WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

W tym dziale umieszczamy informacje o sprawdzonych miejscach hotelowych i noclegowych w miejscowościach uzdrowiskowych. Specjalnie dla kuracjuszy, którzy w sanatorium wykupują jedynie zabiegi, a pobyt w uzdrowisku organizują samodzielnie.
Regulamin forum
Zamieszczamy tu informacje o sprawdzonych miejscach. Do samych namiarów koniecznie dodajemy przynajmniej krótki opis uzasadniający polecenie.
Poza tym obowiązują wszystkie zasady z regulaminu ogólnego forum dostępnego tu viewtopic.php?f=2&t=10
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: Felice »

To co znalazłam na ich stronie
W przypadku:
rezerwacji na 7 dni przed rozpoczęciem pobytu, rezerwaję można potwierdzić po wpłacie zadatku tylko telefonicznie
braku wpłaty zadatku do 14 dni od telefonicznego uzgodnienia terminu, rezerwacja może zostać anulowana bez informacji
rezygnacji w terminie 14 dni i później przed rozpoczęciem pobytu, ośrodek nie zwraca wpłaconego zadatku,
rezygnacji w terminie 14-30 dni przed rozpoczęciem pobytu ośrodek zwraca 50 % wpłaconego zadatku,
rezygnacji w terminie powyżej 30 dni przed rozpoczęciem pobytu ośrodek zwraca cały wpłacony zadatek
Faktycznie używają określenia zadatek czyli tak traktują przedpłatę.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: Atina »

Czyli jak to u nas może tak może tak jak komu w danym momencie pasuje :roll:
Zadatek to zadatek zaliczka to zaliczka :?
Temat ciekawy i na czasie.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: Atina »

Szatni można założyć nowy temat odnośnie takich sytuacji.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: sztani »

Użyłem słowa zadatek . poszperałem i należy się zwrot jeżeli obie strony nie zawiniły. artykuł 394 § 3 KC np. Pandemia itp. dzieki za pomoc Dziewczyny :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: Dzia_dek »

Staszku, wydaje mi się, że możesz się powołać na ten zapis z KC. Przecież ten ośrodek nie miał możliwości
zakwaterowanie Ciebie w tym terminie, bo tego typu obiekty są zamknięte, to po pierwsze, a po drugie to
Ciebie do jutra obowiązuje zakaz przemieszczania się, a obie te sytuacje należą do okoliczności za które
żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności. Pytanie tylko czy będą chcieli zwrócić kasę dobrowolnie, czy
też będziesz musiał poprosić o pomoc np. rzecznika z Biura Ochrony Konsumentów. Czasem jeden telefon
z tego biura potrafi doskonale rozwiązać taką sprawę. To biuro ma sporo możliwości prawnym do uzyskania
pozytywnego zakończenia takich spraw. W chwili obecnej możesz taką pomoc uzyskać nawet w formie telefonicznej.
Poza tym Twoja historia, to doskonały przykład na to, żeby zwracać baczną uwagę, że gdy rezerwujemy jakąś usługę
to bardzo ważną sprawą jest to, czy wpłacamy zaliczkę, czy też zadatek.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: WYSOWA ZDRÓJ - noclegi dla gości

Post autor: Felice »

Myślę też,że zamawiając jakąkolwiek usługę bacznie przeczytajmy warunki rezerwacji. Zawsze też zawierają one zasady rezygnacji. Ja też zwracam uwagę na przelew i dodaję do niego opis.
ODPOWIEDZ