Lubelski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Dzia_dek »

W środku szału nie ma, ale też nie jest najgorzej. Potwierdzam to co napisał Jan i dodam, że śniadania i kolacje
są w formie "szwedzkiego stołu". Do portu i zarazem centrum miasta kursują spod "Perły" autobusy miejskie,
a mając kwit opłaty uzdrowiskowej przejazd był bezpłatny. Na plażę z małym strzeżonym kąpieliskiem jest
zaledwie 150 m. Pod ośrodkiem parking z opłatą w ub.r. 20 PLN/doba. Polecam pokoje od strony zachodniej lub
wysoko położone od strony wschodniej. Niżej w odpoczynku przeszkadza prawie całodzienny gwar dobiegający
z kawiarenki na parterze. Potańczyć można było na miejscu lub obok w hotelu "Ustka" /dawne "Azoty"/.
p.s. potwierdzam wcześniejsze wpisy odnośnie przydziału w lubelskim NFZ. Wniosek złożony na początku grudnia,
16 miesięcy po powrocie, brak nr w kolejce tylko od razu przydział; Kołobrzeg w czerwcu.
Danutas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sty 2023 15:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Danutas »

Dzięki za info. A nie ma gdzie zaparkować auta bezpłatnie, strasznie drogo ten parking wychodzi. Jakieś fajne miejsca na kawkę? Potańczyć i miło siedzieć czas gdzie polecacie?
Danutas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sty 2023 15:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Danutas »

Jeszcze mam pytanie, czy można zarezerwować wcześniej pokój?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Dzia_dek »

Z parkowaniem jest problem. Od połowy czerwca do połowy września obowiązuje w Ustce Strefa Płatnego Parkowania.
Strefa obejmuje również drogę dojazdową do "Perły". Opłata za cały dzień pobytu w strefie, to w ub. r. aż 40 PLN.
Więc na parkingu przed ośrodkiem cena "przez pół". O tańcach pisałem wcześniej. Można jeszcze wpaść do kawiarni
ośrodka wypoczynkowego "Radość Natura Tour" przy ul Limanowskiego 10 /to już blisko Latarni Morskiej/ więc od
"Perły" kawałek drogi. Jeśli nie będzie Ci odpowiadał klimat kawiarenki w "Perle" to po sąsiedzku masz kawiarnię
w hotelu "Ustka". Moim zdaniem o wiele przyjemniejsza. Poza tym w centrum bez problemu znajdziesz coś, gdzie
spokojnie można wypić dobrą kawę. To będzie pełnia sezonu i wszystko będzie otwarte. Ze swej strony polecam
kawiarenkę "Lodziarnia Chomczyński" przy ul. Marynarki Polskiej 80A. Blisko przystanku autobusowego, z którego
można dojechać do "Perły". Więcej nie podpowiem bo będąc w sierpniu i mając rewelacyjna pogodę większość
czasu miło mimo wszystko spędza się na plaży. Odnośnie rezerwacji pokoju nie mam wiedzy. Byłem na pobycie
hotelowym więc z rezerwacją pokoju i parkingu nie miałem problemu.
Danutas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sty 2023 15:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Danutas »

Dzięki za informacje bardzo ciekawą,skorzystam z propozycji które podałeś i jak wrócę podzielę się wrażeniami z pobytu.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Lubelski NFZ

Post autor: danusia57 »

Danutas pisze: 28 sty 2023 15:20 Witam
Wczoraj dostałam skierowanie od 21czerwca Ustka Perła
Składałam wniosek na początku stycznia. Od razu przydział. Termin 18 miesięcy minął 28 maja. Jak ktoś był proszę o informacje o tym sanatorium..
Witam byłam w tym sanatorium w 2020 r,obszernie opisałam w temacie Oceń sanatorium i tam też są zdjęcia jak wygląda pokój 2 osobowy.Jezeli masz dodatkowe pytania to postaram się na nie odpowiedzieć
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Lubelski NFZ

Post autor: danusia57 »

Byłam w 2021 :lol: w Perle,dwa lata temu
Danutas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sty 2023 15:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Danutas »

Ciekawią mnie jak wyglądają zabiegi? Czy można sobie wybrać? Kogo polecacie z masażystów?
Obejrzałam zdjęcia z Ustki ale nigdzie nie znalazłam zdjęcia pokoju.
Danutas
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sty 2023 15:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Danutas »

Danusiu, znalazłam szczegóły twoich opisów i zdjęcia pokoju 2osobowego, bardzo ciekawe informacje, już wszystko wiem. Teraz tylko czekać.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Lubelski NFZ

Post autor: danusia57 »

Danutas pisze: 31 sty 2023 12:35 Ciekawią mnie jak wyglądają zabiegi? Czy można sobie wybrać? Kogo polecacie z masażystów?
Obejrzałam zdjęcia z Ustki ale nigdzie nie znalazłam zdjęcia pokoju.
W Perle przyjmuje dwóch lekarzy i chyba pani doktor, można grzecznie poprosić o zabiegi które Cię interesują,ja polecam kąpiele solankowe,borowinowe i okłady borowinowe ale nie plastry tylko błotko.Ja osobiście nie miałam masaży ale inni sobie je chwalili
ODPOWIEDZ