Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Tak tak zadzwonię, raz o rynnę a dwa o parapet :lol:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

ANDY kliknę do Ciebie na PW ;) :lol: .
Ogłaszam wszem i wobec , że 18.08.2020 r. wyjeżdżam na rehabilitację z ZUS-u do Wieńca Zdroju (układ oddechowy ) . Skierowania w ręku nie mam ale w centrali w Warszawie tak mi powiedziano dziś . Jestem zaskoczona , że tak szybko , liczyłam , że to będzie pażdziernik najwcześniej a tu niespodzianka i :shock: . Musiałam zaparzyć meliskę :lol: :lol: . Teraz muszę to wpisać w innym dziale , o wyjazdach . Może ktoś do mnie dołączy albo pojedziemy tam razem ? Bo połączenie jest marne...
Pozdrawiam wszystkich ciepluśko :kwiat: :serce: :) .
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: esia62 »

Analizując powyższe widzę , ze ZUS terminem może zaskoczyc🙈oczekuje od początku kwietnia na skierowanie dokąd i gdzie ( narząd głosu) .Liczylam ze termin będzie późną zimą ale można się zdziwić 🙈dani888 czy dzwoniłaś do Centrali ZUS? 22....?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Esiu62 , tak , dzwoniłam do Warszawy i tam dowiedziałam się o wyjeździe ale dziś z kolei w skrzynce pocztowej znalazłam skierowanie papierowe :) . Więc na bank jadę o ile test na koronę będzie negatywny . A tak w ogóle znasz nr tel. do W-wy (prewencja i rehabilitacja ) ? Bo mogę podać na PW , tam podajesz swój PESEL , imię i nazwisko i uzyskasz potrzebne info . Znajdą w systemie . Powodzenia , spróbuj , to nic nie kosztuje , lepiej wiedzieć wcześniej trochę niż kilka dni przed wyjazdem . Pozdrawiam cieplutko :kwiat: ;) .
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: esia62 »

dani888 dziekuje za odpowiedź i bardzo proszę o tel. Muszę tam zadzwonić.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Esiu zaraz Ci podam na PW , ok ? W poniedziałek zadzwoń tam ale oni chyba pracują do godziny 15-ej . Jeśli nikt nie odbierze to próbuj co jakiś czas . Mam nadzieję , że powiesz jak Ci poszło :kwiat: .
patkawit
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 30 lip 2018 09:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: patkawit »

Dobry wieczór, sledzę Państwa posty. Komisję miałam w styczniu, wyjazd zaplanowany na 4 maja do Polańczyk. Dodzwonilam się do swego o/ ZUS. Pracownik potwierdził wyjazdy od 5 sierpnia dla osób kończących świadczenia w pierwszym rzucie. Kazano czekać. Jedyne co zrobiłam to wybrałam sobie ośrodek, który jeszcze nie jest czynny🤣😂. Jeśli nie jest tajemnicą bardzo proszę o nr tel. do Wa-wy do działu prewencji. Łączę ukłony, życzę dużo zdrowia!
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: esia62 »

dani888 dziękuje za nr telefonu, napewno napisze czego się tam dowiedziałam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Witajcie niedzielnie :) .
Esiu nie ma za co , trzeba sobie pomagać , mi też ludziki pomagają z forum za co jestem im bardzo wdzięczna .
Patkawit , Tobie również wysłałam na PW i napisałam co i jak :) .
Życzę wszystkim pomyślnych wiadomości i miłego dzionka , pozdrawiam serdecznie :kwiat: :serce: ;) .
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: esia62 »

Dzwoniłam do Centrali a także ZUSu regionalnego i w pierwszej kolejności wysyłają osoby kończące świadczenia, prewencja narazie nie jest brana pod uwagę .
ODPOWIEDZ