Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywieni

Post autor: Maria K »

No nie wiem ,czy te ziemniaki i ogórki małosolne ,hodowane na tonach nawozów sztucznych są zdrowsze od pozostałych produktów. ;)
Żeby mieć zdrową żywność to trzeba by ją samemu wyhodować na swojej działce,i jeszcze zabezpieczać przed trującymi opadami. :lol:
A badania to co rusz ktoś ogłasza jakieś nowe rewelacje,raz nie każą jeść czegoś,a za jakiś czas inni ogłaszają że to jednak jest zdrowe,a coś innego jest trujące.
Ja to już nawet nie zwracam uwagi na te rewelacje ;) W dzisiejszych czasach to wszystko jest nie zdrowe. :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywieni

Post autor: malgonia »

ja zwracam,nie stosuje wegety, rosołków,zup w proszku,nie jem jogurtów z e sklepu,serków topionych.Jem natomiast kasze jaglaną,gryczaną,ziemniaki,pije grzybka tybetańskiego,jem troche ryb troche mięsa, nie jem byle jakich wędlin,biegam w rytmie slow i mam zamiar żyć do 100 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: forumowicz »

Najgorszy jest ten spęd do stołówki na wyznaczoną godzinę.
Cała stołówka pełna, tłok, hałas i te wieloosobowe stoliki :(
Atmosfera wcale nie fajna.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: darek »

Sylaba pisze:Najgorszy jest ten spęd do stołówki na wyznaczoną godzinę.
Cała stołówka pełna, tłok, hałas i te wieloosobowe stoliki :(
Atmosfera wcale nie fajna.

Niestety

Jadąc do Sanatorium czy wczasy musimy korzystać z tzw stołówek jako miejsca żywienia.
Co do wyznaczonych godzin posiłków ???????? teoretycznie mamy wybór 1 czy 2 zmiana
Musimy pomyśleć też o personelu tam pracującym a wiedzieć też ,że nawet w Restauracjach 4 czy 5 ****są wyznaczane godziny.
Sanatoria czy ośrodki wczasowe niestety nie zapewnia nam pokoi 1 czy 2 osoboych podobnie ze stolikami
Cóz jadąc do sanatorium nie mamy wyboru na dobór osób w pokoju czy przy stoliku -TO TYLKO 21 posiłków
forumowicz

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: forumowicz »

W 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w K Z jedzonko bylo bez zarzutu :D
Tam wszystko było bez zarzutu :o :lol: :D
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: SlawaAnna »

W Kujawiaku, Inowrocław byłam zaskoczona jakie dobre było jedzenie. (po tym co dawali w szpitalu...) A przede wszystkim - bałam się, że warzyw będzie na lekarstwo, a tymczasem codziennie dostawaliśmy i surówki i gotowane warzywa, warzywa też do śniadania i kolacji. Nawet proste potrawy były przyrządzane smacznie, doprawiane. Bardzo smaczne zupy. Jak na nasz stolik może za mało było ciemnego pieczywa, no bo każdy je chciał. Wydaje mi się, że jedzenia było dość, każdy mógł się najeść do syta.
Ja jedynie nie potrafię zrozumieć zalewania herbaty gorącą wodą ( a nie wrzącą...) czekającą w dzbanku na stole. No ale wszystko inne było w porządku, no i miałam przesympatyczny stolik :)
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: malgonia »

Nie moge narzekać na jedzenie w sanatorium, od 3 miesiecy nie jem mięsa i wędlin.Było to niezłe wyzwanie dla dietetyczki,Dali rade, co drugi dzień ryby,kotlety z selera i pieczarek.Dużo warzyw,trzeba walczyc o swoje :lol: :lol: :lol: :lol:
Lekarz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 19 lis 2016 10:56

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: Lekarz »

malgonia,
Ryby, to też jest mięso ;)
forumowicz

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: forumowicz »

malgonia pisze:Nie moge narzekać na jedzenie w sanatorium, od 3 miesiecy nie jem mięsa i wędlin
a zupy na wywarach mięsnych czy warzywnych? pytam z ciekawości bo też musze się przerzucić na jakąś dietę.... mniej toksyczna! nie jem wędlin, niewiele mięsa ale zastanawiam się czy nie zrezygnować z wywarów mięsnych. Warzywna można ugotować bez mięsa ale ja uwielbiam rosół.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jedzenie, posiłki, dieta - ocena sanatoryjnego wyżywienia

Post autor: malgonia »

Lekarz pisze:malgonia,
Ryby, to też jest mięso ;)
Ok czyli uściśle, nie jem mięsa czerwonego i bialego a póki co jem mięso ryb :D :D od czegoś trzeba zacząć.
ODPOWIEDZ