Strona 1 z 7

Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 07 mar 2015 11:52
autor: andy8888
Wszystkie zabiegi są na miejscu w budynku sanatorium wystarczy zjechać windą.Osoby które mają problem z samodzielnym poruszaniem się mają przydzielanego sanitariusza który przychodzi do pokoju i zawozi na zabiegi,a tam pomaga przy wszystkich sprawach związanych z zabiegami, przesiadanie się,rozbieranie, ubieranie itp.Na oddziałach jest całodobowy dyżur pielęgniarski. Osoby które ze względu na stan zdrowia nie mogą lub nie chcą korzystać ze stołówki mogą mieć dostarczane posiłki do pokoju.Polecam osobom które obawiają się wyjazdu do sanatorium że nie poradzą sobie sami ze względu na stan zdrowia.

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 11 mar 2015 17:36
autor: mismiod
Ciekawa jestem czy skończył się remont ,byłam tam kilka lat temu.Nie wszędzie było ładnie,a szczególnie w starej części było wręcz fatalnie,zimno ,stare okna łazienki okropne br...może teraz jest już lepiej?Dla ciężko chorych zejście na deptak graniczyło z cudem ..170 schodków,ale wokół przez park.Baza zabiegowa w porządku,ale atmosfera jakaś smutna.Może teraz jest inaczej?Pozdrawiam.

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 26 mar 2015 11:18
autor: antenetka
Witajcie-jadę w wakacje do Exelsiora-czy ktoś opowie mi jak tam jest?

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 29 mar 2015 14:09
autor: andy8888
za kilka dni tam jadę więc puźniej podam ci aktualne wiadomości

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 30 mar 2015 18:38
autor: antenetka
Wielkie dzieki-czekam niecierpliwie :)

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 07 kwie 2015 10:53
autor: antenetka
Dojechałeś? wypoczywasz? Jak zakwaterowanie i zabiegi ?

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 07 kwie 2015 11:44
autor: forumowicz
Antenetka :kwiat: ...wakcje, to znaczy kiedy :?: :)

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 15 kwie 2015 12:36
autor: mgmorpheus77
Witam serdecznie wszystkich

Byłem właśnie w Iwoniczu w Exelsiorze od 18 II do 11.III i polecam ten ośrodek bardzo. Wszystkie zabiegi są na miejscu, tylko na basen trzeba przejść kawałek, lub jak kto woli jest do dyspozycji BUS, który o odpowiednich godzinach dowozi kuracjuszy na miejsce i z powrotem odwozi. Jest to ośrodek typowo szpitalny, także zero imprez ;) polecam go dla na prawdę chorych - mnie pomogło. Jeśli ktoś chce zabawy to polecam Krakowiaka (tam się dzieje). Ja już złożyłem kolejny wniosek do sanatorium i to dokładnie do tego samego ośrodka (jestem po operacji kręgosłupa z opadającą stopą) mają bardzo dobre kąpiele, które sprawiają cuda, polecam bardzo. Poprawa jest widoczna (w moim przypadku) Jeśli chodzi o czas wolny to tez nie można się nudzić, są organizowane wycieczki, praktycznie codziennie. Jeśli chodzi o jedzenie to nie jest źle, ale jeśli podczas 3tyg turnusu dają 3razy na kolacje flaki (nie cierpię) to wiedz, że coś się dzieje :)
Jeszcze jedno, msze św są codziennie i jak ktoś mieszka na I pietrze to może się tym znudzić ;) ja akurat mieszkałem w 109 czyli vis-à-vis kaplicy :)

Mam pytanie przy okazji, a nie chce mi się przeszukiwać całego forum:
Czy ewentualna odmowa przez NFZ możliwości wyjazdu do sanatorium przychodzi listownie do lek i pacjenta, czy tylko do jednego z nich? Jeśli tak to do którego?

Pozdrawiam

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 15 kwie 2015 18:02
autor: antenetka
Przyjdzie bezpośrednio do Ciebie.A napisz czy pokoje są balkonami ?

Re: Exelsior Iwonicz-Zdrój

: 15 kwie 2015 19:36
autor: Suzen
mgmorpheus77 pisze:
Poprawa jest widoczna (w moim przypadku) Jeśli chodzi o czas wolny to tez nie można się nudzić, są organizowane wycieczki, praktycznie codziennie. Jeśli chodzi o jedzenie to nie jest źle, ale jeśli podczas 3tyg turnusu dają 3razy na kolacje flaki (nie cierpię) to wiedz, że coś się dzieje
To super,że pobyt w sanatorium Ci pomógł i jesteś zadowolony z rehabilitacji.
Dobrze,że mnie podczas żadnego pobytu w sanatorium nie raczyli flakami .Też nie lubię. :lol: