Niepełnosprawność

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
forumowicz

Re: Niepełnosprawość

Post autor: forumowicz »

wcale mi nie do śmiechu ;)
forumowicz

Re: Niepełnosprawość

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 18 sie 2019 15:58 Waldek chyba źle to odczytałeś...
Ten fałsz został wymieniony wśród wielu innych cech rzekomo sprawnego człowieka.
[/quote
Felice... dziękuję. Zrozumiałaś wszystko...nie słowa wyrwane z kontekstu.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawość

Post autor: darek »

Pozwolę sobie zabrać głos w tym bardzo drażliwym temacie.

Niepełnosprawność

Ktoś kilka postów wcześniej podzielił .
Osoby Niepełnosprawne, jest to najgorsze bo nie wolno dzielić Która niepełnosprawność jest Gorsza czy...

Niestety ostatni czasy zauważyłem ,że CORAZ Więcej Ludzi coraz Bardziej żeruje na Niepełnosprawnych.

Jestem dość aktywnym Członkiem pewnego stowarzyszenia Osób Chorych na Pewne schorzenie i Pierwsze co Słyszę i co najbardziej interesuje RODZICÓW to jak Można uzyskać Orzeczenie o Niepełnosprawności PLUS sławne PKT 7 i 8.

Ostatnio prowadziłem rozmowę z Rodzicami ,którzy wywierali PRESJĘ co jeszcze Dziecku Dopisać aby kilka miesięcy od rozpoczęcia Choroby POMÓC w uzyskaniu STOPNIA ZNACZNEGO na stałe i pkt na orzeczeniu aby Mamusia mogła się opiekować .

W Polsce na 100 000 mieszkańców mamy NAJWIĘCEJ w Europie wydanych orzeczeń o Niepełnosprawności -STATYSTYCZNIE .
Mamy najwięcej wydanych KART Parkingowych.

Nie neguję ,że wiele Osób Doświadczyło Chorób ,ale Wiele Osób niejednokrotnie mówiąc delikatnie naciąga .

Tak znany wszystkim był zeszłoroczny Protest w Sejmie ,ale Musimy Pamiętać też że mimo wzrostu Gospodarczego dziś i KIEDYŚ - mamy na Najniższym poziomie Opiekę socjalną dla Osób Chorych.

Kolejna sprawa -Bariery architektoniczne - poprawiło się w dużych miastach ale mniejsze miejsowości to nieraz problem.

Musimy też Pamiętać ,że wiele Osób ma Schorzenia ,których nie widać -ale one są .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawość

Post autor: Felice »

Mój siostrzeniec ma 30 lat i nigdy rodzina nie wyciągnęła ręki po żadną pomoc...jeszcze sami tej pomocy udzielają pracując jako wolontariusze z osobami niepełnosprawnymi.
Takie jest życie...jedni na siłę pogarszają stan dziecka,by coś dostać inni traktują swoje dziecko jak w pełni sprawne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawość

Post autor: darek »

Tak Felice

TO SWIĘTA PRAWDA

Ludzie stają mocno roszczeniowi a Tym czy Ci Chorzy nieraz nie wiedza gdzie i do kogo się zgłosić nawet o POMOC Prawną
Smutne jest to
forumowicz

Re: Niepełnosprawość

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 18 sie 2019 16:51 Mój siostrzeniec ma 30 lat i nigdy rodzina nie wyciągnęła ręki po żadną pomoc...jeszcze sami tej pomocy udzielają pracując jako wolontariusze z osobami niepełnosprawnymi.
Takie jest życie...jedni na siłę pogarszają stan dziecka,by coś dostać inni traktują swoje dziecko jak w pełni sprawne.
my należymy do tych innych :mrgreen: a nawet moja siostra od tego roku " pracuje " , jest mega szczęśliwa z tego powodu , a przy tym pomaga innym :)
czasem porozmawiać z kimś , podać szklankę wody jest o wiele więcej warte niż niejedna praca w największej korporacji :oops:
znowu mnie ktos za to zhejtuje :?: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Niepełnosprawość

Post autor: Hipokryt »

Nikt tu nie powinien hejtować Pana Waldka bo raczej należy mu się Szacun za założenie tego tematu :)
Jednak sama dyskusja jest trochę teoretyczna a nawet jałowa. Prawie jak przysłowiowe "przelewanie z pustego w próżne"
Zdecydowanie lepiej jest działać niż tylko pisać na Forum :D
Pozdrawiam z ośrodka Astur Okuninka, w którym każdy Forumowicz może całkiem realnie pomóc osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Polecamy i zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Niepełnosprawość

Post autor: darek »

O czym Tutaj piszesz ?????
Reklamujesz jakiś Ośrodek aby Ktoś go wspomógł

Waldemar zadał KONKRETNE Pytanie a TY kolejny Raz chcesz Zabłysnąć

Nie wiem czy JESTEŚ OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ czy tylko opiekunem ,który chce coś na CHORYM UGRAĆ dla Siebie .
Naprawdę Twoje wpisy Mocno irytują
Nieraz nic nie wnoszą do tematu a nawet Napisze że żasmiecają wątki

I nie odpowiadaj Mi bo mam Cie zablokowanego
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 596
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Niepełnosprawość

Post autor: Smerfetka1 »

Florka dziękuję :serce: choroby i niepełnosprawności nikt nie chce... na pewne sprawy nie mamy wpływu
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Niepełnosprawość

Post autor: andrzej1955 »

Witam,miałem zamiar tu nic nie pisać bo począwszy od tytułu tematu-NIEPEŁNOSPRAWOŚĆ- nie wiem czy celowo tak sformułowanym po wpisy których totalnie nie rozumiem-może moja niepełnosprawność przeniosła się w inne rejony :!: Tak Mam Orzeczenie o NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ale wcale się o niego NIE STARAŁEM i bardzo chętnie ODDAM WSZYSTKIE ODSZKODOWANIA jakie z tego tytułu otrzymałem za powrót do stanu z PRZED NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI :!: :!: :!: Pozdrawiam Wszystkich Pełnosprawnych którzy piszą BZDURY w tym temacie :!: i Dużo Zdrowia Życzę :!:
ODPOWIEDZ