Barbarka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: lawenda »

Zachęcona pozytywnymi opiniami Zbigniewa165 wykupiłam tygodniowy pobyt w Barbarce. I muszę napisać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. :) W pakiecie za 980 zł (pokój 1- osobowy) miałam 3 posiłki, wszystkie w formie bufetu, 10 zabiegów w pakiecie i bon o wartości 30 zł do wykorzystania w kawiarni w Barbarce. Personel bardzo miły i uczynny, po zgłoszeniu np. że spaliła się żarówka, a było to w niedzielę została wymieniona jeszcze tego samego dnia. Jedzenie b. smaczne, urozmaicone, nigdy niczego nie brakowało i jak przystało na tereny nadmorskie było sporo różnych ryb, dużo sałatek, warzyw, jajek w różnych postaciach, serów, na obiad tylko jedna zupa, ale zawsze dwa drugie dania do wyboru, na kolację zimna płyta plus zawsze 2 dania na ciepło. Barbarka należy do Polskiej Grupy Uzdrowisk Uzdrowisko Połczyn, miałam przyjemność przebywać również w Połczynie w Gryfie i muszę stwierdzić, że jedzenie w Barbarce jest o niebo lepsze niż w Gryfie. Obiekt lata świetności ma już za sobą, ale jest bardzo czysty i zadbany, pościel, ręczniki, wszystko czyściutkie i bielutkie. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to, że w pomieszczeniach na bazie zabiegowej jest zbyt chłodno i nie byłam odosobniona w tej opinii. Ale może wynika to z faktu, że jest położona w suterenie. No i może do tego ze kabiny prysznicowe są zbyt małe (70 cm). Jestem raczej szczupłą osobą, ale musiałam uważać żeby nie poobijać sobie łokci podczas brania prysznica. :lol:
Wiele rzeczy odnośnie bazy czy pokoi napisał już Zbigniew165, więc nie będę się powtarzać, wszystko zgodne z prawdą i stanem rzeczywistym.
Pobyt bardzo udany i z przyjemnością wrócę do Barbarki, choć na pewno już nie za te same pieniążki, ponieważ od stycznia 2024 ruszają z remontem, a co za tym idzie będzie wyższy standard, ale i ceny dużo wyższe. Remont prawdopodobnie potrwa do jesieni.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Lawnda cieszę się, że moja opinia przyczyniła się do tego, że wybrałaś Barbarkę na pobyt i że spodobał się Tobie ten obiekt.
Właśnie miałem się wybrać do Barbarki wiosną przyszłego roku, ale dowiedziałem się o tym remoncie i jadę w styczniu do Iwonicza.
Zobaczymy jakie będą ceny pobytu po remoncie, ale jak duży będzie wzrost, to zmienię obiekt na Rybniczankę, która jest 100 m dalej na tej samej ulicy Kasprowicza 14 i teraz nazywa się Hotel NAT.
Ten hotel przyjmuje tylko na pobyty komercyjne, tak jak Barbarka.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: lawenda »

Cześć Zbigniew165. :kwiat:
Sieć hoteli NAT znam, bo często korzystam, pokoje mają o różnym standardzie, jedne super odnowione, inne tylko częściowo, a jeszcze inne w kategorii powiedzmy standard. W terminie który mnie aktualnie interesuje jest jednak dużo taniej w Krynicy Zdr. . ;) :lol:
A wracając do Barbarki i cen jakie będą po remoncie to trzeba obserwować ich stronę. Myślę że pierwsze turnusy po remoncie mogą być w przystępnych cenach, aby przyciągnąć nowych i zachęcić starych klientów do powrotu. ;)
Napiszę jeszcze kilka słów o samym Świnoujściu. Miasta nie zwiedzałam, bo trochę mało czasu i dzień zbyt krótki, skupiłam się na części uzdrowiskowej, plaży, promenadach i obiektach sanatoryjnych i muszę powiedzieć, że jestem trochę rozczarowana. Pięknie udekorowane i oświetlone są tylko lokale gastronomiczne i kawiarnie, oraz obiekty sanatoryjne. Na promenadach zero jakichkolwiek światełek, czy innych świątecznych ozdób, poza kilkoma świecącymi gwiazdami na tej promenadzie, przy której jest ścieżka rowerowa. Jeśli oddalimy się od części że tak powiem gastronomicznej, to szaro buro i ponuro wieczorową porą. Miasto oszczędza....takie słowa usłyszałam od mieszkanki Świnoujścia.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Masz rację odnośnie dekoracji, bo najlepiej to wygląda w rejonie Radissona, bo tu jest przy promenadzie najwięcej kawiarni i to one są ładnie udekorowane.
Samo miasto Świnoujście też, ale ja poznałem je bardzo dobrze z racji wykonywanej pracy przez okres 9 miesięcy i częstych pobytów w Świnoujściu, ale Ty nie zdążyłaś samego miasta poznać przez tak krótki czas.
Jednak najważniejsza jest znajomość strefy nadmorskiej i uzdrowiskowej Świnoujścia w czasie kilku dniowych pobytów.
Mam zamiar znów jechać do Świnoujścia we wrześniu lub październiku do upatrzonego przez siebie obiektu sanatoryjnego z NFZ, oczywiście ze zwrotów.
Teraz czekam na opinię naszej koleżanki forumowej, która będzie komercyjnie na pobycie świąteczno-noworocznym w sanatorium Wodnik na przy ul. Sienkiewicza w Świnoujściu.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: Pancernz »

Czyli co w czasie remontu totalnie nie będzie przyjęc czy po prostu lepiej darować sobie ze względu na wiadomo , młoty udary i wiercenia ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Myślę, że Barbarka będzie nieczynna, bo na ich stronie nie ma aktualnie żadnych pakietów pobytowych po 1 stycznia, a zawsze o tej porze już były.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: lawenda »

Barbarka na czas remontu ma być całkowicie zamknięta. Pytałam w recepcji nie robią już żadnych rezerwacji po Nowym Roku. Ale Pancernz zadzwoń, czasami coś się może zmienić, przesunąć termin np. bo firma nie wejdzie na czas, itp.
Dziś rano naszła mnie taka refleksja, że jeśli miałabym wybór wyjazdu do sanatorium do Kołobrzegu i Świnoujścia to dziś miałabym dylemat. 😆 I chyba zaczynam rozumieć Zbigniewa165 i jego zauroczenie Świnoujściem.😉 Część uzdrowiskowa w Świnoujściu jest w moim odczuciu pomimo braku mola, dużo bardziej klimatyczna, piękna architektura, zadbane ładne promenady, piękne nasadzenia, szeroka czyściutka plaża itd..Dużym minusem jest jednak to, że większość obiektów sanatoryjnych nie posiada własnej bazy zabiegowej i trzeba biegać pomiędzy innymi obiektami. W lecie jest ok., ale zimą dużo ludzi choruje. No i jeśli chodzi o rozrywkę to wypada bardzo słabo pod tym względem w porównaniu z Kołobrzegiem.
Dziś patrzę na Świnoujście jako potencjalne miejsce odbycia kuracji, dużo bardziej przychylnie niż przed dwoma tygodniami.😉
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Lawenda dlatego, że trzeba dochodzić na zabiegi łatwiej jest wydzwonić zwrot do Świnoujścia w okresie jesienno-zimowym i wczesną wiosną. Dużo ludzi rezygnuje z tego powodu i ja mogę przebierać w ofertach.
Byłem w lutym tego roku w sanatorium w Świnoujściu i miałem tylko kilka zabiegów w Rusałce, a resztę na miejscu w swoim obiekcie, ale warunek, żeby się nie przeziębić, to nie brać zabiegów wodnych, mokrych.
Ponieważ ja mam skierowanie z pulmonologii, to obligatoryjnie mi takich zabiegów nawet nie proponują.
Co do rozrywek, to jest kawiarnia Scaliano w Energetyku codziennie, dwa razy w tygodniu w Sobótce, codziennie w Tawernie -Galeria Promenada przy zejściu na plażę. Są jeszcze tańce w kawiarni w rejonie Hotelu Hamilton, ale nie pamiętam nazwy.
W okresie letnim jest więcej miejsc, bo przy promenadzie tańce na wolnym powietrzu.
Ja po przyjeździe do Świnoujścia i wyjściu na promenadę czuję się jak u siebie i odpowiada mi to, że część uzdrowiskowa jest bardziej klimatyczna niż w Kołobrzegu i . Tu się czuje jest to uzdrowisko, chociaż jest mniej obiektów sanatoryjnych nią w Kołobrzegu.
Ale masz rację, że kto się nastawia tylko na tańce, to w Kołobrzegu jest tej rozrywki bardzo dużo.
Myślę, że do Barbarki też pojadę, jak będzie już po remoncie.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4097
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: Bibi2 »

Lawendo ,
dziękuję , że podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami w Barbarce :)
Mijariolka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 03 mar 2023 20:07

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: Mijariolka »

Również byłam w Barbarce na tygodniowym zimowym pobycie. Wszystko oceniam super włącznie z ceną, chętnie wrócę. Dziękuję Wam wszystkim za cenne opinie, które z pewnością są pomocne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru miejsca na pobyt i rehabilitację. Znam też Kołobrzeg z wyjazdów prywatnych i sanatoryjnych i jeszcze ma przewagę w mojej ocenie nad Świnoujściem. Jak do tej pory bywałam w Kołobrzegu częściej i bardziej jestem z tym miejscem zapoznana. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :D
ODPOWIEDZ