dopłata z Pefronu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

dopłata z Pefronu

Post autor: lubelanka64 »

Mam orzeczenie z Pefronu o niezdolności w stopniu lekkim....czy mam szansę na turnus rehabilitacyjny i dopłatę...nigdy nie korzystałam
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: BarbaraB64 »

Witam. Szanse zawsze są na dofinansowanie tylko że w tym roku chyba już za późno aby składać wniosek .Nie wiem jak w Twoim województwie ale u mnie w śląskim wnioski składa się zaraz na początku roku i jak tylko PCPR dostaje pieniądze to przydzielają dofinansowania i kwalifikacje są różne z tego co wiem to raz pierwszeństwo mają dzieci , innym razem osoby które pierwszy raz występują o dofinansowanie a jeszcze innym razem zależy od stopnia poczynając od znacznego w dół . Musisz dowiedzieć się u Siebie w PCPR jak to wygląda bo być może będą inne kryteria .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: darek »

lubelanka64 pisze: 12 sie 2019 10:17 Mam orzeczenie z Pefronu o niezdolności w stopniu lekkim....czy mam szansę na turnus rehabilitacyjny i dopłatę...nigdy nie korzystałam
Oj Droga Lubelanko

Ktoś Znajomy posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu Znacznym wydanym przez MOPS oraz w chyba w stopniu Umiarkowanym wydanym przez ZUS .

Postanowił na przełomie czerwca/lipiec złożyć bo Ktoś gdzieś napomknął ,że mają pojawić się dodatkowe środki z Budżetu na Niepełnosprawnych .

Złożył wniosek .
Przedstawił dochody i................. dowiedział się ,że tak jak w przypadku PRZYZNANIA 500+ Dla Niepełnosprawnych ze Stopniem ZNACZNYM .

Aby zakwalifikować się na Dofinansowanie z PFRONU na Turnus Rehabilitacyjny należy osiągać dochód w kwocie poniżej 1 200,00 złotych brutto.

Może jest to Decyzja Regionalnego Prezesa PRON a może decyzja z Góry .

Wniosek chyba jeden że Osoby NIEPEŁNOSPRAWNE podlegają OGRANICZENIOM -Dochodowym

ok
zaraz będą wnioski że uprawiam POLITYKĘ
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: Samosia »

Witam....BarbaraB64 w śląskim to wiem to na przykładzie mojej córki,że w stopniu lekkim mimo złożonych 7 wniosków niedostała nigdy żadnej dotacji a i teraz gdy ma stopień umiarkowany również jej 3 wniosku zostały zwrócone 🙄🤔A więc albo zbieranie do ,,skarpetki" i wyjazd prywatny albo czekanie 3-4 lata na wyjazd z NFZ😬😟
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11617
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: Atina »

W Gdańsku także z umiarkowanym nie ma szans na dofinansowanie... :roll:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: BarbaraB64 »

Samosia pisze: 12 sie 2019 15:13 Witam....BarbaraB64 w śląskim to wiem to na przykładzie mojej córki,że w stopniu lekkim mimo złożonych 7 wniosków niedostała nigdy żadnej dotacji a i teraz gdy ma stopień umiarkowany również jej 3 wniosku zostały zwrócone 🙄🤔A więc albo zbieranie do ,,skarpetki" i wyjazd prywatny albo czekanie 3-4 lata na wyjazd z NFZ😬😟
Samosiu mnie udało się dostać dofinansowanie w tym roku ale po raz pierwszy składałam wniosek więc może dlatego ? mam umiarkowany stopień .
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: Samosia »

BarbaraB64 to super...córka moja niestety zawsze dostaje odmowne odpowiedzi i dlatego w tym roku gdy znów odpowiedż była negatywna to stwierdziła,że to koniec i więcej wniosku składać niebędzie a woli sama odłożyć pieniążki i pojechać prywatnie gdzie jej będzie pasowało🙂
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: Hipokryt »

lubelanka64 pisze: 12 sie 2019 10:17 Mam orzeczenie z Pefronu o niezdolności w stopniu lekkim....czy mam szansę na turnus rehabilitacyjny i dopłatę...nigdy nie korzystałam
Lubelanko - zapoznaj się proszę z przykładowymi kryteriami przyznawania dofinansowania
1. Pierwszeństwo dla dzieci do 16 lat oraz osoby uczące się i nie pracujące do 24 roku życia bez względu na stopień, które nie korzystały w roku ubiegłym, a następnie:
2. Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nigdy nie korzystały z dofinansowań
3. Osoby ze stopniem znacznym i umiarkowanym, które nie korzystały w latach 2014-17
4. Osoby ze stopniem znacznym i umiarkowanym, które otrzymały dofinansowanie w latach 2014-16 a nie korzystały w roku 2017
5. Osoby niepełnosprawne do 16 lat oraz osoby uczące się do 24 roku życia bez względu na stopień, które korzystały w roku ubiegłym - według kolejności zgłoszeń
6. Osoby ze stopniem znacznym i umiarkowanym, które otrzymały dofinansowanie w roku 2017 z uwzględnieniem ilości dofinansowań w minionych latach - według kolejności zgłoszeń
7. Osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności - według kolejności zgłoszeń


U nas tak to wygląda, więc stopień lekki raczej nie ma szans. Być może w innych PCPR jest inaczej?
Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: BarbaraB64 »

Samosia pisze: 12 sie 2019 16:15 BarbaraB64 to super...córka moja niestety zawsze dostaje odmowne odpowiedzi i dlatego w tym roku gdy znów odpowiedż była negatywna to stwierdziła,że to koniec i więcej wniosku składać niebędzie a woli sama odłożyć pieniążki i pojechać prywatnie gdzie jej będzie pasowało🙂
Tyle razy składać wniosek i zawsze odmownie ? szok :( Ja składając wniosek też byłam sceptycznie nastawiona bo słyszałam że ciężko dostać cokolwiek a turnus już w lutym wybrałam z nastawieniem że najwyżej pojadę jako pełnopłatny pobyt , w kwietniu dostałam wiadomość że jednak udało się , być może pierwszy i ostatni raz ;) Wydaje mi się czytając wypowiedzi innych że każdy PCPR ma własne zasady .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: dopłata z Pefronu

Post autor: Felice »

W Warszawie to są „etatowcy” w ubieganiu się o dofinansowanie i wyjazd. Kolejki od drugiego stycznia już są. Ja też nie staram się bo stanie kilka godzin w celu złożenia wniosku nie jest na moje siły. Efekt...są tacy co wcale nie jeżdżą i tacy co jeżdżą ciągle.
ODPOWIEDZ