Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Genever »

zbigniew165 pisze: 22 sty 2023 11:32 Nie składa się podania, tylko dzwoni się do Twojego NFZ do Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego i prosi się o zwrot na wyjazd do sanatorium.
Telefony masz podane na pieczątce pisma z NFZ, że zostałaś zakwalifikowana i nadano Tobie numer w kolejce.
Trzeba sobie przygotować ten numer z kolejki, bo to jest podstawa do rozmowy o zwrot.
Z tego co wiem, to u Was można osobiście jechać do NFZ i poprosić o taki zwrot.
O podaniach składanych do NFZ nie słyszałem, bo zwroty są na bieżąco wydawane ze względu na szybki wyjazd, tydzień, lub mniej do wyjazdu. Dłuższe terminy są wydawane oczekującym w kolejce.
Jedynie co prawda to podanie , które musisz złożyć osobiście.. Właśnie jestem w Oławie u znajomych ze studiów. Wniosek złożyli w czerwcu 2022. Decyzję dostali....w połowie października! Nie działa żaden telefon. Byli we Wrocławiu tydzień temu, podobno kiedyś wysiadali z pociągu i biuro było rzut beretem, teraz jadą tramwajem.... Nie ma takich luksusów jak w innych Nfztach. Złożyli pismo o zwroty. To Pani z biura będzie dzwonić, innej opcji nie ma. Albo zadzwoni albo nie. A jak zadzwoni i odmówisz kolejnego telefonu nie będzie. Mają teraz numer 17.300. Reumatologia. Przydział planowany w lipcu... pewnie koniec września a to im nie pasuje bo w sierpniu pierwszy wnuczek (lub wnusia) się ma pojawić... śmieją się sami po co im to było, złożyli po pierwszy raz super miejscówka nad morzem im się trafiła i do tego w maju. Opiliśmy w każdym bądź razie ten zwrot nad morze, na wiosnę. Acha w teraz kolejka stoi z tego co mówią od prawie miesiąca, wydali pulę do końca marca, początku kwietnia. Dam znać co z tym zwrotem.
To już w Mazowieckim nie jest tak źle bo przynajmniej się dodzwonisz.
Nie ma co Zbyszku porównywać bo nie ma nawet porównania do części oddziałów. W niektórych to naprawdę państwo a państwie jak widać.
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: zbigniew165 »

W takim razie macie przechlapane, bo ja jadę pojutrze na zwrot do Świnoujścia i u mnie dzwoni się do skutku i wybiera miejscowość, a także obiekt.
Miałem w Kołobrzegu do wyboru dwa sanatoria i w Świnoujściu trzy. :)
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: hipek »

Witaj Genewer.

Dziękuję za odpowiedź, z której wynika, że przedmiotowe podanie należy złożyć osobiście w oddziale i o to mi chodziło.

Pozdrawiam
Hipek
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Genever »

Hipku oni złożyli osobiście, ale nie pytali bo może listem poleconym też będzie dobrze. 🤔 Mam nadzieję, że nie namieszała....Dla niektórych to całodzienna wyprawa, chociaż Wrocław przecudny jak zawsze.
Zbyszku wiem , że jedziesz i życzę Ci świetnego pobytu bo miejscówkę masz genialną.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: hipek »

Dziękuję.

Spróbuję dodzwonić się do oddziału i zasięgnąć informacji u źródła.

Pozdrawiam
Hipek
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Powtórzę ... Jadę do Polańczyka 10 marca samochodem z Wrocławia. Mogę Kogoś zabrać. Będzie raźniej ... :D
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Basia71 »

Dziś dzwoniłam na infolinię moja prośba / podanie o zwrot czeka gdyż nie ma na tą chwilę propozycji dla mnie. Wg pani planowy przydział to drugi kwartał ; dziś mam na liczniku 2547 osób przede mną. Co do zwrotu to podałam w jakim terminie mogę wyjechać ( nawet dwa dni po informacji ) natomiast mankament jest taki że muszę zabrać dorosłego syna na pobyt prywatny. Do tej pory zawsze go zabierałam bo pieniądze ( koszt ok 2500) otwiera każde usta i zawsze znalazł się dla nas pokój .
andrzejm1954
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 19 paź 2012 18:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: andrzejm1954 »

Basia 71
Złożyłem prośbę o zwrot 10 sierpnia 2022 roku. W prośbie określiłem miejscowość Polańczyk. Do grudnia nie dostałem zwrotu. Widząc, że podchodzi mi normalna kolejka byłem osobiście dwa razy w NFZ na Traugutta prosząc o to aby moja prośbę co do miejsca przydziału była uwzględniana jak podejdzie mi kolejka. Uwzględnili moją prośbę i dostałem Plon Polańczyk od 11 marca 2023. :roll:
agata8
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 17 lut 2012 19:51
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: agata8 »

Dziś mam numer 6022 . Kiedy mogę się spodziewać wjazdu?
aniutka44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lis 2021 08:14
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: aniutka44 »

Pewnie w marcu wyznaczą termin i miejsce wyjazdu. Możesz się na koniec kwietnia szykować. :)
ODPOWIEDZ