie plastry. Pozostałe zabiegi jak w większości sanatoriów. Jak trafisz na dobrych rehabilitantów to będzie ok., bo i w Dąbkach i w Cieplicach byli tacy co wykonywali masaże dobrze, ale byli i tacy co odwalali tzw. "sztukę". Atutem jak dla mnie była w Dąbkach kriosauna, w Cieplicach niestety jej niema.
Pokoje jednoosobowe w Cieplicach bez problemu, bo jest ich dużo (trzeba tylko zrobić wcześniej rezerwację), natomiast w Dąbkach z tego co się orientuję, to jedynek chyba niema.
Standard pokoi w Cieplicach b. dobry. W Dąbkach byłam 5 lat temu, wtedy standard też był b. dobry, no ale minęło trochę czasu, więc mogło się co nieco zmienić. Mieszkałam w Adrianie (to budynek wolnostojący należący do ośrodka Argentyt).
Atut Adriana, to to że mieliśmy klucze do drzwi wejściowych i można się było co nieco spóźnić. ;)
Podsumowując powiem tak: Dąbki polecam w okresie od maja do września, natomiast Cieplice przez cały rok.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ustroń , Cieplice , Dąbki

Post autor: sztani »

Najprościej wpisać w naszą forumową wyszukiwarkę jest bardzo dużo świeżych wiadomości . Zapytałaś ogólnikowo więc jak tu pomóc . Sam Ustroń to kilkanaście sanatoriów ,Cieplice podobnie . Zacznij od opinii w wyszukiwarce( prawy górny róg) Pozdrawiam i dobrego wyboru . baza zabiegowa to też nie wiadoma bo czy narząd ruchu czy oddechówka a może inne schorzenie. :kwiat: :)
ODPOWIEDZ