Odmrażają uzdrowiska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

Bardzyk2, może nie do końca jasno się wyraziłam albo źle mnie zrozumiałaś/-eś. Mój wpis tyczył się przede wszystkim noszenia maseczek. I tu jesteśmy zgodni. To pierwsze zdanie było raczej komentarzem do postów, w których autorzy dzielą się swoimi uwagami co do wyjazdu. Jedni chcą i jadą, inni mają obawy, a jeszcze inni jednak rezygnują ( z różnych względów). Oczywiście, że każdy powinien czuć się bezpiecznie i bezpiecznie przejść przez swój turnus, ale jak się okazuje chyba nie zawsze będzie to możliwe. Kuracjuszy owszem testują na początku, co wcale nie oznacza, że ktoś się nie zarazi tuż przed wyjazdem albo w trakcie. Niektórzy kuracjusze nie wyobrażają sobie na przykład pobytu bez tańców, a przecież one z reguły bez dystansu i bez maseczek, więc łatwo o jakieś zagrożenie, tymbardziej, że przecież na tańcach nikt nikogo nie będzie sprawdzał, a i goście różni - nie tylko z sanatoriów. Personelu sanatoriów też pewnie nikt nie bada, a przecież taż każda z tych osób ma rodziny, znajomych itd. Na Śląsku, tak jak piszesz, jest teraz dużo testowanych osób, a ile nie jest? I dotyczy to wszystkich regionów kraju. Pozdrawaim.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

I jeszcze jedno, Bardzyku. Znam przynajmniej dwa małżeństwa, które traktują sanatorium dokładnie jako wczasy. Zabiegi są takim miłym dodatkiem, :))
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Zosia »

Czy wiecie, że najbardziej inteligentnym narodem są Azjaci, potem mieszkańcy Austrii, Niemcy, Holendrzy i Włosi. Na 25 narodów Polacy zostali sklasyfikowani na 16 pozycji. Trochę chyba częściej powinniśmy używać głowy do myślenia . Tylko nie mówcie , że zamieściłam post nie w tym miejscu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Felice »

Zosiu 😎 😘
Są pewne normy i zasady współżycia w społeczeństwie. Ustalane są dla dobra wspólnego i charakteryzują cywilizowane społeczeństwa.
Te teraz ustanowione też do nich należą. Nawet jeżeli rodzą nasz bunt to musimy je uszanować.
Nie rozumiem dlaczego osoba negująca noszenie maseczek nie chodzi nago po ulicy... negująca dystans społeczny nie załatwia swoich potrzeb fizjologicznych na środku ulicy..
To są takie same normy i ktoś je ustanowił dla wspólnego dobra.
Przepraszam za podanie radykalnych przykładów,ale takie wyraziste może będą bardziej czytelne.
Mam astmę, noszę maseczkę wszędzie tam gdzie jest wymagana, bo moim zdaniem to świadczy o mojej społecznej dojrzałości. Ja nie umrę od tego, a ktoś poczuje się bardziej komfortowo i bezpiecznie.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: emik »

Felice, dziękuję za ten wpis.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1953
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Zosia »

Dokładnie Felice rozwinęłaś moją myśl :D ,też mam astmę, też noszę maseczkę . Jeśli nawet nie chronię bardzo siebie to szanuję innych :kwiat:
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: alien »

Szacunek , dla innych przy ustalaniu ograniczeń powinien się zaczynać od tych,którzy te ograniczenia wprowadzają.A jak widać w przekazach medialnych nakazujący mają gdzieś to co nakazują...więc albo jest zagrożenie i trzymamy się tego wszyscy,albo nie ma. Albo wszyscy równi dla prawa,albo są tylko karzący i tylko karani.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: Felice »

Alien bądźmy wzorcami sami dla siebie, nie muszę oceniać innych, by żyć w zgodzie ze sobą.
Dlatego, że sąsiad zabił to i ja to zrobię?
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: alien »

Felice,to nie chodzi o układ poziomy,lecz pionowy...
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odmrażają uzdrowiska

Post autor: gosiaczek63 »

A mnie cały czas prześladują słowa Ministra Zdrowia, zapytany o maseczki, ironiczny uśmiech i słowa - przecież one nie chronią. Po paru dniach zmienił Pan Minister zdanie i wszystkich ubrał w te kagańce, tylko nie siebie. Nigdy Ministra nie widziałam w maseczce, mówię oczywiście o telewizji.
ODPOWIEDZ