NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
malutka41
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 06 maja 2012 21:42

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: malutka41 »

Nie mogę odpowiedzieć Ci prywatnie, nie wiem czemu:-(
Gdybym mogła to l4 próbowałbym Może najpierw lepiej z lekarzem pogadać.. muszę przemyśleć sprawę
Jeśli uda mi się wyjechać teraz to miło by było kawkę wypić Skąd będziesz jechała?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam, oczywiście masz rację, trzeba na spokojnie przemyśleć sprawę, jak piszesz, natomiast będę jechała z południa Polski pociągiem na trasie Przemyśl Świnoujście, będę starała się kupić sypialny. Mam nadzieję, że uda się.. To jest zbyt długa trasa, nie da się jechać inaczej, przejeżdżam przez Kraków....
Powodzenia życzę i serdecznie pozdrawiam 🌹
Awatar użytkownika
malutka41
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 06 maja 2012 21:42

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: malutka41 »

Jakby co to też tym pojadę Nie wiem czy Cię zmartwię, ale w tym nie ma wagonu sypialnego (przynajmniej przez stronę nie można kupić biletu na sypialny) pokazuje tylko kl 1 i 2
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam, tak, tak, też widziałam, ale sprawdzałam skład i ma sypialny, ale dopytam w kasie,. Kiedyś ten pociąg miał, spokojnie, zobaczymy..raz jechałam do Świnoujścia jedynką, ze zwrotów bo w ostatniej chwili wyjazd czerwiec lipiec, wakacyjnie, i też było ok.... serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Felice »

Wejdź na stronę https://rozklad-pkp.pl,wyszukaj połączenie, wejdź na zakup biletu.
I tam na górze pod znakiem karta dużej rodziny lub taniej z bliskimi zaznaczasz rodzaj miejsca. Jest wybór do siedzenia, kuszetka, sypialny. Wybierasz co chcesz i dokonujesz zakupu.
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Ela1 »

Czy Ktoś w Państwa orientuje się może, jaki jest obecnie czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe poszpitalne w Małopolsce?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witaj Ela1, ostatnio też i sama zdziwiłam się, gdyż bardzo szybko w Małopolsce przyznają poszpitalne, tak jak pytasz, czyli szpitalne leczenie dorosłych... Może też i zależy jakie schorzenie i itd..i czy są miejsca..
Nawet i po 2-3 miesiącach od złożenia przydzielić mogą, dość szybko ostatnio to idzie, ale od złożenia i patrząc na dalszy termin wyjazdu, to może byś w sumie i 4-5 miesięcy. Kiedyś tak mówili, że mają obowiązek szpitalne leczenie dorosłych do pół roku przydzielić... Potem na przestrzeni lat to zmieniało się, czekało się 8, 12, 15 i 18 miesięcy...
To co wiem, terminy teraz są już i na marzec czy kwiecień, lub na luty jeszcze-
- ewentualnie, jak mają może coś ze zwrotów... Dlaczego pytasz? Złożylaś?.... Pozdrawiam..
Bogna+
Posty: 2
Na forum od: 03 maja 2022 12:42
Oddział NFZ: Śląski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Bogna+ »

Witam. Jaki macie termin. Jadę 14 stycznia, też tym pociągiem.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Muzyczka »

Witam, niestety jadę później tym pociągiem, ( przynajmniej tak planuję) gdyż jeszcze nie kupiłam biletu, za wcześnie....
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Data wpływu do NFZ ... 9 listopada ... w grudniu nadano status ... Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych ... na miejscu .. 21 956 ... Czas oczekiwania ok. 17 miesięcy , od daty wpływu .
Na dzień dzisiejszy .. numer .. 21 022 . ... ten numer utrzymuje się już od połowy grudnia .


W związku z przyspieszeniem , tytuł tematu , nie jest adekwatny do rzeczywistości :lol:
ODPOWIEDZ