Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 133
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Yark »

Dziękuje :)
aniutka44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lis 2021 08:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: aniutka44 »

Terminy wyjazdu z Dolnośląskiego NFZ
Chciałam zapytać czy wszyscy teraz dostają zawiadomienia o terminie i miejscu sanatorium z tak dużym wyprzedzeniem. Jest koniec lutego a niektórzy piszą iż otrzymali przydział już na maj.
Jejku.....Dwa razy otrzymywałam przydział ( nawet w tamtym roku ) i wyjazd był za 3 tygodnie.
Teraz widzę zawiadamiają nie trzy tygodnie wcześniej a trzy miesiące wcześniej.
Awatar użytkownika
ptaszyna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 231
Na forum od: 13 kwie 2014 17:45
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: ptaszyna »

Ja też pamiętam że otrzymałam skierowanie trzy tygodnie wcześniej ale trzy miesiące......?
Tylko czy wszyscy otrzymują z takim wyprzedzeniem ?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7825
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: darek »

Witam
Witam Koleżankę Ptaszynę

A dlaczego się dziwicie ?
Wszak obecnie nastał trudny czas.
Liczba wniosków zmalała , wprowadzono obowiązkową karencję w całym kraju.
Co mocno skróciło KOLEJKI
Obecnie wg informacji są województwa gdzie wnioski są wydawane na bieżąco Tak są województwa GDZIE NIE MA KOLEJEK

CENA poczyniła CUDA
Dziś pobyt sanatoryjny to nie wyjazd wczasowy.
Kolejna sprawa Pandemia też zweryfikowała mocno liczbę skierowań PLUS niektóre oddziały NFZ wprowadziły swoje nie pisane obostrzenia
NIE dla 75+ czy 80+

A i doktorzy stali się jacyś tacy nieśmiali i nie są zbyt skorzy do wypisywania Wniosków na kuracje

A reasumując CENA zauważcie ,że dziś tych Bezpłatnych pobytów po Szpitalnych jest max 5%
aniutka44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lis 2021 08:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: aniutka44 »

Wiadomo że jest krótszy czas oczekiwania, gdyż trzeba odczekać rok zanim złoży się wniosek. Ludzie i tak składać będą bo potrzebują takiej 3- tygodniowej odnowy i poprawy funkcjonowania organizmu. Pobyty komercyjne są bardzo drogie.
Ale ponawiam moje pytanie czy ktoś z Państwa otrzymał ostatnio przydział z Dolnośląskiego NFZ- u, którego termin do wyjazdu wynosi ( jak kiedyś ) 3-4 tygodnie, a nie 3 miesiące, gdyż obecnie niektórzy dostają już na maj- czerwiec 2023
Pozdrawiam wszystkich 😍
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 173
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

Aniutka koleżanka ma już numer 80 w kolejce, dam znać bo pewnie jutro otrzyma przydział, jeśli jeszcze nie dzisiaj
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 306
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Aniutka 44 w grudniu dostałem przydział od 11 marca do Plonu Polańczyk tak, że ze sporym wyprzedzeniem :lol:
Anna2
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 173
Na forum od: 01 lut 2019 21:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Anna2 »

Aniutka 44 koleżanka własnie dostała przy numerze 32 Sopot od 10.05.2023 do 31.05.2023. Ponieważ ma w tym czasie wykupione wczasy, będzie oddawała wniosek z prośbą o inny termin
aniutka44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lis 2021 08:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: aniutka44 »

Dzięki za informację. Faktycznie termin wyjazdu podają teraz z bardzo dużym wyprzedzeniem.
A w Sopocie to chyba to sanatorium, które nie cieszy się dobrą opinią.
Mam nadzieję że koleżance uda się odwołać. Bo mi z oddziałem Dolnośląskiego NFZ się nie udało.🤷
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Basia71 »

Nie każdy ośrodek chce zarobić. Wczoraj oddałam skierowanie do NFZ które miałam do Kudowy Zdrój do ośrodka Beskid gdyż opór personelu abym zabrała syna na pobyt prywatny był większy niż moja chęć wydania ok 4 tysięcy za jego pobyt. W czasie rozmowy miałam wrażenie że zderzyłam się z górą lodową
Gratuluję ośrodkowi dobrej kondycji finansowej..
Wymagania nie mam wygórowane wystarczy nam jedynka z dostawką lub schowek na szczotki... :lol:
Czekam teraz na decyzję NFZ czy mi zmienią miejsce czy skierowanie przepadnie. Gdybym była nieuczciwa mogłabym przed samym terminem wyjazdu pójść po zaświadczenie do lekarza "że jestem chora ... "
ODPOWIEDZ