Czytacie książki?

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Tajemnice Fleat House " nieżyjacej już Lucini Riley polecam..
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

"Tajemnice Fleat House " nieżyjacej już Lucini Riley polecam.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Czytacie książki?

Post autor: berbla65 »

Wczoraj skończyłam 2 część ,, Samotność w sieci" , czy jest część 3 ? Ciekawa jestem jak dalej potoczyły się losy Jakuba. Teraz czytam ,, BERBEKA życie w cieniu BROAD PEAKU " , pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

"A niech to szlag" Moniki Cieluch to książka, która chwilami wywołała u mnie salwy śmiechu, a chwilami łzy. Zabawna opowieść o Półce, która wyjechała do Anglii opiekować się 4- letnią dziewczynką. Pierwszy raz czytałam "pióro" tej autorki i nie rozczarowałam się. Kolejna, którą mogę polecić to "Drzewo migdałowe" Michelle Cohen Corasanti. To już zupełnie inna tematyka. Opowieść o rodzinie w tle konfliktu Palestyna - Izrael. Polecam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czytacie książki?

Post autor: Felice »

Aguś jak zwykle nasze czytanie pokrywa się. Drzewo migdałowe czytałam jakiś czas temu, chyba nawet pisałam o tej książce. Cieluch mam już na koncie kilka pozycji, ale dobrze, że przypomniałaś mi i sięgnę po kolejne.Czytałam Niepokorną, Miłość szeptem mówiona i Czekoladowe zacisze. Polecam.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Jestem po lekturze Portretu Doriana Graya - Oscara Wilde , cóż arcydzieło literatury światowej ,
ale niesamowicie ciężko mi się początkowo czytało (po części składam winę na małą czcionkę i odstępy między wersami), aż niewiarygodne myślenie arystokracji no właśnie i żywe sumienie ....
Sięgnąć miałam już po Czarci ogród - Saga rodu Tyszkowskich - Magdy Skubisz , patrzę a to 2 część - kurczaczki i co czytać czy nie :roll:
jakaś kolejność powinna być .
Drzewo migdałowe zamówiłam
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czytacie książki?

Post autor: Lewek »

Felice my czytamy to samo, bo w ogóle jesteśmy do siebie podobne 🤣. Tą Cieluch to muszę poczytać, napisała 15 książek i wszystkie są wysoko oceniane na Lubimy czytać.
Bibi, Ty czytasz takie ambitne, niekiedy ciężkie książki. Ciekawa jestem Twojej opinii o "Drzewie migdałowym".
Pozdrawiam czytających i życzę zaczytanego 2023 Roku.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

Lewku, jak przeczytam to powiem .
Aj tam zaraz tam ambitne , czytam na prawdę różne gatunkowo
ale dziękuję :D
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Czytacie książki?

Post autor: Bibi2 »

"Byłam żoną geja" ot taka książeczka ale ... to jest życie , a ono pokazuje , że są różne przypadki
Może warto przeczytać co mówią panie , które były w związkach z mężczyznami homoseksualnymi .
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czytacie książki?

Post autor: Nutka »

Widzę,że Drzewo migdałowe powróciło do łask :) Aż sobie ją wczoraj przekartkowałam,
bo uzmysłowiłam sobie,że mało pamiętam z tej książki ;) Książka bardzo dobra,Choć ciężka,
to każdy powinien, co jakiś czas, przeczytać takie treści, tym bardziej ten, kto lubi stękać,kwękać
i użalać się nad swoim losem. Jak się zamknie taką książkę przychodzi refleksja.... jakim ja jestem szczęśliwym
człowiekiem,a moje problemy nie są problemami,z którymi nie można sobie poradzić ;)
Czytałam jeszcze tej autorki Oblubienica morza. O ile Drzewo...., to fikcja literacka,to tu treść oparta
na faktach.... podobno. Też się przewija piękny umysł,konflikt palestyńsko izraelski i miłość w tle. Tu też nie brakuje
wzruszenia, poruszenia,brutalności.... Ja jestem gamoniowata w historii tych krajów i jakoś mnie nie ciągnie,żeby ją
zgłębić. Dużo rzeczy jest nie do zaakceptowania, ale nie można wszystkich ludzi wrzucać do jednego worka. Nie każdy
arab czy żyd, to terrorysta. Ileż tam jest ludzi o wielkim umyśle,ludzi nauki,sztuki,biznesu, którzy osiągnęli sukces
przez ciężką, katorżniczą pracę bez koneksji i złodziejstwa ;)
Się rozpisałam ni z gruszki ni z pietruszki .... :roll:
Miłego dnia :)
ODPOWIEDZ