Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria zus

Post autor: Yark »

Mam nadzieję, że szybko będziecie, tak jak ja się rehabilitować. Życzę zdrowia. :)
bety
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2021 23:50
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria zus

Post autor: bety »

witam, właśnie dostałam skierowanie z ZUS do sanatorium w Ustroniu od 6.05.2021.
ale czy będą realizowane wyjazdy jak takie są wysokie wskaźniki zachorowań ? Nie wiem. Nie jestem zaszczepiona. Boje się teraz jechać.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria zus

Post autor: Yark »

Bety, jest dobrze, bez obaw. Przebywam obecnie na rehabilitacji (rozpoczyna się 2 tydzień)
Zachowane są wymogi sanitarne, kuracjusze stosują się do nich. Każdy z uczestników jest po wymazach na COVID-19 z wynikiem negatywnym. Moim zdaniem w grupie sanatoryjnej jest bezpieczniej niż w markecie, pracy czy na ulicy. A' propos jesienią też miałem skierowanie do Ustronia ( Orlik) odwołali, druga tura pandemii. Życzę Ci skutecznej rehabilitacji, wypoczynku i zdrowia. :)
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Slodziaczek »

No i się doczekałem :lol:
Dziś przyszło skierowanie :mrgreen: Wyjazd 27.05 8-) Iwonicz :roll: czyli prawie rok od złożenia wniosku...
ewcia2
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 28 lip 2019 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ewcia2 »

Witam
Słodziaczek z jakiego jesteś ZUS? Fajny masz termin. Piszę z nadzieją, że coś drgnęło, osobiście czekam od marca 2020 r. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorgda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 cze 2019 07:42
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatoria zus

Post autor: dorgda »

Ja komisję ZUS miałam w marcu 2020 i dopiero teraz dostałam skierowanie na 31 maja 2021w Olecku.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria zus

Post autor: Yark »

Więc wszystko idzie dobrze. Ja miałem wizytę w ZUS w lutym 2020 i jestem teraz w sanatorium.
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria zus

Post autor: viola74 »

xxmalgosiaxx pisze: 23 mar 2021 09:59
viola74 pisze: 22 mar 2021 20:52
Ja składałam 10 marca , dzisiaj dostałam decyzję .
Ciekawe kiedy się załapiemy na wyjazd :roll:
Normalnie do dwóch tygodni powinieno przyjść drugie pismo z terminem i miejscowością, przynajmniej tak było kiedyś.
Gdy rozmawiałam z panią w ZUS usłyszałam, że jest dłuuugie czekanie, więc nastawiam się, o ile oczywiście nie zamkną sanatoriów, na wyjazd gdzieś pod koniec roku
Pożyjemy zobaczymy , ja cały czas pracuję . Od 3 lat choruję na SM , teraz doszła jeszcze obserwacja w kierunku tocznia . Pocieszam się tym ,że może ze względu na chorobę uda się jeszcze w tym roku pojechać.
Awatar użytkownika
Slodziaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 cze 2017 23:38
Staż sanatoryjny: 16

Re: Sanatoria zus

Post autor: Slodziaczek »

Viola - myślę, że powoli możesz wypatrywać listonosza. Ja myślałem, że ZUS o mnie zapomniał a tu taka niespodzianka i w maju mnie wysyła. :D :D
Pozdrowienia
bety
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2021 23:50
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria zus

Post autor: bety »

YARK
Serdecznie dziękuję Ci za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło , czekałam od lutego 2020, a 6 maj(termin który dostałam) to uważam za dobry termin, byłam w Orliku 2 lata temu w październiku i byłam zadowolona z pobytu.
Obecnie wszyscy mi odradzają wyjazd, że COVID, że nie jest możliwe przestrzeganie dezynfekcji po każdym pacjencie na zabiegach itp. itd...
Udanego wypoczynku i rehabilitacji.
ODPOWIEDZ