Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: sztani »

Chodzi oczywiście o złożenie wniosku do NFZ nie dłużej jak do 6 miesięcy od zabiegu.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: syrenka »

Miałam operacje 2013 ...pierwszy wyjazd na skierowanie poszpitalne ,,,przełom lipca i sierpnia 2013 ....drugi wyjazd skierowanie złożone w listopadzie 2013 i także dostałam poszpitalne ...to wszystko zależy od lekarza z Funduszu który je rozpatruje ....W tych sytuacjach niestety możemy tylko czekać cierpliwie co zadecyduje lekarz ...Pozdrawiam ,,,B....
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: krzysztof100 »

Mogę tu na forum cos doradzić wszystkim starającym się o wyjazd na leczenie sanatoryjne, rzeczy drobne ale ułatwiające kontakt z NFZ,należy poprosić lekarza wypisującego skierowanie, czy to będzie lekarz rodzinny, czy prowadzący aby na skierowaniu umieścił kontakt do nas oprócz adresu również telefon, jest tam taka rubryka, pomaga to pracownikom NFZ na szybki kontakt z nami w razie jakiś wątpliwości i druga dość istotna sprawa, do każdego wypisanego skierowania radze oprócz wyników dołączać kserokopie wypisów ze szpitali, nawet tych dawniejszych jeśli ktoś leczył się w szpitalu,ułatwia to lekarzowi w NFZ na bardziej prawidłowe rozpatrzenie skierowania. Pozdrawiam wszystkich przyszłych kuracjuszy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: sztani »

Krzysztofie do wniosku obowiązkowo trzeba oprócz wyników (aktualnych) dołączyć wypisy ze szpitala, potwierdzone kopie. Przecież na tej podstawie przyznają sanatorium. Ja nawet osobiście złożyłem . Kiedyś znajomy zdał się na wysyłkę przez lekarza i papiery przepadły . Lekarz zapomniał wysłać.
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: MaryKate »

Właśnie wczoraj zobaczyłam w przeglądarce że mam przyznane leczenie poszpitalne . Mnie wystawiał lekarz który mnie prowadzi i pracuje w tym szpitalu w którym miałam operacje . Papiery do NFZ złożyłam miesiąc po operacji , na weryfikacje czekałam też miesiąc . Myśle że już wiosną będę w jakiejś fajnej miejscowości uzdrowiskowej ,
forumowicz

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: forumowicz »

sztani pisze:Skierowanie wystawił lekarz rodzinny dołączyłem wypisy ze szpitali.na skierowaniu lekarz napisał mi sanatorium po szpitalne . od złożenia do wyjazdu minęło raptem 2,5 miesiąca .Musiałem zrezygnować bo nakładało mi się z sanatorium z ZUS . Próby zamiany terminu nie próbowałem (z NFZ ) Sanatorium z ZUS dostałem będąc na kontroli w ZUS . Wiem ,ze na takie sanatorium nie może upłynąć od operacji 6 miesięcy .
Mój znajomy miał operację na kręgosłup szyjny /wstawione dwa implanty/ w marcu 2010 r. Wniosek lekarz rodzinny wystawił mu w marcu u.b.r. i w kwietniu dostał przydział do szpitala uzdrowiskowego, a że nie pasowały mu terminy, to trochę pokombinował, żeby mu przesunęli termin. Przedstawił zaświadczenie, że musi poddać się kolejnej operacji. Dostał wówczas odpowiedź, że uzasadnienie jest zasadne i będzie mógł ubiegać się o ponowny wyjazd po wykonanym zabiegu. Na żadną operację nie poszedł, bo jak wspomniałam wcześniej z niego trochę kombinator :lol: Lekarz rodzinny wystawił mu wniosek ponownie wiosną b.r. i w maju został zakwalifikowany do szpitala uzdrowiskowego w Lądku Zdroju na przełomie września i października tego roku. Z tego wynika, że może upłynąć 6 miesięcy, a nawet więcej :)
Pozdrawiam :kwiat:
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: krzysztof100 »

Sztani,mialem na myśli wypisy ze szpitali dawniejsze nie obecne, jeśli ktoś np. miał operacje kilka lat temu to warto taki wypis skserować i dołączyć.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: sztani »

Basiu co innego Szpital Uzdrowiskowy bo takie miano nosi większość sanatoriów a co innego leczenie poszpitalne .Ono jest przyznawane w ciągu 6 miesięcy od operacji. Co innego jest rehabilitacja poszpitalna a co innego pobyt sanatoryjny.
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: syrenka »

Sztani ,,,,wszystkie skierowania wystawiał mi lekarz rodzinny ,,,,I 2 razy miałam pod rząd szpital uzdrowiskowy ,,,drugi pobyt był rok po operacji ,,,,Wszystkie wypisy ze szpitali były dołączone wraz z całą moją dokumentacją ...Tak jak pisałam to wszystko zależy od lekarza ....Moja koleżanka dostała szpital uzdrowiskowy pobyt 28 dniowy ,,,bez pobytu w szpitalu ( a składała skierowanie do sanatorium )...tylko z USG kolan ...więc sam widzisz że nie trzeba być w szpitalu aby zakwalifikować się do poszpitalnego leczenia ....Uważam że nie ma co marudzić ,,,bo sami przecież wiemy ile kosztuje wyjazd pełnopłatny z zabiegami .Cieszmy się z tego co nam oferują .Ja się cieszę .Pozdrawiam cieplutko z Warszawy ...B... :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23855
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: grazynamackowiak »

Witam skierowanie na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym dostałam z kliniki z oddziału szpitalnego
Nastepne skierowanie dostałam z kliniki z poradni poszpitalnej też szpital uzdrowiskowy przydzielono
Obecnie w styczniu dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego zweryfikowano rehabilitacja dla dorosłych
w szpitalu uzdrowiskowym nigdy nie zweryfikowano sanatorium .Tym razem liczyłam na sanatorium
ale jest znów szpital uzdrowiskowy pozdrawiam :roll:
ODPOWIEDZ