Zawał serca

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zawał serca

Post autor: jaroj92 »

Witaj Beataa :kwiat: To był mój pierwszy pobyt w sanatorium było to w sierpniu 2012roku.Kazdy ma swoje zdanie .Wyzynienie o wiele lepsze niż w kardiologu.pokoje podobne.lazienka jednak mniejsza w kolejowym.ponadto w kolejowym jest przytulniej i na zewnątrz również.Oj Becia Becia chyba tu nie chodzi o warunki :serce: Pozdrawiam :) :)
Beataa2702
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 27 mar 2014 21:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zawał serca

Post autor: Beataa2702 »

Witaj jaroj92, anusia :) ..... warunki, w kardiologicznym byłam październik/listopad 2012 i to był pobyt poszpitalny tzw. i powiem szczerze że bardzo szybko stanęłam na nogi, byłam po 2 zawale, i 4 miesiące po bajpasach, i rehabilitację miałam bardzo dobrze dobraną do stanu, pomiar ciśnienia codziennie zlecony, a rano jak chciałam to nie było problemu, Pani dr. była bardzo zaangażowana i stanem, i efektami rehabilitacji, jak byłam to wyżywienie było bardzo dobre, ( zawsze mam dietę lekkostrawna)mieszkałam w pokoju dwu osobowym, tel, czajnik, szafa w korytarzu, i dwie dość duże szafki z szufladami w pokoju, wizyta pielęgniarki 2x dziennie, lekarz też był bardzo często w zasięgu wzroku,nie było problemu aby zamienić kilka słów w razie potrzeby, a w kolejowym,byłam wrzesień/październik 2014 tylko na turnusie sanatoryjnym, jedzenie okropne, ciśnienie miałam mierzone tylko raz przy przyjęciu mimo iż miałam wysokie, to był mój problem, zabiegi, z kardiologicznych to tylko gimnastyka, a reszta szkoda mówić, pokój taki sam z tym że szafa, szafka, i komoda z szufladami i to było do podziału, więc
żaden rarytas, a pani dr to już zostawię bez komentarza
jaroj92 .... jak myślisz, o co może chodzić osobie w moim wieku i tak dupnym stanie zdrowia,a ja Tobie odpowiem: chciałabym jeszcze pożyć trochę, i już skoro nie jest lepiej, to żeby i gorzej nie było :cry:
taka jest moja opinia na temat tych dwóch szpitali bo byłam, mieszkałam, jadłam,itd
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zawał serca

Post autor: jaroj92 »

Witaj Beataa :? Ja byłem jak pisałem wcześniej koniec sierpnia do końca wrzesnia wlasnie w kolejowym i w tamtym czasie było naprawdę dobrze .Byłem po 3 miesiącach po zawale i wlasnie tam miałem wczesna rehabilitacja.mialem100 zabiegi i niestety była to w większości gimnastyka spacery kijki rowerki psycholog muzykoterapia.To był mój pierwszy pobyt w sanatorium i to co slyszalem widziałem :shock: .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zawał serca

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie i stwierdziłem że tu jest to odpowiedni temat-ciekaw jestem czy ktoś stosował Biocardinę i z jakim skutkiem
jaroj92
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 13 lis 2014 11:03
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zawał serca

Post autor: jaroj92 »

Nie znam odpowiedzi na to pytanie może ktoś inny będzie wiedział .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zawał serca

Post autor: andrzej1955 »

Słoneczko :kwiat: dzięki za trud wyjaśnienia i opisania,ale to wszystko teoria i opisy,fakt jest faktem że to nowy lek i ciekawy byłem czy ktoś go już stosował bo badania kliniczne są zaskakująco dobre a pieniędzy na zdrowie nigdy się nie powinno żałować :!: Pozdrawiam i Zdrówka DUUŻO Życzę :!: :!: :!:
forumowicz

Re: Zawał serca

Post autor: forumowicz »

BioCardine 900 mg oleju z mięśni ryb (sardynki, sardela), co odpowiada 550 mg NNKT omega-3, w tym 300 mg EPA, 200 mg DHA to jeden z wielu suplementów diety o podobnym działaniu np. Bio-Omega 3 Natural , Cormega 1000 , Eye Q , Eye Q , Eye Q , Galomega , Galomega Formuła IQ , Multi-Tabs Tran Skandynawski , Multi-Tabs Tran w kapsułkach , Oeparol Femina , Oli-Femin Q10 , Omacor , Omecardin , Omega- 3 Cardio , Omega 3-6-9 , Omega Cardio + Czosnek , Omega Defend , Omega-3 , Omega-3 (kaps. miękkie) , Omega-3 500 mg (kaps.) , Omega-3 1000 (kaps.) , Omega-3 Extra (kaps.) , Omega-3 Forte Naturkaps (kaps. elastyczne) , Omega-3 Forte Plus Naturkaps (kaps. elastyczne) , Omega-3 Mite ....i jeszcze wiele , wiele na naszym rynku.Wybór ogromny :) Fakt w porównaniu z innymi suplementami jedna kapsułka zawiera najwięcej korzystnych kwasów tłuszczowych .I pomyśleć że kiedyś był tylko tran ;) w buteleczkach , wstrętny w smaku .....pamiętam z dzieciństwa :roll: Myślę że warto zażywać , na pewno nie zaszkodzi .
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zawał serca-w czasie pandemii

Post autor: jawa 53 »

Zdarzył się mnie więc opiszę.
Było to pięć tygodni temu.
Obudziłem się rano z bólem w klatce piersiowej.
Zażyłem lekarstwa które biorę na nadciśnienie,
minęły dwie godziny, ból nie ustępuje.
Dzwonię na pogotowie, ratownik wypytał o objawy,
kazał zmierzyć ciśnienie: 160/110 i stwierdził że to od
ciśnienia-jeżeli nie ustąpi to kontaktować się z POZ.
Po następnej godzinie dzwonię do POZ, lekarz na chorobowym,
zastępuje go lekarka z ośrodka odległego o 20 km.
Rejestratorka przyjęła zgłoszenie- pani doktor zadzwoni do pana.
Po chwili telefon, wywiad, decyzja : badanie poziomu troponiny.
Ponieważ pora już około południa, najbliższe czynne laboratorium
w odległości 20 km.
Jadę własnym samochodem w towarzystwie żony, wykonuje badanie.
jestem w drodze powrotnej, telefon od pani doktor która już otrzymała wynik,
poziom troponiny 0,5, jak pan dojedzie do przychodni czeka skierowanie do szpitala
i wynik badania.
Odebrałem skierowanie i córka zawiozła mnie na SOR.
Na SOR wywiad przez domofon-może pan wejść lekarz zadecyduje o przyjęciu.
Badanie, wywiad, pytanie czy zgadzam się na koronarografię- zgadzam się.
Podpisanie kilku dokumentów i przekazują mnie do PAKS która sąsiaduje ze szpitalem.
Wieczorem koronarografia przez lewą rękę w miejscowym znieczuleniu, więc słyszę
decyzje , jutro musimy dokończyć.
Na drugi dzień koronarografia przez prawą rękę, założone w sumie trzy stenty jeszcze trzy dni na sali i wypisanie do domu.
Aktualnie jestem po trzech tygodniach rehabilitacji dziennej, zostało jeszcze trzy, czuje się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zawał serca

Post autor: ewasz »

Jawa, cieszę się że udało się szybko i sprawnie "złapać" pomimo odległości. Muszę przyznać, że w dzisiejszej dobie to w piorunującym tempie się Tobą zajęli. Miałeś szczęście.
Zdrówka Ci życzę i rehabilituj się bo to jest bardzo ważne.
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zawał serca

Post autor: andrzej1955 »

Zdrowia Krajanie i oby już NIGDY TAKICH KOMPLIKACJI ,Pozdrawiam
ODPOWIEDZ