Excelsior Iwonicz Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
menia21
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 10 maja 2017 11:08
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: menia21 »

Witam forumowiczów.
Pragnę opisać mój pobyt w Excelsiorze dla przyszłych kuracjuszy .
Turnus na przełomie stycznia i lutego,pogoda była niezła tylko trochę za mocno wiało.
Zacznę od pokoi,pokoje po remoncie ,łóżka wygodne w pokoju szafa,szafki,stół, krzesła,telewizor(płatny),radio,czajnik,toaleta,warunki przyzwoite,wi-fi jest darmowe ale bardzo słaby zasięg i marna szybkość.Parking oczywiści płatny.
Zabiegi bardzo dobre,chociaż część jest poza obiektem ,ale dowożą busem,personel miły,lekarze nie wszyscy mili.
Posiłki-śniadania raczej marne,mało zup mlecznych,porcje malutkie.
-obiady lepsze,zupy wyśmienite,drugie dania na 3+.
-kolacje trochę lepsze niż śniadania ale szału niema.
Życzę miłego wypoczynku i oczywiście zdrowia.
Pozdrawiam.
JanekO
Posty: 1
Na forum od: 24 wrz 2020 09:30
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: JanekO »

Szpital uzdrowiskowy w pandemii: okres pobytu 09.09.2020-30.09.2020. Jak na trudny okres warunki pobytu jego organizacja :kwiat: dobre.Zabiegi zaordynowane przez lekarza Zdzisław D. różnorodne zgodne z limitami NFZ. Realizacja zabiegów przez terapeutów dobra. Wyżywienia na dobrym poziomie, zróżnicowane. Pieczywo i zupa bez ograniczeń. Dokupywałem trochę warzyw i owoców. Temat częsty internet : płatny i bezpłatny bez szału, ale znośny. Mogłem bez przeszkód oglądać netflix. Bezpłatny potrzeba logowania do sieci co 1 godzina. Pracownicy szpitala życzliwi. Na miejscu jest sklepik z podstawowymi artykułami, trochę drożej jak w mieście. Do centrum i do sklepów około 1 km. różne trasy. Pandemia : obowiązuje zakaz wyjazdu na wycieczki organizowane przez biura podróży, bezwzględny nakaz noszenia maseczek, posiłki rozbite na 2 sale i 3 tury ilość osób przy stoliku 2 czasami 3 osoby. Obowiązuje punktualność na zabiegi i posiłki. W okresie mojego pobytu jeden z pracowników został zakażony korono wirusem. Dowiedzieliśmy się o tym po kilku dniach. Osoby które zetknęły się z tym pracownikiem były izolowane ! Środki dezynfekcyjne są w wielu miejscach. Pogoda była doskonała. Zamiast wycieczek można było spacerować po licznych dobrze oznaczonych trasach .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowanie za podzielenie się ważeniami i przedstawienie warunków pobytu w tym Obiekcie,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: wiktor64 »

JanekO dzieki za opinie :D
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: Hipokryt »

Dwa ciekawe opisy, więc również przekazuję moje "Podziękowanie za podzielenie się ważeniami" ;)
To wyraz uznania dla autorów oraz dobry zwyczaj forumowy :)
Kiedyś było prościej - wystarczyło tylko kliknąć plusik i to już było podziękowanie. Teraz już nie ma takiej opcji. Dziś trzeba napisać kilka miłych słów od siebie :D
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: Pasjaart »

Dziękuję za opinię w swoim imieniu :) Dawno temu byłam w tym ośrodku. Z tego co czytam przez lata odkąd ja tam byłam nie wiele się zmieniło...Może wystrój pokoi bo podobno ośrodek przeszedł remont.Jedzenie zawsze pozostawiało wiele do życzenia,ale wiemy też że to nie restauracja ;) zabiegi typu basen czy grota solna zawsze były z dowozem.Iwonicz jest piękny więc super,że mimo wycieczek jakoś miło można spędzić czas.Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: p-siak »

Ładnie zagospodarowali teren wokół szpitala: ścieżki z poręczami,alejki,ławeczki, kącik z ogniskiem, siłownia,krzewy,trawa...
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: Pasjaart »

P-siak to świetnie :) Czytałam o wielkich inwestycjach na tym terenie i widać,że wiele się za działo skoro o tym wspominasz.A wszystko dla naszego dobra ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: ANDY12345 »

Witam, niedawno skończyłem pobyt w/w ośrodku szpitalnym.
Pierwsze na co chciałbym zwrócić uwagę to dotarcie do ośrodka. Dla zdecydowanej większości kuracjuszy nie do pokonania o własnych siłach. Jeżeli macie możliwość przyjechać samochodem to wszystko ok. Można dojechać z dwóch stron, a później przyda się na zwiedzanie bliższych i dalszych okolic i miejscowości. Jest w Zdroju jedna taksówka, która nie kursuje w niedzielą i święta :lol: , za to jest numer kontaktowy na postoju. Prawdopodobnie jest też opcja dowózki z rynku do ośrodka i na odwrót busem, ale to już trzeba się skontaktować z recepcją i dopytać. Ośrodek dysponuje swoim transportem, gdyż część zabiegów odbywa się w innym miejscu np. basen. Ośrodek położony jest na wzniesieniu i otoczony drzewami w większości buków, od strony północnej i zachodniej park z alejkami i ławkami, urządzeniami do ćwiczeń na powietrzu oraz duże miejsce na ognisko. Miejsc parkingowych jest grubo ponad setka tak że z parkowaniem nie ma problemu, nawet dla niepełnosprawnych gdzie miejsca są od fronty budynku - o podjazdach wózkiem nie wspomnę. Największym kłopotem w poruszaniu się po ośrodku dla niepełnosprawnych są windy - dwie. Pierwsza przy recepcji to taka jedynka przy obecnych ograniczeniach, dalsza druga już większa, wykorzystywana do przemieszczania się na zabiegi które odbywają się na poziomach -1 i 0, w większości w starej części. W nowej którą dobudowali w tamtym roku też są zabiegi i znajduje się po przeciwnej stronie posiadająca nową, dużą windę - między starą a nową częścią zabiegową przejścia nie ma, dlatego po otrzymaniu karty zabiegowej dobrze jest dowiedzieć się które zabiegi w której części się odbywają.
Przyjęcia odbywają się przy recepcji po lewej stronie, na wprost jest sklepik prawie ze wszystkim a po prawej jadalnia, obecnie działająca na 3 tury. Jest też druga jadalnia ale znacznie mniejsza - możliwe że dla komercji.
W pokojach znajduje się czajnik z dodatkami (szklanka, talerzyk, sztućce), radio i tv płatny, net płatny i też bezpłatny, ale ja miałem z nim duży kłopot - ciągle zrywał i ponowne logowanie :roll:
Jak jadalnia to powiem o jedzeniu ale bardzo mało - dla mnie byle jakie, zup mało co jadłem, nie dojadałem wszystkiego a i tak byłem najedzony... ciekawe :roll:
Baza zabiegowa duża, rehabilitantki - bo one w znacznej mierze bardzo uprzejme i uśmiechnięte :) , z lekarzem doszliśmy do wspólnego zdania i zmiana zabiegu nie przysporzyła problemu.
Przejście do centrum to już większy kłopot, gdyż drogą najlepiej chyba od tyłu obiektu którą wychodzi się na park jest lekko na około, druga droga też długa ale bez chodnika i poboczy naraża nas na potracenie. Zostaje najkrótsza ale schody których jest 162 sprawia kłopot, zwłaszcza z narządem ruchu.
Pogoda ma duże znaczenie na udany lub nie pobyt. Co do atrakcji i spędzania wolnego czasu, to już każdy zapewnia sobie jak mu pasuje. Wszystko zależy od możliwości zdrowotnych, zwłaszcza że w większości poruszamy się po zróżnicowanym terenie.
W Zdroju są dwie firmy organizujące wycieczki, parę kawiarni, niewielki park z fontanną, kościół .... i 3 bankomaty.
To ode mnie, więcej może dopiszą obecni kuracjusze :) , miłego pobytu 8-) .
Załączniki
IMG_20201009_143700.jpg
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Excelsior Iwonicz Zdrój

Post autor: ewasz »

Super opis ANDY, dzięki.
Jak widać na zdjęciu to nie lekko z tym podejściem, nawet nie ma podjazdu na wózek jeśli ktoś zdecydowałby się tędy przemieścić z pomocą drugiej osoby. No tutaj się nie popisali mimo tak rozległej modernizacji. Może jeszcze tu dojdą :roll:
ODPOWIEDZ