Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

hah ciekawa wasza interpretacja,wiec idźcie do NFZ w Krakowie albo zadzwońcie,dowiecie się 18 miesięcy od złożenia wniosku! w tym cały bajer ,ze to trzeba wyjaśnić,aby wszędzie mówiono czy pisano jednym głosem.kropka
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Życie pokaże, jak teraz będzie też ...może to się jakoś wszystko ułoży.. teraz ludzie jeżdżą ze zwrotów ale czekają według starych przepisów... A nowe przepisy pewnie obowiązują tych co złożyli po lipcu.... Trudno Max, myślę, że jakoś będzie..ale jak???, to wyjaśniasz widzę małymi kroczkami .. i brniesz do przodu.. i dziękujemy, coś tam więcej wiemy..i jeśli oczywiście uda się....i jeżeli praktyka nie będzie daleka od przepisów i jeśli wszyscy będą to akceptować i respektować, jeżeli chodzi o przepisy.. próbuj dalej wyjaśniać i gratuluję cierpliwości.
Pozdrawiam..
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

puki co ze zwrotami tj tak: znajoma ze Śląskiego dzwoni codziennie od 2 tygodni,i za każdym razem proponują jej Goczałkowice,myślę też ,że w terminach w miarę atrakcyjnych to ciekawych zwrotów nie ma i nie będzie,a w terminach takich sobie, coś tam można trafić,a może się mylę.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Jak by nie patrzył, to moim zdaniem wyjazd ze zwrotu skraca czas oczekiwania na wyjazd, dobre dwa albo trzy miesiące i są korzyści om których pisałem wcześniej. Nie ma znaczenia okres od złożenia wniosku lub okres od ostatniego pobytu w sanatorium, ponieważ i tak skracamy swój czas oczekiwania na wyjazd po 18 miesiącach, a nie 22 lub 30 w nieznane. Przy zwrocie wiem, gdzie jadę i czego mogę się tam spodziewać. Ale wiadomo, że zwroty są dla ludzi, którzy mogą wyjechać w każdej chwili do sanatorium ze względu na możliwy krótki termin wyjazdu.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

Póki co Max, tak jest że zwrotami . niestety..
A teraz ciężki okres, był zastój.i okres przed świąteczny i świąteczny...
A Zbigniewie, tak, trochę się skraca .. oby udało się.... czego życzę...
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Max-R pisze: 21 lis 2019 11:48 hah ciekawa wasza interpretacja,wiec idźcie do NFZ w Krakowie albo zadzwońcie,dowiecie się 18 miesięcy od złożenia wniosku! w tym cały bajer ,ze to trzeba wyjaśnić,aby wszędzie mówiono czy pisano jednym głosem.kropka
Max , jak juz pisałam ... przepisy przepisami , a Kraków swoje :lol: nam zawsze wiatr w oczy ;)

Muzyczko , chyba źle zrozumiałam Twój wpis i odpisałam Ci źle ... jest tak , jak Max pisze ...
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4580
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: rybka »

Jeśli ktoś lubi zimę /ja uwielbiam :lol: /, to na styczeń upolujemy fajny zwrot. Trzy lata wstecz miałam do wyboru kilka miejscowości. Z tych ciekawszych: Busko, Kołobrzeg, Krynica, Polańczyk, Lądek.. mój wybór padł na Krynicę. Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

W zimie faktycznie rybki są dobre na Święta :D
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Muzyczka »

I nie tylko rybki w zimie i na święta...ale i co piątek... Hihi .. zimą rybki trzeba złowić, i lubią pływać..hi a i trzeba w zimie ogrzać ...bo zimno..
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: ollalaola »

rybka pisze: 21 lis 2019 15:12 Jeśli ktoś lubi zimę /ja uwielbiam :lol: /, to na styczeń upolujemy fajny zwrot. Trzy lata wstecz miałam do wyboru kilka miejscowości. Z tych ciekawszych: Busko, Kołobrzeg, Krynica, Polańczyk, Lądek.. mój wybór padł na Krynicę. Pozdrawiam :)
Poluj i teraz na Krynicę, Będę od 3 stycznia znowu. :) Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ