Borelioza

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Borelioza

Post autor: adek »

Jakie są najlepsze zabiegi przy boreliozie?
forumowicz

Re: Borelioza

Post autor: forumowicz »

Witaj adek :) zapewne szybciej uzyskasz info jak opiszesz leczenie swoje czy czyjeś .
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Borelioza

Post autor: adek »

kruszynka pisze:zapewne szybciej uzyskasz info jak opiszesz leczenie swoje...
Problemy ze zdrowiem zaczęły się dokładnie 20 lat temu. Zdiagnozowana w roku 2007, to ja znalazłem (przypadkowo), ale wówczas już była zaawansowano neuroborelioza. Obecnie jest dużo lepiej, nie ma raczej już objawów neurologicznych, najbardziej dokuczliwe są bóle: głowy, stawów, kręgosłupa. Spowodowane nie tylko przez boreliozę, ale i inne zmiany.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Borelioza

Post autor: Sloneczko »

Adek :kwiat: witaj, znalazłam cos takiego w necie. Moze sie Tobie przyda. Pozdrawiam :)
Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę, od lutego 2007 r. zarejestrowane jest na terenie Bielska-Białej. Stowarzyszenie poprzez swój ogólnopolski zasięg udziela porad i informacji oraz wspiera osoby potrzebujące pomocy. Ponadto wydaje ulotki informacyjne, prowadzi własną stronę internetową i forum dyskusyjne. Organizuje różnego rodzaju akcje edukacyjne, spotkania, zbiera fundusze, pertraktuje w sprawie niższych cen porad lekarskich. Jest otwarte na kontakt telefoniczny i mailowy. Posiada punkty informacyjne w całym kraju. Wystarczy odwiedzić ich stronę internetową, by uzyskać pomoc i namiary telefoniczne na lekarzy leczących według metody ILADS.


Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę
http://www.borelioza.org
lub ul. Jazowa 11/3
43-316 Bielsko-Biała

adres do korespondencji:
SCHNB, ul. Świerzawska 1, pokój 101
60-321 Poznań
telefon - sekretariat: 692 890 751
e-mail: stowarzyszenie.[email].com
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Borelioza

Post autor: adek »

Sloneczko pisze:Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę
Znam te i kilka innych, nie tylko w Polsce, jestem nawet na niektórych zarejestrowany. Nigdy nie byłem nie tylko w Wacławie, a nawet w Świeradowie, zapytałem się tutaj, gdyż może ktoś z podobnymi problemami tam był i wie na jakie zabiegi się nastawić. W sieci znalazłem tylko tyle: wykonywane zabiegi: kąpiel radoczynna, inhalacje radonowe, inhalacje jodobromowe, płukanie przyzębia, sollux + kwarcówka, ultradźwięki,diadynamik, diatermia krótkofalowa, jonoforeza. Raczej jest ich niewiele, nie miałem nigdy zabiegu określanego jako kąpiel radoczynna, czy warto go brać?
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Borelioza

Post autor: nika7 »

W sprawie boreliozy się nie wypowiadam bo niewiele o niej wiem, ale jeśli chodzi o kąpiele radoczynne to w moim przypadku były zbawienne. Miałam bardzo intensywne bóle kręgosłupa. Super sprawa.
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Borelioza

Post autor: adek »

nika731207 pisze:...jeśli chodzi o kąpiele radoczynne to w moim przypadku były zbawienne. Miałam bardzo intensywne bóle kręgosłupa.
W pewnym wieku to chyba wszyscy mają problemy z kręgosłupem, tak że i dla mnie powinno pomóc, tym bardziej, że jak zauważyłem to tzw mokre zabiegi mi najlepiej służą.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Borelioza

Post autor: biedroneczka »

Adku, na mnie kąpiele w wodzie nasyconej radonem działały również rewelacyjne :D wody radoczynne mają podobny zakres działania jak borowina z tym, że głównym składnikiem zamiast borowiny jest gaz radon zawarty w wodach źródlanych.
Zabiegi radoczynne stosuje się przy podobnych wskazaniach jak borowinę z tą różnicą, że dość mocno obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Szczególnie zalecane są przy chorobach dróg oddechowych, reumatoidalnym zapaleniu stawów, cukrzycy, otyłości, podwyższonym poziomie cholesterolu, przy zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii i zespołach bólowych kręgosłupa, chorobach skóry, sklerodermii no i w stanach pourazowych i kontuzjach sportowych... i pewnie wielu innych, ale ja już nie pamiętam jakich. Będąc w Świeradowie byłoby wielką szkodą, gdybyś nie mógł skorzystać z tego dobrodziejstwa zwłaszcza, że tylko w nielicznych miejscowościach uzdrowiskowych w Polsce występuje ten pierwiastek. Są to Świeradów właśnie, Lądek, Szczawno, Długopole, Duszniki i...okolice :roll:
Ale żeby nie było tak cudownie, to są również przeciwwskazania do stosowanie zabiegów radonowych. Nie mogą z nich korzystać osoby chorujące na nowotwory, a także kobiety w ciąży i osoby zawodowo narażone na promieniowanie jonizujące. Ale jeśli nie masz takich przeciwwskazań to lekarz w Sanatorium z pewnością Ci takie zabiegi zleci.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
adek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 42
Na forum od: 19 paź 2014 12:01
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Borelioza

Post autor: adek »

biedroneczka pisze:...wody radoczynne mają podobny zakres działania jak borowina z tym, że głównym składnikiem zamiast borowiny jest gaz radon zawarty w wodach źródlanych.
Zabiegów z wody radoczynnej nigdy wcześniej nie miałem, tak że na pewno będę chciał je wypróbować, a przeciwwskazania które wymieniłaś mnie nie dotyczą. Jeśli chodzi o zabiegi to z NFZ jest to 6x9, a w Wacławie raczej wybór nie jest duży, gdyż naświetleniami i prądami nie jestem zainteresowany. Tak, że zostało mi jeszcze 5 do wyboru.
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Borelioza

Post autor: nika7 »

Obawiam się Adku, że możesz nie mieć nic do powiedzenia jeżeli trafisz na panią doktor na którą ja trafiłam :lol: :lol: :lol: , była głucha na wszelkie sugestie, łaskę zrobiła że podczas wizyty powiedziała mi jakie zabiegi będę miała :shock:. Jednak życzę Ci żebyś dostał wszystko to co chcesz :kwiat:
ODPOWIEDZ