Komisja ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Komisja ZUS

Post autor: Dagna »

Dani to i mi "daj cynk" jak przeczytasz ;)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Komisja ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY już odpisałam :) .

Dagno , przeczytane i odpisane ;) :lol: .
Pozdrawiam Was cieplutko , miłego dalszego dnia kochani :kwiat: :serce: .
duoisko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2020 12:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: duoisko »

Witam serdecznie jako że jestem tutaj nowy proszę o wyrozumiałość , mam pytanie odnośnie świadczeń rehabilitacyjnych a odbycie senatorium które zostało mi przyznane lecz w obecnej sytuacji nie ma możliwości wyjazdu , za 2 miesiące kończą mi się świadczenia. Czy mogę zakończyć leczenie bez odbycia przyznanego senatorium jak to potraktuje placówka ZUS ? Lekarz prowadzący+ rehabilitant nie jest w stanie powiedzieć czy do zakończenia świadczeni zdarzę się wyleczyć.

Dziękuje z odp
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Zus najpierw dał a później zabrał, jak dalej masz problemy ze zdrowiem to możesz się ponownie starać o niezdolność. Jeżeli po świadczeniu będziesz mogła podjąć pracę to zus już Ci nie przyzna prewencji, chyba że ponowisz wniosek o nią.
duoisko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2020 12:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: duoisko »

A czy po zakończeniu leczenia ZUS wzywa na jakąś komisję ?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14307
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Komisja ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Wszystko zależy od stanu Twojego zdrowia i czy starasz się o kontynuację świadczenia. Jak masz możliwość podejdź do najbliższego inspektoratu zus (tylko nie oddziału bo nie przyjmują) i dowiedz się w dziale d/s świadczeń lub rent.
duoisko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2020 12:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: duoisko »

Właśnie byłem wczoraj w siedzibie ZUS i nie otrzymałem żadnych informacji co mam dalej w tej sprawie robić ,jedynie że po zakończeniu leczenia przez lekarza prowadzącego mam zgłosić się do medycy pracy która stwierdzi czy mogę wrócić do pracy . Nigdy nie miałem styczności z taką sytuacją .
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Duoisko - co znaczy, że kończy Ci się świadczenie? Czyli wykorzystałeś 182 dni "chorobowego" i 12 miesięcy zasiłku rehabilitacyjnego? Jaki okres zasiłku Ci się za dwa miesiące kończy?
duoisko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2020 12:04
Oddział NFZ: Śląski

Re: Komisja ZUS

Post autor: duoisko »

Tak wykorzystałem 182 dni otrzymałem 6 miesięcy ŚR które skończą się za 7 tyg a przed upływem 6 tyg trzeba starać się o przedłużenie ,tylko zastanawiam się jak w chwili obecnej sytuacja wygląda gdzie do zakończenia leczenia uda mi się wrócić do sprawności czego bym bardzo chciał, nie wiem jaka jest procedura powrotu ( komisja czy mogę normalnie iśc do zakładu pracy przejść badania )
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Komisja ZUS

Post autor: acik61 »

Składaj papiery o przedłużenie ŚR - możesz mieć 12mies - jeżeli przedłużą to może wykorzystasz prewencję rentową - jeżeli orzecznik stwierdzi zdolność do pracy to albo odwołanie do komisji albo ..... do lekarza medycyny pracy i........ dalej do swojego kieratu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ