Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Samosia »

Przecież to nasz lekarz prowadzący zna najlepiej naszą chorobę i wpisując dodatkowo miejsce gdzie moglibyśmy pojechać do sanatorium pomaga w wyborze miejsca lekarzowi balneologwi,który tak po prawdzie na nasz temat nie wie nic :roll:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

I teraz zagwozdka..bo mój lekarz kierujący jest reumatologiem i ma specjalizację balneolog...czyli jeśli on napisze sugestie co do miejsca i sposobu leczenia ,to teraz inny balneolog w OW NFZ, podważać będzie na odległość, to co kierujący lekarz tej samej specjalizacji ,podpity pieczątka z numerem uprawnień na skierowaniu ,leczy w człowieczku namacalnie?? Jakaś paranoja...
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

No to masz czas do 18 lipca żeby Ci wypisał, póki jeszcze w skierowaniu jest miejsce do zaznaczenia tego. W nowwym nie ma.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

Jakaś paranoja...
A czy to jedyna paranoja tego systemu? Jeszcze masz złudzenia?
Módlmy się tylko o to by lekarz w funduszu był uprzejmy przejrzeć dokładnie nasz wniosek.Ostatnio po operacji kolana zakwestionował moje skierowanie na leczenie szpitalne i zakwalifikował mnie na sanatorium uzdrowiskowe z okresem oczekiwania 29 miesięcy.
Pani kierownik wydziału uzdrowiskowego najpierw nie chciała przyjąć odwołania,które lekarz drugi raz odrzucił ,a potem osobiście przepraszała mnie za nieporozumienie i bardzo zabiegała o to,bym nie chciała dalej afery rozkręcać.Dali mi przydział w ciągu dwóch dni. Można? Szkoda że tylko wtedy jak o własną d... biega.
Mnie naprawdę już nic nie jest w stanie zdziwić :roll: w tym chorym systemie.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Dobry wieczór. Czyli teoretycznie jeżeli podreptam do lekarza w tym tygodniu, jeżeli wypisze chociaż dopiero co wróciłam i wyślę i dotrze przed 18 lipca to jadę starym torem? ( 34 miesiące plus możliwość wykorzystania zwrotów jak teraz) . Jakbym nie podchodziła do tematu tak szansy na skrócenie kolejki w tym tunelu nie widzę... :| :(
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Danka51 »

Ja byłam w ub. roku w kwietniu w sanatorium i lekarz rodzinny wystawił mi skierowanie
w tym roku też w kwietniu.Więc dla mnie to w sumie nic nowego.Nie było mowy aby wcześniej
jak po roku wypisać świeże.Może w inni lekarze wypisywali już wcześniej. Nie sądzę aby te zmiany
spowodowały przyspieszenie , wręcz rzadziej można będzie skorzystać z tego dobrodziejstwa .
Ale bądźmy pozytywni .Spokojnej nocy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: GIENIA »

A czy Ktos wie , czy brak weryfikacji , dotyczył będzie także wniosków już złozonych , czy dopiero tych które będą złozone po wejściu w zycie nowych przepisów :?:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Jeżeli uchyla się paragraf mówiący o tej weryfikacji to z dniem wejścia tych zmian go po prostu nie bedzie. Czyli nie będzie podstawy do weryfikacji.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

Pogański kraj,pogańskie obyczaje....
Magda lena
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 13 maja 2019 09:45
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Magda lena »

Byłam w sanatorium w lutym 2017 r w Dąbkach. W NFZ złożyłam wniosek we wrześniu 2017 na następny wyjazd po 9 miesiącach.
Jadę w sierpniu 2019 :) :geek:
Teraz gdy wejdą nowe przepisy, nie będzie WCALE SZYBCIEJ!!!!!! :oops:
ODPOWIEDZ