Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jaga167 »

Wieńca nie polecam osobom preferującym kameralne sanatoria oraz osobom z niesprawnosciami nóg i słabą orientacją w terenie. Wielkie odległości do pokonania, tunele, windy, schody, zabiegi w kilku budynkach połączonych tunelem. Ludzie starsi się gubią. Jakaś kobitka po godzinnym krążeniu w poszukiwaniu swojego pokoju, poszła do recepcji pytać gdzie mieszka 😉 i jak ma tam trafić. Mam pobyt w środku lata więc można spacerować w parku. Jesienią i zimą pozostaje lobby i pokój. Jest kawiarnia. Mimo koronawirusa dziś koncert, wczoraj karaoke są tez wycieczki.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witaj Jago i dziękuję za aktualny opis tym bardziej , że 18.08.2020r. będę w Jutrzence z ZUS-u .
Trochę przeraziłaś mnie wiadomością o osobach , które nie przestrzegają zaleceń (brak masek , tłok itp..). No i te tunele , bo jadę na układ oddechowy ale mam problem z poruszaniem się :oops: .
Mam nadzieję , że napiszesz coś jeszcze bo przyszli kuracjusze czekają na takie info . Jeśli uda się mi zabrać laptopka to postaram się również opisywać pobyt . Wiem , że tzw. zusowcy na to czekają bo przecież dopiero co zostały wznowione wyjazdy . A ja tym bardziej bo pojadę w takie miejsce pierwszy raz :lol: :lol: . Pozdrawiam serdecznie , miłego dalszego pobytu i zdrówka :kwiat: :serce: ;) .
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jaga167 »

Dani888 Dużo już napisałam o tym jak tu jest. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Tunele dla osób z problemami z chodzeniem są słabym rozwiązaniem. Na zabiegi mokre trzeba przejść tunelem spory kawałek po śliskim marmurze. Konieczne dobre antypoślizgowe obuwie. Żeby uniknąć kolejek do stołowki radzę chodzić 5 minut po czasie, wtedy jak się przewali ten tłum🙂
Będąc w Jutrzence trzeba się nachodzić, jest to ogromny budynek z baardzo długimi korytarzami. Pozdrawiam. Pytaj.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Jago , dajesz nawet dobre rady co jest bardzo cenne i za to dzięki . Wiem , że jeszcze będziesz tam przez jakiś czas i jeśli przyjdzie jeszcze coś do głowy to na pewno zapytam . Na pewno muszę wybrać się na ,,specjalne'' zakupy :lol: . Pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
Ela Rybak1_1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 20 lip 2020 19:04

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Ela Rybak1_1 »

Witaj Jaguś. Super, że tak wyczerpująco przekazujesz nam informacje. Dzięki Tobie zmieniamy nastawienie, bo opinie były różne. Nie nastrajały. Chciałbym się zapytać czy mamy wpływ na zabiegi? Odezwij się jeszcze. Pozdrawiam cieplutko :roll: :serce:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witajcie dziewczyny :kwiat: .
Mam pytanie do Jagi . Proszę , powiedz mi co zrobić z np. dokumentami , laptopem , telefonem , kasą , kartą itp aby było bezpiecznie ? Żeby nic nie zginęło... Może to głupie pytanie ale na swoje usprawiedliwienie mam powód - jadę pierwszy raz :lol: :lol: :lol: .
O ile test na koronę będzie w porządku . Dziś sobota , pewnie dużo wolnego czasu a może parkietoterapia ? ;) :D Pozdrawiam serdecznie .
Elu śledzisz forum ? :) Bo ja tak , mam już w ręku skierowanie . Pozdrówka i w miarę możliwości odzywaj się kochana :kwiat: .
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ricolo666 »

Tance sa do 23 w podziemiach ,duza sala tak ze scisku niema i klimatyzowana ,i duzy plus ze wszystko w jednym budynku nie wychodzi sie na zewnatrz,ja chodzilem czesto wtedy byl post ludzi nie bylo zbyt wiele jak na takie sanatorium
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Koralik_bis »

Dani przy zapisie dostajesz karte ktora sluzy do drzwi posilkow i musisz ją wlozyc do "pojemniczka " aby mieć prąd korzystac z tv czy klime; panie sprzątające pod naszą nieobecność sprzątają przy otwartych drzwiach; myślę że spokojnie możesz zabrać co potrzebujesz; a poza tym w pokoju jest sejf nie wiem czy we wszystkich ale jak ja bylam rok temu to były; no chyba że współlokatorka.....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Ricolo byłeś tam wczesniej jak wnioskuję z Twojego postu ale tańce to drugorzędna sprawa choć dziękuję Ci za wpis .
Koraliku_bis ta karta to wejściówka do pokoju i jednocześnie na stołówkę ? Dobrze zrozumiałam ?
Poza tym prawdopodobnie będę w jedynce a więc sama . O sejf nie zapytałam dzwoniąc do ośrodka więc nie wiem ale i tak muszę dzwonić więc zapytam i o to .
Dziękuję serdecznie za wszelkie info i poświęcenie mi czasu , pozdrawiam ciepło :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jaga167 »

Dani - odpowiem wg mojej wiedzy. Wszystko co mamy zostaje w pokoju. Karty, telefon i kasę od wczoraj staram się mieć przy sobie ale wygodne to nie jest. Nie wiem czy to prawda ale ktoś tu podobno został okradziony nawet z ubrań. To jest taki moloch /jutrzenka/, ze trudno dopilnować. Być może to plotka ale zdarzają się takie przypadki. Nie słyszałam o sejfach. W pokojach ich nie ma. Tańców "w podziemiach" jak ktoś napisał, nie ma. Wczoraj /sobota/ w kawiarni - na zewnatrz kilka par się kręciło przy jakiejś muzyce. Koronawirus prawdopodobnie wszystko pozmieniał. Ludzie chyba jeżdżą do Wloclawka na tańce, jak ktoś ma auto. Tu jest 1 sklep pt.delikatesy i 1 typu butik. Spacery wokół sanatorium i sciezka w lesie ale nikogo tam nie widziałam. Wybieram sie na kijki ale bez towarzystwa trochę głupio na tej leśnej trasie.
ODPOWIEDZ