NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam, inaczej czeka się w kolejce na poszpitalne leczenie dorosłych, a inaczej na uzdrowiskowy pobyt sanatoryjny..
Czasem przydział jest przy numerze ok.200 a czasem przy ok.100, a czasem i przy ok.400 czy też z numerem dalszym, tj. większym, naprawdę bywa różnie....a i zależy też ile miejsc mają na dane schorzenia w ośrodku, czy np. na schorzenie reumatyczne czy ortopedyczne czy pulmonologiczne- tyle a tyle, i jak oni rozdzielają....i itp... Można dzwonić od 8.20, 8.30 i ewentualnie jak chce się wcześniej, pytać czy są zwroty i gdzie i jeśli można, to wybrać miejsce, w zależności od wyboru jakie są w danym dniu... Można tak dzwonić i pytać codziennie,.. są tam w NFZ panie i jeden pan, wszyscy bardzo mili....Powodzenia....Trzymam mocno kciuki...
Serdecznie pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
Maria66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 21 kwie 2014 08:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Maria66 »

Witam ja dostałam dziś ze zwrotów , MAŁOPOLSKA ,do Inowrocławia na 15 września było ciężko bo potrzebowałam dwa miejsca ale się udało :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam, O!!!!.. Brawo brawo brawo i gratuluję zdobycia 2 miejsc i z zabiegami solankowymi pewnie i niedługo wyjazd, ale i czas 2 tygodnie....... serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Maria66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 21 kwie 2014 08:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Maria66 »

Dziękuje i również pozdrawiam !Wracając do tematu to naprawdę się ciesze ale jest jeden szkopuł takie skierowania ze zwrotów trzeba odebrać osobiście a nie rzadko ludzie mieszkają daleko od NFZ jeszcze raz pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam Maria, tak tak, dalekie zamieszkanie od Krakowa może być problemem, niewątpliwie dla wielu osób...a i czasem ciężko też dojechać bez kłopotu na Wadowicką do NFZ... Choć do wyjazdu w tym przypadku chyba są 2 tygodnie, - czy może proponowali, że wyślą pocztą,.to jest wyjście, jest tutaj czas do 2 czy też 1.5 tyg.od zaczęcia turnusu- może poczta, tak mi sie wydaje, powinna dostarczyć skierowanie normalnie o czasie, i nie zawieść, a i by zdążyli Państwo odebrać wtedy przed wyjazdem.. oby...Tylko czy tak robią?.... A wiem, różnie bywa. Natomiast ja miałam taki przypadek, że w moim mieście jest też pododdział ( czy oddział) NFZ i polecono mi podejść, i uprzejma Pani wydrukowała z ich strony nowe skierowanie i nie musiałam jechać do Krakowa.
Też jest wyjście.
Rok temu, było to innym razem, jechałam po skierowanie w czerwcu na Wadowicką, dokładnie 17 tego. Wtedy taka byłam hepi, że dostałam morze na wakacje- że na skrzydłach jechałam...hi ... jednak ciężko znaleźć ten nr adresowy NFZ, ukryty w dali ulicy, dałam radę.
Suma sumarum przyznaję Pani rację.
Ponownie serdecznie pozdrawiam i od serca bardzo gratuluję. Cieszą nas takie rzeczy, jak się uda...
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Samosia »

Witam....rok temu gdy w śląskim NFZ wydzwoniłam zwrot to pani od razu mi powiedziała,że mam wypatrywać listonosza bo moje skierowanie przyjdzie ,,listem poleconym" A teraz gdy w lipcu szaleli z wydawaniem skierowań do końca roku to wiem,że też wysyłaja w taki sam sposób bo mama,która ma skierowanie na listopad do Ciechocinka dostała list polecony ze skierowaniem i odbiór musiała potwierdzić swoim podpisem listonoszowi🤔
Awatar użytkownika
Maria66
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 21 kwie 2014 08:23
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Maria66 »

Ja jak wydzwoniłam zwrot to ta pani co tam była od razu powiedziała że trzeba przyjechać bo należy odebrać również te papiery co wypisywał lekarz ,ja nawet pytałam czy można przesłać skierowanie na mejla ale obowiązuje wersja papierowa od NFZ ,dziękuje za miłe słowa i pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MaryKate »

Ja w czerwcu wziełam zwrot , było 2 tygodnie do wyjazdu i skierowanie przyszło listem poleconym, małopolski NFZ.
zibi1959
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 02 sty 2020 18:19
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: zibi1959 »

Dzień dobry....czekam w kolejce NFZ małopolski na leczenie reumatologia od lipca 2022 r i ubyło prawie 11 tys . Miałem numer 27 tys.teraz mam 16 tys. Nie wiem czy to jakiś błąd w przeglądarce .Może ktoś tez tak ma z NFZ małopolskiego
Awatar użytkownika
MargeRita
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 123
Na forum od: 23 cze 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MargeRita »

Otrzymujac numerek mialam przewidywany czaas oczekiwania 39 miesiecy :shock:
A bilet na wyjazd otrzymalam po 23 miesiacach
Wyjazd rowniutko 24 miesiace od zlozenia wniosku :D
ODPOWIEDZ