Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Bietka »

Dla mnie to żadna zmiana. Lekarz pisał miejscowość a jechałam i tak gdzie indziej nie widzę więc różnicy. Odwołania były honorowane w razie nagłych ,uzasadnionych wypadkach i było trudno je uzasadnić.
Co do malejących nakładów na służbę zdrowia to nijak ma to się do rzeczywistych danych, lepiej sprawdzić niż wyciągać wnioski z niesprawdzonych informacji i tak w roku 2018 wydatki na służbę zdrowia wzrosły o 200 ml zł, tj. wynosiły 4,67% PKB a w 2019 planuje się 4,86% PKB aż do 6% PKB w 2025.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Samosia »

Witajcie w ten upalny dzień 🌞 Czytam sobie o tych zmianach i zastanawia mnie jedna kwestia...czy te zmiany będą dotyczyć tylko tych co dopiero będą składać wnioski czy również tych co to już stoją w tzw.kolejce do wyjazdu np.w roku 2020-2021🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Felice »

Bietka a dane które podałaś z jakiego źródła są i na czym ich wiarygodność polega.
Nie wiem w co inwestowane są te wielkie nakłady o których piszesz bo te z kolei mają się nijak do kolejek na zabiegi,do specjalisty,kolejek do sanatorium,czy na jakąkolwiek rehabilitację.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Bietka »

co by nie mówić tendencja jest wzrostowa ale przy takich brakach w służbie zdrowia jest to kropla w morzu potrzeb, lekka poprawę widać np. przy operacji zaćmy, kolejkach na rezonans i tomografię. do okulisty termin np. w Ursusie 2 dni a w prywatnej przychodni obok 3 tygodnie. Takie drobne przykłady a podane dane pochodzą z GUS.Niestety często poglądy polityczne tak zaciemniają obraz , że widać gorzej niż z ciężką zaćmą ale na to nic nie poradzę, że widzimy to co chcemy widzieć.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Bietka »

do Samosia:
Na logikę, niektóre zmiany które wchodzą nie mogą dotyczyć tych co już złożyli wniosek bo trzeba byłoby go cofnąć i kazać złożyć drugi raz po roku od przyjazdu (złożyłam po miesiącu,) co do innych zmian np. weryfikacji czy wyboru sanatorium obejmą wnioski w toku, tak uważam mając jakąś wiedzę z racji swojego zawodu i doświadczenia.
forumowicz

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: forumowicz »

I Bietka masz oczywiście rację.
§ 2. Skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową wystawione przed dniem wejścia w życie
niniejszego rozporządzenia zachowują ważność. Do tych skierowań stosuje się § 2 ust. 6 rozporządzenia zmienianego w § 1,
w brzmieniu dotychczasowym.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Atina »

Po prostu ,,prawo,, nie działa wstecz :)
To czekamy na ,,nowe,, krótszy czas oczekiwania :roll: wątpię...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Felice »

.Niestety często poglądy polityczne tak zaciemniają obraz , że widać gorzej niż z ciężką zaćmą
gdzie ty cokolwiek wypatrzyłaś swoim cudownym wzrokiem na temat moich poglądów politycznych?
W Warszawie,nie w Ursusie do okulisty w tym roku już nie ma zapisów,do ortopedy nie dostaniesz się praktycznie w żadnej przychodni,na rehabilitację również. Na rezonans jeździłam do Płońska bo w Warszawie nie był możliwy.
W jednym się z tobą zgodzę...widzimy to co chcemy widzieć,co pokazałaś w swojej wypowiedzi.
Wydatki na służbę zdrowia nieco rosną,ale tylko dlatego,że wzrastają pensje,a tym samym wpływy z tytułu składek.W Europie z tego samego tytułu czyli wydatków na służbę zdrowia za nami jest tylko Rumunia i Bułgaria,znaczy zajmujemy niechlubne trzecie miejsce od końca.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: Samosia »

Bietka pisze: 26 cze 2019 09:21 do Samosia:
Na logikę, niektóre zmiany które wchodzą nie mogą dotyczyć tych co już złożyli wniosek bo trzeba byłoby go cofnąć i kazać złożyć drugi raz po roku od przyjazdu (złożyłam po miesiącu,) co do innych zmian np. weryfikacji czy wyboru sanatorium obejmą wnioski w toku, tak uważam mając jakąś wiedzę z racji swojego zawodu i doświadczenia.
A więc jeśli dobrze zrozumiałam to gdy będe miec 18 miesięcy od złożenia wniosku (a wedle moich wyliczeń bedzie to luty-marzec 2020r zamiast grzecznie czekac na wyjazd w roku 2021) i niedędzie weryfikacji to mogę próbować wydzwaniać do NFZ o tzw.zwrot 🤔Dużo chłodu dla wszystkich w ten upalny dzień przesyłam 🍨🍧🍦
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zmiany wchodzą w życie - Rozporządzenie Ministra Zdrowia ogłoszone

Post autor: ricolo666 »

Felice pisze: 26 cze 2019 10:28
.Niestety często poglądy polityczne tak zaciemniają obraz , że widać gorzej niż z ciężką zaćmą
gdzie ty cokolwiek wypatrzyłaś swoim cudownym wzrokiem na temat moich poglądów politycznych?
W Warszawie,nie w Ursusie do okulisty w tym roku już nie ma zapisów,do ortopedy nie dostaniesz się praktycznie w żadnej przychodni,na rehabilitację również. Na rezonans jeździłam do Płońska bo w Warszawie nie był możliwy.
W jednym się z tobą zgodzę...widzimy to co chcemy widzieć,co pokazałaś w swojej wypowiedzi.
Wydatki na służbę zdrowia nieco rosną,ale tylko dlatego,że wzrastają pensje,a tym samym wpływy z tytułu składek.W Europie z tego samego tytułu czyli wydatków na służbę zdrowia za nami jest tylko Rumunia i Bułgaria,znaczy zajmujemy niechlubne trzecie miejsce od końca.
Fajnie by bylo jak by Trzaskowski dolozyl swojm wyborcom zamiast sponsorowac demoralizacje dzieci w szkolach
ODPOWIEDZ