Kursywa

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Kursywa

Post autor: Mask »

Zauważyłem, że tekst zaznaczony kursywą, nie zawsze wchodzi.
Teraz na podglądzie wszedł z małym opóźnieniem.
Wcześniej robiłem kilka prób z dłuższym tekstem i nie wchodził.
:?: :?:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kursywa

Post autor: administrator »

Będę testował ale nie zauważyłem by były jakieś opóźnienia.
Kliknięcie przycisku i[/], powoduje wstawienie w tekst znaczników:

Kod: Zaznacz cały

[i] tu tekst kursywą [/i]
Te znaczniki są tylko do łatwiejszej edycji tekstu przez użytkownika, podczas wyświetlania zamieniane są na tagi języka HTML:

Kod: Zaznacz cały

<span style="font-style: italic">  tu tekst widziany jako kursywa </span>
Za wyświetlanie odpowiada przeglądarka internetowa na każdym komputerze indywidualnie.
Ponieważ nie opisałeś co oznacza "pojawia się z opóźnieniem", czy mam wnioskować, że po wysłaniu postu tekst jest bez kursywy i dopiero po kilku odświeżeniach zamienia się w kursywę?
Czy może samoczynnie zamienia się w kursywę po chwili bez żadnego odświeżania strony?
Tak czy siak, proponuję sprawdzić źródło strony (najczęściej w menu podręcznym pod prawym przyciskiem myszy -> Pokaż źródło) na okoliczność wystąpienia w tymże źródle ciągu:

Kod: Zaznacz cały

<span style="font-style: italic">  tu tekst widziany jako kursywa </span>
Jeśli ten ciąg jest, to oznaczałoby, że przeglądarka nie wyświetliła poprawnie kursywy, jeśli go nie ma, to by mogło oznaczać, że rzeczywiście jeszcze serwer nie zdążył przetworzyć tego tekstu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mask
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 785
Na forum od: 04 mar 2013 10:40
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kursywa

Post autor: Mask »

Jeśli chodzi o pojawienie z opóźnieniem, to tekst pojawiał się przy próbach z podglądem, samoczynnie po kilku sekundach, bez odświeżania strony.
Sytuacja była następująca:
Zrobiłem wpis w temacie "Fajny film..." i zauważyłem po około 10 min. (brak możliwości edytowania), że nie ma tekstu zaznaczonego kursywą, zacytowałem wpis, tam tekst był pełny, razem z kursywą i jeszcze raz go wrzuciłem w temat.
W pierwszym wpisie nadal nie było tekstu w kursywie.
Po około godzinie, w pierwszym wpisie, pojawił się niewidoczny wcześniej tekst zaznaczony kursywą.
Dzisiaj robiłem próby i jest wszystko ok.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ