Barbarka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
bozenag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 241
Na forum od: 22 lip 2014 15:28
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Barbarka w Świnoujściu

Post autor: bozenag »

Proszę o pomoc co sądzicie o sanatorium Barbarka w Świnoujściu czy warto tam pojechać będę wdzięczna za opinie pozdrawiam
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: klaraklara »

Super sanatorium i położenie rewelacyjne dobrze trafiłaś
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: Selene »

Witaj Bozenag :kwiat:

Barbarka a obecnie ośrodek Interferie to dobry wybór. Kameralny ośrodek za przystępną cenę. Byłam w maju roku ubiegłego. Pokoje faktycznie tak wyglądają jak na stronie internetowej i takie maja wyposażenia. Ja miałam pokój 1-osobowy z balkonem od strony ogrodu. Do wyboru duża gama zabiegów. Wszystkie na miejscu. Posiłki: śniadanie i kolacja bufet, obiad dwa zestawy do wyboru. Posiłki smaczne i bardzo urozmaicone. Obsługa profesjonalna i bardzo życzliwa i zawsze uśmiechnięta. :) W ośrodku bardzo czysto wręcz sterylnie.
Jest maleńka kawiarenka, gdzie napijesz się dobrej kawy i zjesz świeże ciasto przy akompaniamencie fortepianu. Na tańce zaś otrzymasz od Pań w recepcji gratisowe bilety do pobliskiej Rybniczanki.
Jedyny problem to wi-fi bo w pokoju go po prostu nie ma. Jednie w holu recepcji jest bardzo dobry zasięg. No i 3/4 osób w ośrodku to Niemcy.
Bożenko :kwiat: jeżeli chcesz skorzystać to polecam. :D

Serdeczności :kwiat:
bozenag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 241
Na forum od: 22 lip 2014 15:28
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: bozenag »

Selene pisze:Witaj Bozenag :kwiat:

Barbarka a obecnie ośrodek Interferie to dobry wybór. Kameralny ośrodek za przystępną cenę. Byłam w maju roku ubiegłego. Pokoje faktycznie tak wyglądają jak na stronie internetowej i takie maja wyposażenia. Ja miałam pokój 1-osobowy z balkonem od strony ogrodu. Do wyboru duża gama zabiegów. Wszystkie na miejscu. Posiłki: śniadanie i kolacja bufet, obiad dwa zestawy do wyboru. Posiłki smaczne i bardzo urozmaicone. Obsługa profesjonalna i bardzo życzliwa i zawsze uśmiechnięta. :) W ośrodku bardzo czysto wręcz sterylnie.
Jest maleńka kawiarenka, gdzie napijesz się dobrej kawy i zjesz świeże ciasto przy akompaniamencie fortepianu. Na tańce zaś otrzymasz od Pań w recepcji gratisowe bilety do pobliskiej Rybniczanki.
Jedyny problem to wi-fi bo w pokoju go po prostu nie ma. Jednie w holu recepcji jest bardzo dobry zasięg. No i 3/4 osób w ośrodku to Niemcy.
Bożenko :kwiat: jeżeli chcesz skorzystać to polecam. :D

Serdeczności :kwiat:
Dziękuje ci Selene wybieram się do tego ośrodka odpłatnie i ztwojej wypowiedzi wybrałam dobrze :) pozdrawiam
inka1
Posty: 2
Na forum od: 07 sty 2019 17:58

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: inka1 »

Witajcie, ceny w Barbarce bardzo optymistyczne w sezonie zimowym, ale brak aktualnych komentarzy napawa mnie niepokojem, czy ktoś, coś, gdzieś? rozumiem, że nie jest to popularny obiekt wśród kuracjuszy. planuję wyjazd pełopłatny, a ceny nawet w sezonie zimowym przyprawiają o kołatanie komór :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3433
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: Dzia_dek »

Inka dostrzegam wyraźny brak zgodności w Twoim pisaniu.
inka1 pisze:(...) ceny w Barbarce bardzo optymistyczne w sezonie zimowym,(...) a ceny nawet w sezonie zimowym przyprawiają o kołatanie komór :)
Myślę, że to "kołatanie komór" to chyba nie z powodu niskich cen.
Przyznam, że po przeczytaniu dostępnych opinii nie zdecydowałbym się na pobyt w tamtym miejscu.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: malgorzatas »

Byłam w Barbarce w styczniu 2017 r..i dobrze że tylko tydzień...pojechałam tam żeby zrobić wnukowi ferie życia a skończyło się katastrofą...tam jeżeli nie ma się samochodu to w zimie nigdzie sie nie dojedzie...do latarni to tylko albo pieszo albo taksówką...po drugiej stronie to zapomniane miasto..nic się nie dzieje :shock: Żaden autobus tam nie jechał...wszystkie obiekty w zimie zamknięte oprócz fortów...tak było może cos się zmieniło.W Barbarce nic się nie dzieje..czasem koncert...mała kawiarnia ..
W zimie ile można chodzić deptakiem...i do kawiarni..jak się ma wykupione jedzenie ..wszystko zrobione pod Niemców..
Za to polecam za tą samą cenę Chalkozyn w Kołobrzegu...może jedzenie jest jednostajne ale jest gdzie chodzić i co zwiedzać...

W sanatorium w Świnoujściu może jest inaczej i zaraz gromy na mnie spadną :( ma sie towarzystwo..codzienne tańce ale komercyjnie Barbarki nie polecam...może latem tak..ale zimą nie...pozdrawiam
Małgorzata
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Inka1 ja wybrałem OSW Korab w Świnoujściu i pojadę tam na przełomie marca i kwietnia. Był tam Violet58 w ubiegłym roku i napisał szczegółową opinie, która mnie przekonała do wybrania tego obiektu. Ponieważ byłem w listopadzie u.r w Świnoujściu stwierdzam, że Korab posiada lepszą lokalizację, bo naprzeciwko Energetyka, czyli ok. 50 m od promenady. Nie posiada kawiarni, ale po drugiej stronie ulicy masz kawiarnię i codziennie balety. Jest też taniej i możesz przyjechać po godz. 14.00 w dzień poprzedzający turnus. Wszystko opisał Violet58 i polecam Ci przeczytanie jego opisu. Będziesz miała pewność, jak będzie na takim turnusie w Korabie. Z braku opinii o Barbarce jedziesz w ciemno. Podobnie jak Dzia_dek nie wybrał bym Barbarki na wyjazd komercyjny. W czasie pisania postu przeczytałem post Małgorzatas, która była tam i też ponownie by tam nie pojechała. Jadę ponownie do Świnoujścia, bo klimat jest tam bardzo dobry dla osób z chorobami kardiologicznymi i układu oddechowego. Pozdrawiam
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Rok temu byłam w Barbarce ( styczeń 2018 - 1 tydzień) nie oceniała bym tak słabo. Nam było tam ok! warunki lokalowe dobre.Była tam jedna zaleta za pojedynczy pokój nie było dopłaty. Prawda, ze atrakcji rozrywkowych w obiekcie mało. Kawiarenka mała z małym wyborem. Jednak zimą tak jest dookoła.Świnoujście ma ogromną promenadę, do granicy blisko, a tam baseny termalne - dostępne. Do Chalkozyna w Kołobrzegu jeździmy corocznie, więc znam sprawę. Główną różnicą jest spora kawiarnia z tańcami czynna codziennie w godzinach wieczornych. Lokalizacja jest też dobra, bo niedaleko zarówno nad morze jak i do centrum miasta. No ale czasami warto zobaczyć również inne miejsca.
inka1
Posty: 2
Na forum od: 07 sty 2019 17:58

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: inka1 »

Dzia_dku czuwający nad poprawnością językową forum :) faktycznie mój błąd, miałam na myśli, że ogólnie ceny przyprawiają o zawrót głowy, nawet w sezonie zimowym, jak tylko znajdę coś w moim budżecie to po przeczytaniu opinii na forum wykreślam z listy i tak już wykreśliłam większość:)

malgorzatas dzięki za cenne info na temat zimowych atrakcji, a właściwie ich braku, to ważne bo wybieram się sama i bez samochodu

zbigniew165 ciekawy pomysł z tym Korabem, sprawdzę jak z wolnymi terminami, dziękuję za podpowiedź

kuracjuszka 2011 dzięki za potwierdzenie Kołobrzegu tam niestety póki co tylko 8-dniowe turnusy. trochę krótko.

pozdrawiam, Was serdecznie.
ODPOWIEDZ