Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: SlawaAnna »

Nie wiem jak to działa, ale ponieważ muszę zrezygnować z przydzielonego mi właśnie sanatorium, pomyślałam, że może przekażę tutaj tę informację, w poniedziałek postaram się zadzwonić do NFZ (czy tak się to załatwia?), więc może ktoś zainteresowany tym przydziałem go sobie wydzwoni? Byłabym szczęśliwa, gdyby ktoś mógł skorzystać, bo jakbym mogła, to bym tam na skrzydłach poleciała... Nie wiem nic o samym sanatorium, ale Rabka i okolice to było moje chyba największe marzenie...
Sanatorium Jagiellonka, Rabka Zdrój, od 2 września, 21 dni, reumatologia..., a, i NFZ Mazowiecki.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: SlawaAnna »

No tak, pospieszyłam się, przecież termin jest na tyle daleki, że po mojej rezygnacji ten przydział nie wejdzie do zwrotów, tylko po prostu dostanie go ktoś inny. No trudno.
Ale - choć nie skorzystam - dziwi mnie jedno, to jest sanatorium dla dzieci, dlaczego mnie tam postanowili wysłać? I nie ma tam mowy o rehabilitacji... No, to chyba mniej mi żal...
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: gosiam »

Ostatnio szukałam gdzie NFZ wysyła dorosłych ze schorzeniem reumatologicznym i między innymi pokazała mi się Rabka. Okazało się że w Rabce leczą się też dorośli. Dawno temu było tylko dla dzieci obecnie jest i dla dorosłych.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: SlawaAnna »

Ja spędziłam w Rabce 7 miesięcy w sanatorium dziecięcym przeciwgruźliczym kiedy miałam 7 lat (między innymi dlatego żałuję, że nie mogę tam pojechać i poszukać jakichś śladów). I tak, Rabka się kojarzy głównie z leczeniem dzieci, ale nie tylko, są tam też sanatoria dla dorosłych. Mnie chodziło o to, że to konkretne sanatorium, z tego co znalazłam w internecie, ofercie i opiniach wszędzie występuje jako sanatorium dla dzieci.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

Może ktoś wie jaki jest obecnie numer telefonu o zwroty w mazowieckim funduszu.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

Maria K pisze: 09 lip 2020 14:25 Witam,jak ktoś chce wyjechać w góry ze zwrotów to dzwońcie jest sporo zwrotów nawet podwójnych. Nad morze nie ma nic. Mazowieckie.
Maria na ciebie liczę.....ty dzwoniłaś o zwroty.Jaki jest obecnie numer.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria K »

Mirabella już Ci podaje.
Nr.tel.o zwroty NFZ Mazowiecki.
22-279-67-02.
Mozna dzwonić tylko od 14 do 16.
W innych godzinach telefon nie działa.
Mam nadzieję że uda Ci się coś fajnego wydzwonić.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Mirabella »

Maria dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Jutro zaczynam polowanie....napiszę czy trafiłam to co chcę.
Pani w infolinii podała mi jakiś numer do Katowic ,twierdząc że to ogólnokrajowy w sprawie zwrotów.
Byli mocno zdziwieni że taką informację dostałam .
Chyba ktoś co tam pracuje podał mi to na odczepne .... bo jak inaczej to nazwać :shock:
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Maria K »

Ja dzwoniłam na numer podany na stronie NFZ i pani podała mi ten numer. Przeszło tydzień dzwoniłam, bo potrzebowałam dwa zwroty i chciałam nad morze. Niestety nad morze nikt się nie bał koronowanego i nie było żadnych zwrotów jak mi się trafił polańczyk to brałam z zamkniętymi oczami. Moim marzeniem było przyjechać jeszcze chociaż raz nad Soline, nie byłam ponad 40 lat.
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Yaga »

Witajcie.Ja dziś że zwrotów dostałam Kołobrzeg od 11 sierpnia. Bardzo się cieszę bo zawsze góry i góry. Jeszcze tylko test i w drogę. Dzwoniłam od piątku od 14 godziny. Najpierw byłam 10 w kolejce i tak czekałam aż byłam 1 .Na początku jest trochę formułek do wysłuchania A potem muzyczka.Trzeba być cierpliwym
Pozdrawiam i dzwoncie na zwroty bo warto😀
ODPOWIEDZ