Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jollaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 kwie 2019 00:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jollaw »

ANDY12345 pisze: 29 lip 2020 17:44 Jollaw, pewnie wiele osób będzie miało obawy i nie pojedzie. Także na inne jednostki chorobowe na razie nie wysyłają, to mają więcej miejsc w ośrodkach i przygotuj się, bo możesz dostać na następny turnus od września :) .
Dani co tydzień w wojsku miałem dzień słonia, to już nie będę się za mocno opatulał :lol: ,... ale zabezpieczać się będę ;) :lol:
Dam znać, ale w ośrodka będę bez netu, to coś więcej po powrocie, albo przez koleżanki przekażę :)
No uzbrajam się w cieprliwość i czekam na info z ZUS, zobaczymy jak się sprawy potoczą, Pozdrawiam
jollaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 29 kwie 2019 00:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: jollaw »

dani888 pisze: 29 lip 2020 17:34 Witajcie :) .
Widzę same dobre wieści :lol: . Do naszego ZUS-u ciężko się dodzwonić bo panie bardzo zajęte tymi skierowaniami na rehabilitacje i wcale nie dziwię się . Ale skoro mówicie , że na pierwszy rzut idzie narząd ruchu to pewnie i nas tak samo a to oznacza , że i ja poczekam sobie ;) :D .
ANDY jak będziesz wiedział dokładnie daj znać proszę , ok ? Wiem , że masz mało czasu do wyjazdu ale kliknij .
Dobrze , że nasz Sztani jest dobrze zorientowany w temacie ;) :) , wierzę mu .
Mega , nie martw się , ja też się boję razem z Tobą :kwiat: , będzie dobrze , zobaczysz .
Jollaw skoro narząd ruchu to pewnie pojedziesz też niedługo , głowa do góry :kwiat: :) .
Pozdrawiam cieplutko , trzymajcie się :kwiat: :serce: .
P.s. ANDY a nie zapomnij o maseczkach , rękawiczkach i przyłbicach ;) :) .
no tak, czekam na wieści z ZUS, Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Hej mili :) .
Esiu to słabo...widocznie jeszcze nie mają Ciebie w systemie w sprawie wyjazdu ale doczekasz się , to może być bardzo szybko . Moje świadczenie jeszcze mi nie kończy się ale każą jechać .
Jollaw te oczekiwanie mimo wszystko jest denerwujące , wiem coś o tym . Dzwoniłaś w tej sprawie może ? Czasem trzeba tak zrobić . Będzie ok dziewczyny , trzymajcie się cieplutko i dużo zdrówka Wam życzę :kwiat: :serce: ;) .
kasia_64
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 11 maja 2019 01:55
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kasia_64 »

Witajcie :kwiat: Dodzwoniłam się do warszawskiego ZUS, ale urzędniczka stwierdziła, że nie ma dostępu do systemu, więc mi nic nie powiem - wyjazd miałam na 11 maja do Domu Zdrojowego w Cieplicach, narząd ruchu :( Pozdrawiam oczekujących kuracjuszy :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

cześć Kasiu :kwiat: .
Widocznie system padł ale muszą szybko naprawić bo wiadomo , oni też pracują . Dzwoń po prostu w następnych dniach , może uda się . Myślę , że i Ty niedługo pojedziesz , nie smuć się , będzie ok :serce: . Pozdrowionka :kwiat: :) .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Kasiu a mi się udało dodzwonić od razu, nic o awarii nie mówili, jeszcze terminu nie mam, uprzejma Pani kazała mi cierpliwie czekać na pismo bo w pierwszej kolejności jadą marcowi, a ja miałam jechać w kwietniu.
kasia_64
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 11 maja 2019 01:55
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: kasia_64 »

Ja o awarii nic nie pisałam, pani w ZUS stwierdziła jedynie, że nie ma dostępu do systemu :)
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Yark »

Dagna, też mam informację z dnia dzisiejszego, że kolejka sie przesuwa od marca. Ja też z kwietniowego terminu :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Dagna »

Ja mam czarną wizję, że od września znowu zablokują bo druga fala będzie i nici z rehabilitacji - w międzyczasie już kolejny zabieg miałam i chyba spróbuję wystąpić o rentę ale to podobno ciężka sprawa bo ZUS ocenia zdolność do pracy i pewnie jakiś zawód nowy odpowiedni do schorzeń mi wynajdą :)
Kasiu sorki u mnie w pracy brak dostępu do systemu=awaria dlatego tak napisałam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: dani888 »

Hej .
Z tą drugą falą to nic nie wiadomo tym bardziej , że pierwsza nie minęła :shock: :cry: .
Sama mam obawy odnośnie wyjazdu bo nie wiem nawet czy wrócę i jak ....
Odnośnie rent to od wieków jest tak , że ZUS uznaje , że dana osoba jest zdolna do pracy a jak idziesz na badania do Medycyny Pracy to piszą , że jesteś niezdolny do pracy . Po prostu błędne koło i tyle... :( :!: Więc jak mamy żyć ???
ODPOWIEDZ