Babka ziemniaczana

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
MUCZEK62
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 286
Na forum od: 02 sty 2013 13:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Babka ziemniaczana

Post autor: MUCZEK62 »

Przeczytałem i mojej receptury nie znalazłem.
Zawsze robię dużo i jeszcze nigdy nie zostało(dla 10-14osób)
5 kg. ziemniaków żółtych(Wineta)
3 duże cebule,1kg. sloniny
1/2 szklanki kaszy manny lub mąki ziemniaczane
garść nasion kopru lub kminku
10-12 jaj
garść natki pietruszki
1-1,2kg boczku wędzonego surowego
ok 7 m. flaka kiełbasianego kal.36(może być grubszy to dłużej pieczemy)
Ziemniaki i cebulę trzemy na drobnej tarce,boczek zmielić na szarpaku lub drobno pokroić, nie podsmażam ,podczas pieczenia i tak puści soki ,odlać wodę(używam drobnego sita)
wszystko mieszamy +sól+pieprz(ja lekko przesalam),nadziewamy flaka do2/3objętości (używam do tego plastykowej butelki z odciętym denkiem).
Na blachę układamy cieniutkie plasterki słoniny,na nią kładziemy kiszkę w kształcie żmijki,czekamy 15min.odbieramy wodę z blachy,wstawiamy do gorącego piekarnika(180) na 50-60 min(po 30 min. nakłuwamy kiszkę wykałaczką ).Ztej porcji wychodzą dwie pełne blachy w piekarniku kuchenki 90cm.Można podać z kwaśną śmietaną.
smacznego
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Babka ziemniaczana

Post autor: Sloneczko »

Moja babcia robiła taką kiszkę we flaku wieprzowym tylko, ze się ją gotowało nie piekło.
Dodawało się jeszcze wątróbkę
Była wspaniała :D
ODPOWIEDZ