ZIP

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

ZIP

Post autor: dorotka65 »

Czy w systemie ZIP jest możliwość sprawdzenia,jakie uzdrowiska są przypisane przez lekarza baneologa.Złożyłam skierowanie w zeszłym roku i jestem ciekawa gdzie szanowny fundusz chce mnie skierować na leczenie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ZIP

Post autor: ANDY12345 »

Nie bo to niespodzianka :lol: , lekarz zatwierdza kierunek leczenia a ośrodek przydzielany jest w kolejności zwalnianych miejsc, lekarz tu nic nie określa .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZIP

Post autor: darek »

ZiP
czyli Zintegrowany informator Pacjenta
Odnosi się do Osoby.
Jest to Baza -Informacja co zostało wykonane jakie usługi dopłaty etc

Natomiast odnośnie Pytania ?

"jakie uzdrowiska są przypisane przez lekarza baneologa"

Jest wykaz schorzeń i wykaz obiektów świadczących usługi w zakresie.
Musimy Pamiętać że każdy obiekt Sanatoryjny podlega swojemu macierzystemu NFZ i z nim podpisuje umowę na świadczenia i dane jednostki chorobowe.
A poszczególne NFZ podpisują pomiędzy sobą umowy na .
Jest kilka NFZ ,które na swoim terenie nie posiadają Bazy Sanatoryjnej i korzystają one z ogólnej puli.
Wg. Informacji zalecane jest aby pobyty były jak najbliżej miejsca zamieszkania.
choć oczywiście zdarza się że jest to nie możliwe i mamy wędrówki ludów

Oczywiście "Złożyłam skierowanie w zeszłym roku i jestem ciekawa gdzie szanowny fundusz chce mnie skierować na leczenie."
Fundusz ma swoje wytyczne i kieruje się "DOBREM KURACJUSZA "
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ZIP

Post autor: dorotka65 »

Dzięki,myślałam ,że można podejrzeć.Ostatnio jak były skierowania zwracane do weryfikacji w przychodni u lekarza rodzinnego miałam możliwość podejrzenia jakiego uzdrowiska mogę się spodziewać.Za każdym razem były 3 propozycje.Trudno będę cały czas w oczekiwaniu na niespodziankę.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: ZIP

Post autor: beatricze »

Darek
Skąd takie informacje , ze NFZ miedzy sobą podpisuje umowy na sanatoria.Tak podpisuje ale z ośrodkami , które cach kuracjuszy.I nie ma tu nic do rzeczy czy blisko czy daleko bo koszt dojazdu pokrywa kuracjusz.Tak jest ale z Zus.Bo wtedy ZUS płaci za wszystko.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZIP

Post autor: Felice »

Z ośrodkami to podpisują oddziały na terenie których się znajdują. I tak np Mazowiecki podpisuje umowę tylko z Konstancinem dopiero później rozdzielane są miejsca na poszczególne województwa.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: ZIP

Post autor: beatricze »

Witam Felice
Widze, że posiadasz ogromna wiedze NFZ.Może przyblizysz o co chodzi z tymi umowami i ośrodkami.Bo dalej nie rozumiem Z małopolski jadę do Kołobrzegu a to nie jest teren małopolski.Tak czy nie?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ZIP

Post autor: Felice »

Małopolska podpisuje umowy na swoim terenie czyli z Krynicą,Piwniczną itd. Zachodniopomorskie ze swoimi czyli Kołobrzeg, Połczyn itd. Umowy trafiają do rozdzielnika i są dysponowane zgodnie z zapotrzebowaniem na wszystkie oddziały. Dzięki temu kuracjusze z Małopolski mogą wyjechać do Kołobrzegu, czy do Sopotu..
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: ZIP

Post autor: beatricze »

Dziękuję za odpowiedź. Tak możne jest w przypadku sanatorium. Rehabilitacja podpisuje NFZ np wielkopolskie bezpośrednio z danym ośrodkiem np Busko.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ZIP

Post autor: acik61 »

beatricze
Nie rozumie twojej wypowiedzi -
mieszkam - woj. opolskie
operacja - woj. śląskie
rehabilitacja - woj. dolnośląskie
Nic tu nie pasuje z Twojego rozumowania, jedyne co na razie pokazało mi rejonizację , to fakt posłania "papierków"refundacji środków ortopedycznych do opolskiego nfz pomimo, iż otrzymałem je w śląskim nfz
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ