Suplementy

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Suplementy

Post autor: ewiko »

Szczerze mówiąc , mam dosyć wszelkich reklam propagujących suplementy na wszystko. Na męskość, na kobiece problemy (opis tych problemów szczególnie żenujący), na rozbiegane nogi...... itd. Moja pani doktor przestrzega przed nadmiernym zażywaniem wszystkiego w każdej ilości. Nie dajmy się zwariować...
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Suplementy

Post autor: Nutka »

Reklamy suplementów diety atakują nas na każdym kroku. W radiu, telewizji, Internecie i prasie pojawiają się liczne zachęty do zakupu "rewelacyjnego środka na wzdęcia",
"syropku wzmacniającego apetyt" czy "przełomowego specyfiku poprawiającego erekcję".
Niewielu z nas wie, że tak powszechnie reklamowane suplementy diety nie mają nic wspólnego z tradycyjnymi lekami,
a obietnice ich producentów nie są poparte żadnymi wiarygodnymi badaniami.... ;)
jawa 53
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4983
Na forum od: 24 gru 2013 07:17
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Suplementy

Post autor: jawa 53 »

Ja też nie wierzę w cudowne suplementy na wszystkie dolegliwości. Jednak podczas zaduszkowych rozmów przy stole z absolwentkami kosmetologii,
dowiedziałem się o kosmetykach i produktach na bazie naturalnego aktywnego tropokolagenu.
Dzięki właściwościom kolagenu produkty znajdują zastosowanie w leczeniu poparzeń oraz blizn tuż po operacji.
Z uwagi na fakt iż nie zawierają barwników, substancji zapachowych oraz sztucznych konserwantów nadają się dla dzieci od pierwszych dni życia, osób ze skóra skłonną do podraznień, pękającymi piętami i łokciami oraz dla osób z atopowym zapaleniem skóry i innymi dermatozami.
Kosmetyki natomiast działają na przyczynę starzenia się naszych tkanek , w tym skóry, a nie na skutek.
Jedna z pań zgodziła się na udzielenie zainteresowanym dokładnych informacji,kontakt mogę podać na PW.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Suplementy

Post autor: ewiko »

Brzmi bardzo ciekawie..... a może nieco więcej szczegółów . Ja, jak zapewne inne panie , jestem zainteresowana takimi kosmetykami. :oops:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Suplementy

Post autor: Nutka »

Wystarczy kupić kolagen i dodawać do kremu czy balsamu.
Działanie takie samo,a o dużo wiele tańsze ;)
Teraz na blizny po oparzeniach ,operacjach można zakupić opatrunki z kolagenem.
Jeden taki opatrunek ma w sobie działanie dwumiesięcznej kuracji smarowania preparatami z kolagenem.
Moja wnuczka latem miała poparzoną stopę,doszedł do tego przeszczep sztucznej skóry.
Teraz, po tych opatrunkach i zabiegach mało co widać bliznę ;)
forumowicz

Re: Suplementy

Post autor: forumowicz »

Suplement stosuje się tylko wtedy, gdy jest taka zdrowotna konieczność.
Witaminy też można przedawkować i co wtedy?
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Suplementy

Post autor: Nutka »

Jak to co Obywatelu :roll:
Przecież są leki na hiperwitaminozę.......bierze się lek i dochodzi się do równowagi ;) :D
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Suplementy

Post autor: Suzen »

Zimą każdy powinien zażywać suplementy z witaminą D.Gdy brakuje słońca,mamy jej za mało. :idea:
Słoneczko świeć... :D
Nowe badania dowiodły,że witamina D ma jeszcze większy wpływ na zdrowie,niż sądzono.Szczególnie ważna jest dla kobiet,bo właściwy poziom witaminy D w organizmie m.in. zwiększa szanse na zajście w ciążę,obniża ryzyko raka piersi i osteoporozy.
90% Polek cierpi na jej niedobory :idea:
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Suplementy

Post autor: stada-52 »

Zgadzam się z opinią Suzen, ponieważ suplementację wit.D+K2 stosuję na sobie i widzę oraz czuję efekty.Zastanowiły mnie moje złamania:a to rączka,a to nóżka,a to włosy wypadaja itp.Odnośnie wit.C-dla mnie rewelacja!Katar,kaszel,gorączka -zapomniałam jak to wygląda :)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Suplementy

Post autor: Suzen »

stada-52 pisze:Odnośnie wit.C-dla mnie rewelacja!Katar,kaszel,gorączka -zapomniałam jak to wygląda :)
A ja przez dłuższy czas zapomniałam o codziennym stosowaniu witaminy C.Zaczęły się częste przeziębienia,kaszel,katar. :(
Teraz staram się pamiętać o codziennej dawce.Mnie to pomaga i uodparnia/mam nadzieję,że na długo/. :)
ODPOWIEDZ