Co zabrać do sanatorium

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Rysia1956
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 21 paź 2022 15:06
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Rysia1956 »

Cześć Tak zdecydowanie kocyk -polarek i uśmiech :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: darek »

Podstawa to Jasiek
Od chyba wielu lat zawsze biorę swój Jasiek
Oczywiście już go nie pakuję do walizy tylko jest to pierwszy zakup w miejscowości uzdrowiskowej .
Biorę i to jest Nowość -poszewkę uniwersalną ,podarowaną przez Moich Wnuków z lewej Jan z prawej Franek
Plus oczywiście ręcznik ,który służy jako prześcieradło na zabiegach z tego cieniutkiego polaru.
Jest to już kolejny bo zapominalski jestem i nieraz TRUDNO jest udowodnić ,że ktoś go sobie ..
Rewelacyjna sprawa bo może służyć jako ręcznik jak i przescieradło ma swoje wymiary 220 x 160
Awatar użytkownika
Parlas-55xxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2022 20:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Parlas-55xxx »

anturium pisze: 29 paź 2022 13:25 hej! A jak wygląda teraz sytuacja z COVID, zaświadczenia, szczepienia, testy obowiązują ?
Zależy do jakiego Sanatorium jedziesz,ja byłam w Ciechocinku i nawet nie wspomnieli,a specjalnie wziełam trzecia szczepionkę i niepotzrebnie.A maski tylko sie zakładało do lekarza ,pielegniarki i tez na niektóre zabiegi.
Awatar użytkownika
Parlas-55xxx
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 lip 2022 20:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Parlas-55xxx »

ewiko pisze: 29 paź 2022 17:09 O matko i córko :lol: , myślałam że dziwak ze mnie , bo wszędzie jeżdżę ze swoją podusią :oops: , a tu widzę że jest nas więcej. Zresztą , to nie jedyna rzecz , którą ze sobą zabieram :D
Ja też wszędzie jeżdżę z jaśkiem,a na miejscu jeszcze koc kupiłam,nie ma to jak pod swoim się śpi {pod kąłdrą nie lubie nawet}.Ale nawet w sklepach widziałam ,że sporo ludzi kupowało podusie....także sporo jest takich ludzi. :P
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ewiko »

Natalia-C pisze: 29 paź 2022 17:41 Ewiko a co jeszcze zabierasz?
Tak jak już wcześniej wspomniałam , trochę dziwak ze mnie. Mąż oczami przewraca , jak widzi co pakuję :lol: . A pakuję swój kubek do kawy , turystyczną kawiarkę , szklankę do drinka , i ......... elegancki obrusik na stolik :oops:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Bibi2 »

Ja także biorę ze sobą jaśka ;) , do tego kocyk do nakrycia pościeli, nie siadam na koce służbowe , a pierwszą czynnością którą wykonuję to dezynfekcja pokoju oraz łazienki - ot takie zboczenie ;) ale jakieś trzeba mieć :lol: , kalendarz też zawsze mam ze sobą
Trzymajcie się "dziwaki" :D
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ewiko »

No tak , nie dodałam , że podkładkę pod prysznic również zabieram. Jeśli chodzi o pościel , no cóż ... jak wchodzę do pokoju , to sprawdzam jej stan czystości , i ogólną "sprawność" ;) Kilkakrotnie , z różnych względów , poprosiłam o wymianę ..... materaca , poduszki (dla męża), oraz kołdry. Nigdy nie spotkałam się z odmową. Jednego nie jestem w stanie zrozumieć , dlaczego kuracjusze zgadzają się na taki stan pościeli. W czasie ostatniego pobytu , na "dzień dobry", wymieniono mi materac (był w takim stanie , jakby to był kocyk) . Mąż się śmieje , że nie będą mnie przyjmować do innych sanatoriów :lol:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: Bibi2 »

Ewiko, wystarczy być grzecznym i stanowczym oraz wiedzieć czego chcemy (nie roszczeniowym), wówczas najczęściej dostajemy co chcemy :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: ewiko »

Tak , dokładnie. Kultura , uprzejmość ... i wszystko można załatwić. Tam pracują tacy sami ludzie jak my.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Co zabrać do sanatorium

Post autor: MaryKate »

Też zawsze zabieram swoją szklankę , łyżeczkę i ściereczkę do nakrycia stolika a na miejscu kupuję środek do czyszczenia łazienki :x
ODPOWIEDZ