Połczyn Zdrój - Borkowo

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Just_11
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 24 lip 2017 15:14
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: Just_11 »

właśnie co kto lubi :P ja raczej nie przepadam za spokojnymi miejscami i kontaktem z natura dlatego jestem przerażona wyjazdem i do tego chodzenie nie jest niczym przyjemnym w moim przypadku i ze spacerów raczej bedę korzystać mało. To w takim razie jedyne pocieszenie w jakiejś miłej współlokatorce :P
Slyszalam też opinie, że młode osoby kwaterują w jakiejś gorszej części budynku, nie połączonej bezpośrednio z głównym budynkiem, czy to prawda?
forumowicz

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: forumowicz »

Just,
w Borkowie byłam wewnątrz budynku - w recepcji i oczywiście na terenie wokół budynku .
W skład kompleksu Borkowo wchodzi Schronisko Tadeuszówka położone obok, tam można wynająć za niewielką opłatę pokój (korzystałam ), nie słyszałam żeby tam byli kwaterowani kuracjusze.
Może Kuracjusz rozwieje Twoje wątpliwości .
Axo
Posty: 1
Na forum od: 14 lut 2018 23:19
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: Axo »

Witam, jade do Borkowa za 3miesiace.
Czy autobus dla kuracjuszy jest płatny? Chodzi mi o autobus do Połczyna
forumowicz

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: forumowicz »

no raczej musisz zapłacić żeby dojechać. ;)
Jeżeli wyjazd z ZUS-u to zwrócą koszt przejazdu . Zachowaj bilet. :)

kiedy byłeś orzekany? mogłeś wybrać miejscowość i tryb leczenia tzn stacjonarny czy ambulatoryjny?
wyspiarka44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 16 lut 2018 12:06

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: wyspiarka44 »

Witam :)
Jadę do Borkowa we wrześniu. Chciałam cosik poczytać jak tam jest - ale widzę że goście Borkowa są tajemniczy ;) Więc albo tak fajnie albo wręcz przeciwnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: malgorzatas »

Wyspiarko :kwiat:
Borkowo to małe kameralne sanatorium położone nad zalewem. ..
Piękna okolica,ale tam wszędzie daleko...I nie ma tam nic,do Gryfa,do parku masz z 3,5 km...
Jak masz pytania to pytaj...pozdrawiam Gośka
wyspiarka44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 16 lut 2018 12:06

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: wyspiarka44 »

Małgorzato dziękuję za info :)
Niby 3,5 km to nie jest jakaś oszałamiająca odległość...wszystko zależy od okoliczności.
Chodzić lubię.
A co to znaczy, że nie ma tam nic? :o
Pozdrawiam
Wyspiarka
forumowicz

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: forumowicz »

Wyspiarko , Borkowo to budynek sanatoryjny i obok schronisko Tadeuszówka , zestaw przyrządów gimnastycznych i wokół las .
Przez cały dzień (w odstępie co godzina) kursuje bus do Połczyna , kto bardzo się spieszy lub ma problem z poruszaniem ten korzysta .
Są dwie drogi do uzdrowiska żeby nie było monotonnie :)
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: malgorzatas »

A co to znaczy, że nie ma tam nic? :o
Wyspiarko :kwiat: jest kiosk..jest kawiarnia ..tak jak pisze bibi :kwiat: na zewnątrz przyrządy do gimnastyki...ale po zakupy trzeba jechać do Połczyna..albo do Gryfa tam też jest bardzo dobrze zaopatrzony kiosk we wszystko...piękna okolica..lasy...polecam zwiedzić ...Wilcze Jary..na pływalnie tez będą Was wozić busami...jak lubisz spacer po lesie i zwiedzanie to nie mogłaś lepiej trafić...no i odpoczniesz sobie...

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego pobytu...Gośka
Bonia12345
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 17 sty 2020 20:10
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Połczyn Zdrój - Borkowo

Post autor: Bonia12345 »

Witam. Mam pytanie wyjeżdżam do Borkowa i jestem ciekawa czy dobrze trafiłam. Chciałabym wiedzieć np. Jak zabiegi, wyposażenie pokai np. czy jest czajnik itp z góry dziękuję za inf. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ