Inowrocław Energetyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: ulanie »

W Energetyku jestem od 3 stycznia z NFZ reumatologia, zakwaterowanie w budynku E, czyli na kardiologii na której przebywa większość osób z problemami narządu ruchu. Chcę przedstawić ocenę obiektywną, nie mam zamiaru bez powodu narzekać ani chwalić.
1. Baza zabiegowa:
- wszystkie zabiegi mokre trwają 10 minut
- w tym okresie brak ćwiczeń rehabilitacyjnych w basenie (wykupiłam karnet na termy, jest super)
- masaż klasyczny kręgosłupa trwa 20 min - dłużej niż w innych znanych mi sanatoriach
- sprzęt rehabilitacyjny typu rowerki itp stary, zniszczony, z oberwanymi częściami
- rehabilitanci sympatyczni
- baza hotelowa słaba, tylko niektóre pokoje wyglądają dobrze, łazienki byle jakie, kabiny z odpadającymi drzwiami itp..., brak wieszaków na ręczniki
- brak lodówek w niektórych pokojach
- opłata za tv 31 zł, ja za 4 tygodnie 41 zł, odbiór słaby (śnieży), Wi-Fi działa w kratkę
- wyżywienie smaczne, diety do wyboru, 1500 kcal bez dopłat, urozmaicone warzywami i owocami, kawa zbożowa na zmianę z herbatą i kakao na śniadanie i kolację, do obiadu zawsze kompot
- park piękny
- sklepy, apteki, czy bankomaty są w okolicy,
- kontakt z lekarzem? zależy z którym, nie zawsze są przychylni prośbom
To tyle, poza tym, że w pokoju przebywam z Panią która ma od początku ostrą biegunkę i nikt nie reaguje, mieszkam z nią wciąż, może mnie nie dopadnie :) Organizowane są wycieczki, dla zabawkowiczów fajfy i dancingi organizowane są również. Książki do czytania na wyciągnięcie ręki i słaby ale jest stół do badmintona, raz w tygodniu prelekcje wykładane przez lekarzy.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23718
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: grazynamackowiak »

Szpital uzdrowiskowy Energetyk Inowrocław -rehabilitacja 28 dni :)
Przyjazd jak zawsze rano ,zgłoszenie do recepcji ,gdzie dostałam klucze :)
Pokój na piętrze podwyższony standart z częścią wypoczynkową , oddzielna łazienka wc :o
0sobowy 3 bez możliwości rezerwacji .
Pokój duży ;lodówka czajnik, telewizja płatna ,szklanki ,talerzyki ,sztućce .lampka stoliki 2 ,krzesła tapczan częśc wypoczynkowa
duża szafa ,pokój z 2 balkonami z widokiem na park,telefon .Dostałam 2 ręczniki które były wymieniane ,pościel w połowie turnusu.
Dalsze formalności przydzielono godzinę i pokój lekarski ,zabiegi rehabilitacyjne ,wszystko załatwiono pozytywnie .
Przydzielono turę 1 posiłków oraz nr stolika .
W szpitalu różne leczenie ;szpital uzdrowiskowy ,sanatorium ,rehabilitacja 28 dni ,ZUS ,ambulatoryjne ,wczesna rehabilitacja kardiologiczna ,wczesna rehabilitacja narządu ruchu ,rehabilitacja ogólnoustrojowa .
Sanatoryjni kuracjusze zakwaterowani w hotelowcu ,szpitalni w budynku E .
Kawiarnia na ostatnim piętrze z widokiem na Inowrocław ,inna na parterze .
Fryzjer na 4 piętrze ,patolog od stóp ,sklepik na parterze przy recepcji .
Szpital od 1 stycznia 2019 r sprywatyzowany ,obecny prezes z Ciechocinka wojskowego szpitala uzdrowiskowego .
Wycieczki wyjazdowe ;Gniezno ,Licheń ,Biskupin,Toruń ,.
Posiłki w sprywatyzowanym szpitalu pogorszy się ,w porównaniu z ubiegłym roku .
Przykładowy jadłospis ;śniadanie piątek -ser topiony chleb biały razowy ,kawa .masło ,dżem ,ogórek,papryka ,wędlina zupy mleczne co
2 dzień .
Obiad zupa pomidorowa z ryżem ,ziemniaki ,ryba smażona ,surówka z kiszonej kapusty ,kompot.
Kolacja ;herbata chleb biały ciemny ,masło ,twarożek z rzodkiewką ,szynka ,łazanki .Tylko w niedzielę ciasto ,czasami jogurt kefir
owoce .Pokój co drugi dzień sprzątany ,panie miłe pomocne .Na balkonie stojąca suszarka .
Basen solankowy z ćwiczeniami obok szpiatala na zewnątrz,tzw termy Inowrocław .
Baza zabiegowa na miejscu ;Fizykoterapia ,Kriokomora ,kąpiele solankowe ,kąpiel perełkowa ,kapsuła ,łóżko wodne ,bicze szkockie ,ćwiczenia indywidualne ,grupowe .Jeśli wcześniej zabiegi dzwonili do pokoju ,miła obsługa zabiegowa .Codzienny obchód pielęgniarki wieczorem.Codzienne spacery na tężne solankowe ,wieczorem podświetlane .Jeszcze już wcześniej pisałam psełdo winda platforma .
Rehabilitacja zadowaląca ,ale każdy ma swoje spostrzeżenia i zdanie .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: GIENIA »

Dzięki Grażynko za opinię :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: malgorzatas »

Grażynka :kwiat: :kwiat: Super....
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: BozenaMat »

Dzięki Grażynko za opis. :kwiat:
Była, widziała, opisała......... :D I tak powinno być :)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: Nutka »

No powinno ;) i dlatego Grażynce należy się bukiet :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: Wienia »

Grażynko piękne dzieki za opis nie tylko Energetyka ale ogólne Inowrocławia ,wycieczek... :kwiat:
Ja wszystko pochłaniam co dotyczy Inowrocławia wszak w czwartek tam wyjeżdżam do Kujawiaka :D
Pozdrawiam i wielki + dla Ciebie. :kwiat:
sterniczka82
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 11 sie 2017 22:09
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: sterniczka82 »

A ja wyjeżdżam od 29.11. Czy ktoś jeszcze??
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Inowrocław Energetyk

Post autor: Nowicjusz1 »

ulanie pisze: 03 sty 2019 14:28 Pierwsze wrażenia z Energetyka - takie sobie, pokój na siłę robi za 3-osobowy, peerelowski, zaniedbany, tapicerka na krzesłach brudna, balkon brudny, dobrze że wzięłam 5 swoich ręczników, bo tu dostałam jeden. Łazienka też pozostawia dużo do życzenia, nawet śmieci w koszu zostały po poprzednikach no i nie ma światła w pokoju, tyle na temat bazy hotelowej. Czekam na resztę wrażeń, mam nadzieję, że ważniejszy aspekt pobytu zrekompensuje mi 28 - dniowy turnus :) Pozdrawiam 😊
Weź pieniążki na dożywianie. Byłem w grudniu w innym sanatorium w Inowrocławiu. Rozmawiałem z kuracjuszami z Energetyka - wyżywienie beznadziejne, czystość w pokojach też pod zdechłym azorkiem. Tylko budynek na zewnątrz prezentuje się dobrze.
Awatar użytkownika
Iwona50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 15 kwie 2015 23:20
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 13

Energetyk Inowrocław

Post autor: Iwona50 »

Wybieram się do Inowrocławia do Energetyka. Poproszę o opinie i wrażenia tych z Państwa, którzy korzystali tam w niedalekiej przeszłości pełnopłatnie.
:)
ODPOWIEDZ