Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez przemi

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: adamadi »

kruszynka pisze:Nie wiem czy nie ryzykuję ,ale leżąc zdejmuję delikatnie ortezę i mam takie poduszeczki do usztywnienia kostek (były w komplecie z ortezą) te zabezpieczenia dobrze dopinam i sobie leżę .Noga jest wyprostowana i nie ruszam nią nawet na milimetr.Nie da się wyleżeć dzień i noc z ortezą .Na noc zakladam i śpię to oczywiste.Podczas rozmowy z koleżanką która miała operację kręgosłupa ,leżała 6 tygodni bez możliwosci zejścia z łóżka ,ba nawet nogi nie wolno jej było zsunąć by się kości zespoliły,doszłyśmy do wniosku ,że takie ułożenie mojej nogi i nie poruszanie jej nie powinno zaszkodzić.Hm...czy mam rację czy nie ?
Jeżeli nie zaskoczy Cię na przykład- kot,pies,dzwonek telefonu,do drzwi lub kichnięcie ;) wiesz,takie sytuacje w których reagujemy odruchowo to będzie dobrze :)
Zdrowia i wytrwałości w wylegiwaniu się życzę
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Witaj Adamadi mnie już nic nie zaskoczy :o :lol:
Dziękuję pozdrawiam :kwiat: :)
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Witam gdzie najlepiej rehabilitują po złamaniach? mam na mysli sanatoria NFZ kto podpowie?
Dziekuję za info :) :?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: Felice »

kruszynka pisze:Witam gdzie najlepiej rehabilitują po złamaniach? mam na mysli sanatoria NFZ kto podpowie?
Dziekuję za info :) :?
Kruszynko,w odpowiedzi będzie i śmiech i ironia i złość....tam gdzie mają miejsce(co nawet na cito nie zawsze jest możliwe :evil: ),albo prywatny wyjazd.
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Alice wiem wiem ,ale jadę zaraz po uzyskaniu zgody ortopedy na rehabilitację ,musze Mu coś wskazać do zaleceń ;)
A odnosnie cito to miałam okazję usłyszeć iż zlecenie np doplera moga zrealizować w ciągu .....trzech dni :shock: :shock:
Zrealizowali jednak w ciagu ok trzech godzin niecałych :lol: :?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: Felice »

Kruszynko,złamania takie bez powikłań są proste do rehabilitacji,każdy ośrodek podoła.Ja zawsze jeżeli chodzi o narząd ruchu najwyżej stawiłam Busko i kadrę z Wojskowego.
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Nigdy nie miałam takiego dylematu ,a jednak dadzą rade ok .Ja wiem gdzie chcę jechać , , myślałam ,że trzeba jakieś specjalnej obsługi ;) :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Prześwietlenie zrobione ,lekarz szczęśliwy :lol: pacjentka jeszcze bardziej ;) :D
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: medi »

kruszynka pisze:Nigdy nie miałam takiego dylematu ,a jednak dadzą rade ok .Ja wiem gdzie chcę jechać , , myślałam ,że trzeba jakieś specjalnej obsługi ;) :lol: :lol: :lol:
Jak to nie trzeba specjalnej obsługi :?: :roll: A szampan :?: Kawior :?: To w kontrakcje z ZUS :?: :o
forumowicz

Re: Złamanie tylnej krawędzi lewej kosci piszczelowej bez pr

Post autor: forumowicz »

Medi sama sobie naleję szmpana i sama zagryzę kawiorkiem ;) :o :lol:
ODPOWIEDZ