Turnusy rehabilitacyjne

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Chmurko jeżeli jesteś zdecydowana na wyjazd niezależnie od tego czy dostaniesz dofinansowanie czy nie to możesz rozglądać się ewentualnie zarezerwować gdzieś miejsce ,decyzje o dofinansowaniu zapadną chyba w kwietniu ,przynajmniej tak było dwa lata temu kiedy dostałam takowe .Ja tegoroczny wyjazd uzależniam od tego czy dostanę dofinansowanie więc póki co nic na razie nie rezerwuję bo chyba wszędzie chcą zaliczki przy rezerwacji.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Ja podobnie wyjazd uzależniam od decyzji PFRON i w dodatku byn chciała dopłacic nie zbyt wiele. Rozumiem że mogę czekać bez rezerwacji .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Ja będę czekać ,na pewno da się potem wybrać coś ciekawego i niedrogiego ,ofert jest bardzo dużo.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Chmurko rób rezerwacje z góry . Ja zrobiłem w Sanvicie w Iwoniczu bez przedpłat . Jeśli dostaniesz to pojedziesz a jak nie to sama zdecydujesz co dalej nie ponosząc kosztów.

Najważniejsze, że byłaby okazja w końcu spotkać się w sanatorium.


27 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej – dla osoby niepełnosprawnej ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawnej w wieku do 16. roku życia oraz osoby niepełnosprawnej w wieku 16–24 lat uczącej się i niepracującej, bez względu na stopień niepełnosprawności;
25 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
23 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej z lekkim stopniem niepełnosprawności;
18 % przeciętnego wynagrodzenia – dla opiekuna osoby niepełnosprawnej;
18 % przeciętnego wynagrodzenia – dla osoby niepełnosprawnej zatrudnionej w zakładzie pracy chronionej, niezależnie od posiadanego stopnia niepełnosprawności.

Przeciętne wynagrodzenie za IV kw. 2020 wynosi 5655,43 zł.

Dofinansowanie wyliczamy tak: np. 27 % śr. z 5655,43 zł. to 1526,96 zł.
25 % śr. z 5655,43 zł. to 1413,85 zł. (umiarkowany)
50 % z 5655,43 zł. to 2827,71 zł. ( rodzina kilkuosobowa)
60 % z 5655,43 zł. 3393,25 zł. ( samotna)
Jeśli twój dochód nie przekracza kwoty 2877,71 ( przy kilku osobach) lub 3933,25 (samotna) to otrzymujesz pełne dofinansowanie czyli 1526,96 (znaczny) lub 1413,85 (umiarkowany)

W przypadku gdy twój dochód przekracza 27 % lub 25 % ( zależy od grupy) to wtedy od 2827,71 odejmujemy twój dochód i o tyle pomniejszamy twoje dofinansowanie.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Chmurka07 »

Janku było by niło 😃 spotkac się , ale Twój ternin to ni niekoniecznie pasi. Chociaz trudno to przewidziec co będzie za kilka niesięcy.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Sory ale wkradł się błąd. Przy znacznym jest 30% a przy umiarkowanym 27%, przy lekkim 25% śr. krajowej.

Chmurko kombinuj. Może się uda. Teraz w sanatoriach będą ostre reżimy a latem może będzie łagodniej
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: acik61 »

jan19557 - co do błędu to zapomniałeś- poprawić na 20% opiekun jak też osoba pracująca w ZPCh niezależnie od stopnia niepełnosprawności. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Masz rację. To były dane za 2020 a teraz troszkę podskoczyło. Opiekun był podany bo to była kopia z dokumentu urzędowego tyle że ubiegłoroczna. Za błędy jeszcze raz przepraszam.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: acik61 »

jan19557 - nie żebym się czepiał lub był "upierdliwy"😇 ale osoba z jednoosobowego gospodarstwa ma do dyspozycji 65% (a nie 60%) średniego wynagrodzenia 🧐😎🧐
Dużo zdrowia i udanych "połowów" dofinansowania (mnie ta sztuka od kilku lat się jeszcze nie udała 😔)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: jan19557 »

Pisałem że w tym roku wzrosły a ja podałem za ubiegły. Nie czepiasz się a ja nie przejmuję się jak ktoś pokaże mój błąd wręcz cieszę się bo niestety zdarzają mi się wpadki aczkolwiek rzadko i zmusza mnie do większej pracy nad sobą. Na stare lata nie wszystko człek zobaczy. :lol: :lol: :lol:

Pewnie masz za wysokie dochody albo stopień lekki ewentualnie biedniejsza gmina lub za późno składasz bo to też biorą pod uwagę przy tej samej grupie. Ja już 2 razy składałem i dostałem a teraz znów próbuję. Poprzednim razem byłem już przed siódmą rano 2.01 pod biurem aby złożyć papiery a w ubiegłym roku ze względu na koronę pani w czerwcu gwarantowała mi wyjazd w ciągu miesiąca wyjazd bez wpływy na 2 lata które się czeka od ostatniego razu.
ODPOWIEDZ