Karta parkingowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ula509 »

darek pisze: 27 maja 2019 15:53 ale poddupnik i Już Zajmuje Miejsce
Jednak trochę bym broniła tych matek. Wystarczy, że matka ma dwoje dzieci, które jeżdżą na tych podkładach i podjeżdża pod market. Parking pełen, miejsce daleko. Trzeba ogarnąć dzieci, załatwić wózek, zrobić zakupy. Z powrotem z wózkiem i dwojgiem dzieci, co dużo ukrywać, zmęczonych zakupami, bo to nie ich bajka, więc marudnych, trzeba kawał drogi po meandrach parkingu iść, wypakować, potem odprowadzić wózek raz jeszcze, a dzieci mają dość, wolałyby juz do domu. I w takiej sytuacji miejsce dla rodzin z dziećmi tuż pod wejściem jest dużą pomocą.
Tak więc wszystko zależy od sytuacji i ludzi, ale święta racja, są i tacy, którzy nadużywają możliwości kosztem innych, nie zważając na nic.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Wczoraj wlaśnie widzialem jak Straż Miejska wypisuje wnioski robi zdjęcia aut. W jednym za szybą brak karty w drugim karta stara . Polecą kary :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Ciekaw jestem czy na Waszych kartach parkingowych macie wpisany kod niepełnosprawności?
Na mojej tego kodu nie ma, ale u kolegi już jest taka informacja. W podobnym czasie nasze karty były wydane i są oczywiście według nowego wzoru.
Moim zdaniem kod nie powinien być na karcie bo jest w legitymacji i w orzeczeniu o niepełnosprawności.
Od czego to zależy i jak to jest na Waszych kartach parkingowych?

P.S. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie osobiste wycieczki (jak to jest w zwyczaju forumowym) :lol:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7037
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Karta parkingowa

Post autor: sztani »

Na mojej też nie ma . ,ale biorąc pod uwagę ,że Twoja jest na syna więc też może nie być . pierwsze słyszę o wypisanych symbolach .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Hipokryt pisze: 11 cze 2019 15:00 (...)
P.S. Proszę o konkretne odpowiedzi a nie osobiste wycieczki (jak to jest w zwyczaju forumowym) :lol:
sztani pisze: 11 cze 2019 15:29 Na mojej też nie ma . ,ale biorąc pod uwagę ,że Twoja jest na syna więc też może nie być . pierwsze słyszę o wypisanych symbolach .
A jednak nie da się tutaj wymienić informacjami bez "osobistych wycieczek" :lol: (takie zwyczaje) ;)
Dodam, że podałem przykład mojej karty i karty kolegi. Co ma do tego syn?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Karta parkingowa

Post autor: darek »

Oj Marku Marku

Wg wytycznych UE - bo jest to wzór Unijny zatwierdzony dla wszystkich krajów Członkowskich.

Na Karcie ma być umieszczony NR -który jest w ewidencji EU i ten NR jest najważniejszy w rozliczeniach opłat .
Np w Londynie wjeżdżając na Kartę Spisywano Mój NR celem NIEPOBIERANIA Opłaty za wjazd .
Podobnie byłem potraktowany w innych krajach -nawet Dostałem mandat -upomnienie za ..niewidoczny numer.
Ten NR to ewidencja -Niestety w Polsce chyba jeszcze nie ma scanerów

Pisz o informacjach na Karcie -
Ma Być Kraj wydania organ wydający
Namiary na...
Zdjęcie jako POTWIERDZENIE

Nie mają rozporządzenia wew dotyczące weryfikacji kto może kto nie
WSZYSTKIE schorzenia uprawniajace do sa JEDNAKOWO Traktowane
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Darku Drogi Darku :D
Jest mi niezmiernie miło, że zwracasz się do mnie starym imieniem a nie nowym dość oryginalnym :lol: To dla mnie wielki zaszczyt, że jest jeszcze ktoś kto o tym pamięta a przecież wszystko zostało wyjaśnione TUTAJ ;)

Wracając do mojej kwestii to nic tu mi nie wyjaśniliście, nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji czy porady.
Dodam, że szukam wyjaśnienia dlaczego ten mój kolega ma na karcie parkingowej wpisany kod niepełnosprawności? Kolega jest całkowicie sparaliżowany od pasa w dół, więc wymaga pomocy, ale auto prowadzi doskonale (objechał pół Europy). Ma on samochód całkowicie dostosowany do kierowania tylko rękoma, jest urządzenie pomagające wsiadać na wózek, drzwi rozsuwane, automat i mnóstwo innych udogodnień. Auto jest oznaczone dużymi naklejkami z przodu i z tyłu. Karta została wydana pod koniec 2015r na Mazowszu, czyli od razu jak wszedł w życie nowy wzór i przepis.
Jak to jest z wpisywaniem tego kodu?

i znowu przypominam, że:
Hipokryt pisze: 11 cze 2019 15:00 Proszę o konkretne odpowiedzi a nie osobiste wycieczki (jak to jest w zwyczaju forumowym) :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Karta parkingowa

Post autor: Dzia_dek »

Hipokryt pisze:(...)Jak to jest z wpisywaniem tego kodu?
Masz z tym problem? Jeśli tak, to zadzwoń sobie do organu wydającego karty i w kilka sekund rozwiążą
Twój dylemat z wpisaniem lub nie, kodu niepełnosprawności. Dlaczego tak się dzieje. Myślę, że opis
samochodu tego kolegi i to gdzie jeździ też niewiele wnosi do tematu, dlaczego wpisano lub nie ten kod.
Hipokryt pisze:(...)Wracając do mojej kwestii to nic tu mi nie wyjaśniliście, nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji czy porady.
Jak tak ubisz cytowania, to wiele wyjaśnia ten wpis o tutaj. A w szczególności jego drugie zdanie.
Może to dlatego nie ma zbyt wielu chętnych do konwersacji z Tobą?
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Karta parkingowa

Post autor: ula509 »

http://niepelnosprawni.gov.pl/container ... 202014.pdf
Jak by co, to tu jest wzór aktualnie obowiązującej karty parkingowej.
Nie ma tam ani adresu osoby niepełnosprawnej, ani symbolu niepełnosprawności.
Link trochę długi, ale nie umiem skracać linków.
Edit. O, sam się skrócił. :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Karta parkingowa

Post autor: Hipokryt »

Dzia_dek pisze: 01 sty 1970 01:26 Masz z tym problem? Jeśli tak, to zadzwoń sobie do organu wydającego karty i w kilka sekund rozwiążą
(...)
Dziadku Drogi Dziadku :lol:
Twój pomysł genialny :D Ja mam inny pomysł aby nie irytować Dziadka: ;)
A czy nie lepiej... będąc w Centrum wysiąść z tramwaju na Jana Pawła i wstąpić do Centrali PFRON ? Miła obsługa tam jest :shock:
Wynika z tego, że przez takie nasze dobre rady niczego się nie dowiadujemy na Forum a przecież NS to jest wielka skarbnica wiedzy :(
Do innych kwestii się nie odniosę a tylko kolejny raz wrzucam do mego Archiwum tą radosną dziadkową "twórczość" :lol:
ODPOWIEDZ