Problemy ze słuchem

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Oj to bym musiał dobrze przemyśleć ,nie jestem za implantami ale zorientuje się w temacie ,dzięki za info :) :kwiat:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Ja byłam bliska zdecydowania wstawiają za uchem pod skórą pokazywał mi Pan prof a na zewnątrz masz magnesik i klap i już słyszysz :lol: ale jak zgubisz magnesik niooooooo to kicha ,a że ja gubię różne rzeczy dlatego chyba się nie zdecydowałam :o :lol: :lol: Brązowy magnesik
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: Felice »

Dziś właśnie rozmawiałam z koleżanką,której wszczepiano implant w Katowicach.Jest bardzo zadowolona z efektu,aczkolwiek mówi,że wymierny efekt jest po roku.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: ewiko »

Temat potraktowałam "pół żartem, pół serio". SORKI. Jestem po wizycie u laryngologa, z całym zestawem problemów. Przede mną badania, badania, badania.... Jednym z wielu problemów jest słyszenie "niezrozumiałe". Tak wyjaśniłam problem pani doktor. Doskonale słyszę głos,ale nie rozumię co mój rozmówca do mnie mówi.. Kto tego nie przeżywa, nie wie o czym piszę. Za kilka dni będę po badaniu słuchu, może wtedy napiszę coś więcej....
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Ewiko :) Tak jak pisałem wcześniej ja właśnie mam taki problem i dlatego były problemy z ustawieniem aparatów .Prawdopodobnie przejdziesz badania gdzie oprócz zwykłego audiogramu ,będą także puszczane słowa które trzeba powtórzyć .I tu jest o tyle ciekawie że tam gdzie głos był głośny powstawały większe problemy ze zrozumieniem danego słowa niż wtedy gdy jest to nawet szept ale w takiej tonacji która do mnie dociera.
Życzę Ci powodzenia ,proszę pamiętaj jednak o tym że na to nie ma leków i chyba się nie mylę ,trzeba nauczyć się z tym żyć i choć początki są trudne ,po pewnym czasie można się przyzwyczaić pomimo tego że jest to czasem bardzo denerwujące.
Nie chcę Cię straszyć i obym się mylił ,jeszcze raz powodzenia :kwiat:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Nie trzeba godzić się na dyskomfort lecz trzeba mieć aparat .Pozdrawiam :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: ewiko »

Zobaczymy, w poniedziałek mam badanie i wszystko będzie jasne. Przyzwyczaić się ?.... trudna sprawa. Ale cóż począć. Miałam nadzieję , że jest na to jakieś lekarstwo. Jest to krępująca dla mnie sytuacja, bo nie mam ochoty wszystkich współpracowników informować o swoim problemie. Są młodzi, więc tego nie zrozumieją. Dziś starsi ludzie idą w "odstawkę", młodość z nami wygrywa... :oops:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Ewiko ,to jest krępujące ,sam przez to przechodziłem ,tylko w pewnym momencie nie ma wyboru zwłaszcza wtedy gdy inaczej odbieramy zdania do nas kierowane lub ich w ogóle nie potrafimy zrozumieć.
Każdy ubytek słuchu jest inny ,tutaj nie ma złotego środka ,trzeba indywidualnie podejść do każdego pacjenta i w naszym własnym interesie powtórzyć badania w innym miejscu .Lekarze też są omylni ale o tym chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Powodzenia :) :kwiat:
forumowicz

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: forumowicz »

Zaczyna się robić ciekawie, gdy co innego widzisz, a co innego słyszysz ;)
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Problemy ze słuchem

Post autor: stada-52 »

Tańczę ci ja kiedyś z wysokim mężczyzną,a on coś bez przerwy do mnie mówi z tej wysokości :evil: Więc co rusz pytam:słucham?słucham?
I tak dotarło do mnie,że mam problem ze słuchem :shock:
ODPOWIEDZ