Barbarka w Świnoujściu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Barbarka Świnoujście, pobyt komercyjny od 02 lutego do 15 lutego 2020 r.
Jak dla mnie dobry OSW czyli Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy w bliskim sąsiedztwie Rybniczanki, Energetyka, Adama i Ewy, czyli raju i Bałtyku. Bliskość promenady i wejścia na plażę, to jego atuty. Na tańce rzut beretem, bo wystarczy 5 min na dojście z Barbarki do Rybniczanki i Energetyka.
Miałem pokój jedno osobowy bez balkonu, ale większy i z łóżkiem małżeńskim. Jak dostaniecie pokój z balkonem, to będzie mniejsza powierzchnia i pojedyncze łóżko.
Mieszkałem na trzecim piętrze w pokoju 304, a kolega ziutek29 miał mniejszy z balkonem 316.
W pokoju przyzwoite meble, biurko, stolik, krzesło tapicerowane i fotel. Łazienka duża i ładna, wszystko sprawne.
Jeszcze szafa z rozsuwanymi drzwiami z lustrami i dużo wieszaków.
Ponieważ byłem dwa turnusy miałem 30 zabiegów po 3 lub 4 dziennie. Zabiegi takie jak chciałem zostały mi zapisane.
Do zabiegów nie mam żadnych uwag, a personel bardzo uprzejmy i można je zrobić wcześniej. Baza zabiegowa jak dla mnie i mojego kręgosłupa szyjnego dobra i pewnie tam wrócę.
Wyżywienie oczywiście szwedzki stół śniadanie, kolacja, a obiad do stolika i wybór dwóch dań jedno normalne, a drugie gotowane na parze. Dużo sałatek, pomidory, ogórki, sałata i dania gorące, jajecznica i dużo innych dań. Stolik na stołówce pięcioosobowy.
Podsumowując pobyt był bardzo udany i muszę stwierdzić, że najlepszy z dotychczasowych.
Towarzystwo było bardzo fajne i czas pobytu spędzaliśmy bardzo aktywnie na spacerach i tańcach. Oczywiście poznałem dwie panie z forum Gienię i Muzyczkę i jeszcze kilka innych pań.
To tyle w temacie Barbarki.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: GIENIA »

" W pokoju przyzwoite meble, biurko, stolik, krzesło tapicerowane i fotel. Łazienka duża i ładna, wszystko sprawne.
Jeszcze szafa z rozsuwanymi drzwiami z lustrami i dużo wieszaków. "

A także ... telewizor , radio i 2 lampki nocne .... duża stojąca i mała na szafce nocnej ;)
forumowicz

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Zbyszku za opis ,
ale mam pytanie , czy Barbarka to ośrodek , który przyjmuje tylko kuracjuszy komercyjnych , czy są tam również turnusy NFZ-towskie?
i jakiego rodzaju są zabiegi ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Barbarka to ośrodek tylko dla komercji. Zabiegi prądowe, okłady borowinowe ja miałem na bark, kioterapia miejscowa, masaże klasyczne i na łóżku wodnym. Koleżanka miała też kąpiel perełkową. Miałem jeszcze ultra dźwięki na ostrogę w pięcie, które mi pomogły. Były też inhalacje, ale z nich nie korzystałem, laser, solux, interdyn i inne.
Gienia dopisała, bo zapomniałem o dużym odbiorniku TV LCD i radiu wbudowanym do szafki przy łóżku i też ważne wbudowana chłodziarka pod biurkiem.
Niemców było bardzo mało, może ze względu na okres ferii.
Obiekt godny polecenia dla aktywnie spędzających pobyt zimą w Świnoujściu.
Jak wcześniej pisałem 1640 zł za dwa turnusy tygodniowe i 30 zabiegów w pakiecie. :)
forumowicz

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: forumowicz »

Czyli 14 noclegów? To dobra cena
forumowicz

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: forumowicz »

Dziękuję :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Bibi 14 noclegów w tej cenie. Jeszcze trzy ręczniki kąpielowe, które można wymieniać bez problemu i sprzątanie pokoi, panie codziennie zaglądały i pytały czy sprzątać. Czwarty ręcznik koło brodzika, żeby można wyjść z kabiny na ten ręcznik. Czysto w całym obiekcie i bazie zabiegowej, która mieści się na poziomie -1, gdzie można zjechać windą.
Recepcja czynna całą dobę, ale radzę ze sobą zabierać podstawowe leki na przeziębienie, bo pani doktor jest tylko od przydzielania zabiegów.
Teraz zabiorę ze sobą antybiotyk, żeby nie jeździć na Oddział Pomocy Doraźnej Szpitala.
Dobrze, że ziutek29 przywiózł mi antybiotyk, bo pewnie szybko bym się nie wyleczył z tego przeziębienia. Pani doktor kazała sobie kupić w aptece suplementy na przeziębienie, bo ona antybiotyku nie wypisze. Miałem parę dni gorączkę z 38 stopni.
Dlatego już na taki wyjazd bez swojego antybiotyku się nie wybiorę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: sztani »

dzięki za opis pobytu Zbyszku i cieszę się ,że jesteś już zdrowy :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: zbigniew165 »

Sztani też się cieszę, że już doszedłem do siebie po powrocie z Barbarki. Zachorowałem, bo trochę chyba przesadziłem ze zbyt intensywnym spędzaniem czasu nad morzem i na tańcach. Pobyt jednak uważam za najlepszy jaki do tej pory przeżyłem, a już ich trochę było. Na pewno wkrótce tam wrócę może na dłużej. Pozdrawiam i dzięki za wpis. :)
Teraz tylko Tobie trzeba życzyć dobrego pobytu w Wysowej i dobrych zabiegów, chociaż w naszych schorzeniach tych zabiegów jest niewiele. ;)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Barbarka w Świnoujściu

Post autor: BozenaMat »

Dzięki Zbyszku za fajny opis :) Fajnie, że wyjazd zaliczasz do udanych :)
ODPOWIEDZ