Ciasta-sprawdzone przepisy

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58746
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: malgorzatas »

Moja babka Majonezowa...jest przepyszna..Ci co im podałam przepis ją zachwalają :D

5 jajek
1 szklanka cukru
1 majonez ( winiary) mały
1 szklanka mąki
3 łyżeczki proszku 2 olejki cytrynowe

Białka ubić z cukrem,dodać po 1 żółtku...do jednolitej masy dodać mąkę z proszkiem..majonez..oraz olejki

Smacznego :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: MaKa1 »

ROGALE DROŻDŻOWE (ja robię porcję x2):
25g drożdży,2łyżki cukru pudru,3 szklanki mąki, 0,5 kostki margaryny,1jajko,szklanka mleka,puder do posypania.
WYKONANIE:
Drożdże rozpuścić w 0,5 szklanki ciepłego mleka+1łyżka mąki+1łyżka cukru pudru....odstawić do wyrośnięcia.Na stolnicy przesiać mąkę...dodać jajko wymieszane z resztą cukru pudru,pozostałe ciepłe mleko i miękką margarynę(można wcześniej rozpuścić)...wlać wyrośnięte drożdże....zagnieść ciasto.
Odstawić przykryte ściereczką do wyrośnięcia aż podwoi swoją objętość....podzielić na 3 części...rozwałkować...pokroić na trójkąty ...nakładać po łyżeczce nadzienia (mak,dżem ,marmolada,czekolada)..zawijać zaczynając od szerszej części.Ułożyć na blaszcewyłożonej pergaminem.Piec 15- 20min w temp ok175-180 stopni ...po upieczeniu posypać cukrem pudrem.
Przepis wypróbowany wielokrotnie ....polecam i smacznego :kwiat:
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: danusia57 »

MaKa1,z pojedynczej porcji ciasta ile wychodzi rogali :?:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: sztani »

Cieszę się ,że powstał taki temat . :) Bliski mojej żołądkowej próżności. Jak w powiedzeniu."" przez żołądek do serca mężczyzny" Brawo
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: MaKa1 »

Danusiu,nie wiem ile wychodzi sztuk....nigdy nie liczę ale robię podwójną porcję i wychodzą 2 miski pełniutkie....jedną widać na zdjęciu ,a druga jest większa ....u mnie na 4 osoby + jak ktoś zagości wystarcza....robi się je szybciutko i nie są drogim ciastem.Pozdr... :kwiat:
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: MaKa1 »

KRÓLEWICZ CZEKOLADOWY (przepis podam później)

[ obrazek zewnętrzny ]
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: MaKa1 »

KRÓLEWICZ CZEKOLADOWY:

Upiec biszkop z 4 jaj,następnie w tej samej wielkości blaszce (u mnie 27x39),upiec 2 placki miodowe.
CIASTO MIODOWE:
2 jajka, 3/4 szklanki cukru,3 szklanki mąki,1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,1łyżeczka sody,kostka margaryny,3 łyzki lejącego miodu,1łyżka kwaśniej śmietany...zagnieść i upiec 2 placki w temp.ok.200 stopni ,ok.10 min-15min.
Blaszkę wyłożyć folią aluminiową ...położyć placek miodowy...na to krem gorący...biszkopt...pozostały krem gorący ...placek miodowy ...na końcu polewa+wiórki kokosowe.
KREM: 1l mleka i jeszcze około 1/2 szklanki +3 budynie czekoladowe bez cukru+3łyżki cukru +3 galaetki truskawkowe.
WYKONANIE: budyń ugotować z cukrem i do gorącego wsypać galaretki ...mieszac szybko aż się rozpuszczą....goracym przekładac placki.
POLEWA (napewno sie uda): 5łyżek cukru, 5łyżek margaryny...gotować mieszając do rozpuszczenia cukru...zdjąć z ognia i do gorącego dodać 3łyzki kakao+ 3łyżki gęstej śmietany (u mnie Piątnica 18procent)...mieszać do otrzymania odpowiedniej konsystencji ...polać ciasto.
Królewicz najlepszy po 1-2 dniach.Smacznego :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Nutka »

Ładnie Makuś wygląda to ciasto....
Muszę wypróbować ten przepis :D
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Sloneczko »

Nooo takiego jeszcze nie robiłam ani nie jadłam :D
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Ciasta-sprawdzone przepisy

Post autor: Atina »

Aż ślinka cieknie po brodzie...co wy tu tworzycie dziewczyny :roll: :) :roll:
ODPOWIEDZ