Czy wiecie że...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Czy wiecie że...

Post autor: Hipokryt »

Gieniu - to żadna rewelacja, bo Dzień Savoir-Vivre na naszym Forum jest "na porządku dziennym" :D Mój ulubiony przykład TU :lol:

A nieoficjalnie Dzień Roweru również możemy świętować codziennie :D Wystarczy tylko sprawny rower i dobre chęci :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czy wiecie że...

Post autor: GIENIA »

Rewelacja czy nie , nie mnie oceniać , taka , jak każda inna w tym temacie .... tyle , że o Dniu Savoir-Vivru .... to nie ja pisałam :)
O rowerach - owszem :)


.... trzy godziny jazdy tygodniowo na rowerze zmniejszają ryzyko zawału serca aż o 50%. :o
Awatar użytkownika
jurand40
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4517
Na forum od: 28 lut 2013 19:36
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czy wiecie że...

Post autor: jurand40 »

Czy wiecie że...
Można zupełnie legalnie zbierac chrust w lesie ;)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4442
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czy wiecie że...

Post autor: Kleinehexe »

O i to jest ciekawa informacja. :D Pozwolę sobie uzupełnić ją o ważne szczegóły, bo nie można nawet na przysłowiowe ognisko przynieść sobie chrustu z lasu bez zgłoszenia tego leśniczemu.
"(...)O tym, skąd można zabrać drewno informują Lasy Państwowe. - Wówczas leśniczy wskaże miejsce, gdzie takiego samowyrobu można dokonywać. Zbieramy sobie na przysłowiową kupkę - chrust i gałęzie. Następnie leśniczy dokonuje pomiaru, oczywiście podlicza taką osobę i ten chrust, ten opał możemy sobie na spokojnie wtedy z lasu wywieźć. (...). ceny wynoszą około 30 zł za metr sześcienny drewna."
Pierwszeństwo mają w takim pozyskiwaniu drewna okoliczni mieszkańcy.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czy wiecie że...

Post autor: GIENIA »

..... tak na prawdę , to Lasy Państwowe powinny jeszcze zapłacić osobie zbierającej chrust ( czyt. sprzątającej las ) za owe sprzątanie :) i to by była rewelacja ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy wiecie że...

Post autor: darek »

Kleinehexe pisze: 03 cze 2022 15:54 O i to jest ciekawa informacja. :D Pozwolę sobie uzupełnić ją o ważne szczegóły, bo nie można nawet na przysłowiowe ognisko przynieść sobie chrustu z lasu bez zgłoszenia tego leśniczemu.
"(...)O tym, skąd można zabrać drewno informują Lasy Państwowe. - Wówczas leśniczy wskaże miejsce, gdzie takiego samowyrobu można dokonywać. Zbieramy sobie na przysłowiową kupkę - chrust i gałęzie. Następnie leśniczy dokonuje pomiaru, oczywiście podlicza taką osobę i ten chrust, ten opał możemy sobie na spokojnie wtedy z lasu wywieźć. (...). ceny wynoszą około 30 zł za metr sześcienny drewna."
Pierwszeństwo mają w takim pozyskiwaniu drewna okoliczni mieszkańcy.
SUPER

Czyli teraz powinienem Pewnego Pana Kominiarza ,który nie dopuścił mi Domu do użytkowania i Nawet wypisał Pozdrowienia za 500 zeta podać do sądu.
Bo nie posiadam w tym domu pieca 4 czy 5 generacji tylko wg Kominiarza pod PIEC typu Kopciuch.
( Choć NIKT w tym domu od 5-6 lat nie palił w piecu -fakt jest Piec ,Fakt są grzejniki, Fakt jest pompa -ale od 6 lat brak w domu ZAPAŁEK :) )

Od dwóch lat w Krakowie zaleca się OGRANICZENIE palenia w piecach starszej Generacji a tutaj Osoba w randze ministra sugeruje Palenie w piecach , aby PALIĆ w piecu chrustem trzeba Mieć tzw Kopciucha

No czegoś tutaj nie rozumiem CZY w tym Rządzie mamy KOLEJNEGO nie ubliżając DEBILA ?

Oczywiście zaraz Ktoś doniesie do admina ,że Znowu Polityka
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4442
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czy wiecie że...

Post autor: Kleinehexe »

Darku, zrozumienie logiki obecnie rządzących to sztuka nad sztuki. Mnie zawsze przychodzi jedna konkluzja: I Panu Bogu świeczkę, i diabłu ogarek.
Mandat zapłaciłeś, ale przynajmniej po chrust w razie W możesz do lasu polecieć. W obu przypadkach państw ozarobiło, naszym kosztem :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2022 16:55 przez Kleinehexe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czy wiecie że...

Post autor: malgorzatas »

Tylko uważajcie na kleszcze...... ;)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4442
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Czy wiecie że...

Post autor: Kleinehexe »

O tak Małgosiu, jest ich od cholery. Pogoda im sprzyja - wilgoć i ciepło. A jak jeszcze chodzi się ścieżkami wydeptanymi przez kopytka zwierzyny... :o :shock:
Przychodzę do domu, to ściągam ubrania i skrupulatnie oglądam. Zawsze jakiegoś dziada znajdę. Najgorzej wypatrzeć maleńkie nimfy, gdy się cierpi na chorobę długich rąk. :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy wiecie że...

Post autor: darek »

Kleinehexe pisze: 03 cze 2022 16:54 Darku, zrozumienie logiki obecnie rządzących to sztuka nad sztuki. Mnie zawsze przychodzi jedna konkluzja: I Panu Bogu świeczkę, i diabłu ogarek.
Mandat zapłaciłeś, ale przynajmniej po chrust w razie W możesz do lasu polecieć. W obu przypadkach państw ozarobiło, naszym kosztem :D
Oczywiście
Ale wbrew pozorom NIE KAŻDY LEŚNICZY wykazuje empatię ,aby sprzedać drzewo opałowe.
Tam gdzie zapłaciłem to NARÓD jest straszny , wejście do lasu to Może być Problem ,bo 90% lasów to lasy prywatne i ....
Nawet chyba z 10 lat temu zostałem pogoniony bo na grzyby wszedłem do PRYWATNEGO lasu .
Oj ciepło było
Ale z Góralami nie wygrasz
Zacięty Naród

Natomiast ten Leśniczy gdzie mam domek w gminie Parafianki to Nawet w Empatią i znając moje schorzenia dziś zaoferował podwiezienie przez umyślnego 5 m3 tego chrustu ścinek za kasę wg Stawek
Stawki od 1 czerwca są Nowe :)
Oczywiście Jak wszyscy mimo ,że nie potrzebuję też kupiłem te odpady z lasu plus węgiel w cenie z KOSMOSU
ODPOWIEDZ