Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: Bietka »

Właśnie 9 marca wróciłam ze Świeradowa Zdrój z Domu Zdrojowego. Naczytałam się złych opinii o tym miejscu i z negatywnym nastawieniem tam pojechałam.Na szczęście okazały się one nieprawdziwe i proszę bardzo o przedstawianie rzetelnych informacji o obiektach bo tylko niepotrzebnie stresujemy się nawzajem.
Warunki wspaniałe piękny, wyremontowany obiekt z elementami retro np. biało- szare ściany, pasujące białe żyrandole itd.Stołówka super elegancka, nigdzie tak ładnie nie było a jest to moje 14 sanatorium. Wyremontowana strefa SPA (basen do korzystania i sauna z NFZ., świetne zabiegi i przemiła obsługa. Jedzenie jak na wczasach a nie szpitalne, urozmaicone, duże porcje (zupy dobre i w wazie), duże pokoje głównie 4 osobowe ale zakwaterowano tam 3 osoby.Trzeba wprawdzie na niektóre zabiegi chodzić obok (borowina i wody radonowe) ale szczególnie wiosną i latem to nie przeszkadza. Ja byłam zimą i przy bardzo niesprzyjającej pogodzie, nie było problemu. Można codziennie ćwiczyć rano na hali spacerowej, pięknej, zabytkowej hali. Poza tym Świeradów to piękne miejsce gdzie można spacerować (codziennie chodziłam po górach), zwiedzać okolicę i podziwiać widoki np, z wież ....jedyne zastrzeżenia mam do jednej z lekarek, która bardzo oszczędnie przydzielała zabiegi i trudno było wyegzekwować zmiany.
Życzę miłego pobytu w tym wspaniałym sanatorium. Jeszcze chciałam nadmienić, że wszystkie sanatoria w świeradowie są na dobrym poziomie i korzystają z tej samej bazy zabiegowej.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Bietko dziękuję za opis.
No proszę jak to można mile rozczarować się , ważne , że Tobie pasowało i wróciłaś zadowolona :kwiat:
Grazia437+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 30 gru 2021 22:42
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: Grazia437+ »

Super opinia. Cieszę się bo do Świeradowa jadę 12 kwietnia
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: sztani »

Dzięki za opis. :kwiat:
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1891
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: seti36 »

Na temat Świeradowa Zdrój i Domu Zdrojowego to ile ludzi tyle opinii .Większości kuracjuszy się podoba i są bardzo zadowoleni a ci co wypisują złe opinie to są ludzie którzy jadąc z NFZ-tu oczekują luksusów jak w hotelu .Aby mieć luksusy to trzeba jechać komercyjnie a nie z NFZ i narzekać :D
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 556
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: ZbigniewMax »

Obrazek
takie widoki się komuś nie podobały?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24579
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: ewasz »

Max, no chyba nie teraz takie widoki. Czas jeszcze na zimę...
tengel2
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 lut 2012 12:12

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: tengel2 »

Pobyt komercyjny w grudniu 21. Pokój..8, wyżywienie..9,zabiegi..8, okolica..10/10
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6088
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: Duszyczka »

Gorsze warunki są w części B Domu Zdrojowego.W tej starszej.
Cała reszta warunków jest tam do pozazdroszczenia.Szczególnie. że można na większość zabiegów chodzić w szlafroczku i słuchać muzyczki z Bohemy do 22-giej.Ogólnie. ..coś tam zawsze dzieje się. Nie ma nudy .Wyżywienie i standard pokoi w nowej części podobne jak w całym resorcie..Z małymi wyjątkami tam.gdzie jest stara kanalizacja.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 556
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój

Post autor: ZbigniewMax »

Dzięki za opinię,ale co do części B,to byłem kiedyś w jedynce i było ok,no teraz nie wiem,ale sprawdzę,w zimie w szlafroku na zabiegi do Wacława,można i tak,pozdrawiam. :D
ODPOWIEDZ