Wspolny wyjazd malzonkow

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Dzia_dek »

Fajnie Janek napisał w ostatnim zdaniu, że nie są to oczekiwania, ale wręcz żądania pewnych osób,
a później pisze się o tolerancji i poszanowaniu drugiego człowieka pod warunkiem, że działa to w ich
stronę. Odwrotnie już nie. Czyli znów mamy klasyczny przykład, że moja racja jest mojsza jak twojsza.
"Spójrzmy czasem na potrzeby innych dotyczy każdej ze stron tej wymiany zdań."
Brawo. :kwiat: Bardzo mądre zdanie, które jest swoistym podsumowaniem całej powyższej naszej dyskusji.
Stanislaw1960
Posty: 4
Na forum od: 08 mar 2022 13:29
Oddział NFZ: Lubuski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Stanislaw1960 »

Jedno jest pewne... nikomu nic tutaj obligatoryjnie nie należy się.
[/quote]

Sąd sądem - ale sprawiedliwość musi być po Twojej stronie
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

jan19557 pisze: 20 kwie 2023 20:48 Oby tylko nie wynikła z tego kolejna kłótnia i obrażanie wzajemnie. Z niektórych wypowiedzi wnioskuję, że to nie są ich oczekiwania ale wręcz żądania.
Janie

Na pewne sprawy nie mamy wpływu.
SYSTEM dopuścił i NIE JEST KOSEKWENTNY .

A że są Osoby które to wykorzystują cóż .

Nie ukrywam ,że w niektórych Obiektach udaje mi się wykorzystać ,że Jestem Singlem
Mam dużo czasu na rehabilitację
Nie jestem zagoniony tak jak owe Pary .
To Ja korzystam z tego ,że niejednokrotnie nie zawsze mają dopasowane zabiegi i są WOLNE MOCE Przerobowe
Ileż to razy zdarzało mi się nie wychodzić z wanny z hydromasażem nawet po 2 seansach
Bo Pani Fizjoterapeutka miał już podbitą kartę
Ile razy udawało mi się nawet odprawić rytualną drzemkę na Łóżku masującym.

Tutaj są PLUSY małżeństw

Oczywiście jest to troszkę irytujące ,że to właśnie Małżeństwa otrzymują Najlepsze Pokoje te nasłonecznione , później są Panie a Nas umieszczają jak Turcy podczas wakacji gdzieś z widokiem na śmietnik czy inne atrakcje

Bo jak Kiedyś powiedziała pewna Pani w recepcji i po tych słowach straciła prace
Faceci przyjeżdżają pochlać i..

A temat Małżeństw tych z USC wałkowany jest od czasu od kiedy pojawiłem się na Portalu ponad 10 lat i zapewne będzie wałkowany przez kolejne
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: jan19557 »

"Bo jak Kiedyś powiedziała pewna Pani w recepcji i po tych słowach straciła prace
Faceci przyjeżdżają pochlać i.."

Darku chyba troszkę przesadziłeś. Ktoś kto chleje w sanatorium i szuka aby coś zaliczyć nie musi jechać do wód. To samo może zrobić w miejscu zamieszkania, chyba, że są singlami (tym wolno wszystko i wszędzie). Tacy ludzie nie mają skrupułów ;)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Bibi2 »

Kleine , to taka trochę moja prowokacja z tym zabieraniem głosu ale ....
Chyba Darek pytał o małżeństwa na turnusach ZUS-owskich , tak, takie też są , są również łączenia jedno z małżonków na turnusie ,
a drugie na prywatnym pobycie, ale na pewno nie w takim % jak z NFZ-tu.
Janie , ta końcówka Twego posta nie jest fajna , wiem puściłeś oko ale ........ :roll:
Te ustawowe dopłaty do turnusów wcale nie są małe, zapowiada się uwolnienie cen , zobaczymy , pewnie kolejna część społeczeństwa zrezygnuje z "darmowych wczasów" :roll: lub zaakceptuje 3 i 4 ponieważ będzie taniej , a dwójki będą prosić się o wzięcie ;)
ot takie dywagacje wiejskiego listonosza , miłego dnia :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: darek »

jan19557 pisze: 20 kwie 2023 22:37 "Bo jak Kiedyś powiedziała pewna Pani w recepcji i po tych słowach straciła prace
Faceci przyjeżdżają pochlać i.."

Darku chyba troszkę przesadziłeś. Ktoś kto chleje w sanatorium i szuka aby coś zaliczyć nie musi jechać do wód. To samo może zrobić w miejscu zamieszkania, chyba, że są singlami (tym wolno wszystko i wszędzie). Tacy ludzie nie mają skrupułów ;)
Janie

Prywatnie mogę Ci Podać Nazwę obiektu w którym miało to miejsce.
Fakt było to około 15 -17 lat temu.
Pani Miała wysokie mniemanie o Sobie a Słyszący Słowa był z Nowej władzy.
Pani została przeniesiona do działu BEZ KONTAKTU z Kuracjuszami.

Oczywiście masz Rację wszak zgrzeszyć nie trzeba TYLKO w Sanatoriach i nie tylko z Alkoholem ale i w innych aspektach :)
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4400
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Kleinehexe »

Ano właśnie.... różne opcje i konfiguracje omawiamy tutaj. To zapytam jak zapatrujecie się na taką sytuację, o której wspomniała już Bibi2, a mianowicie: żona ma skierowanie do sanatorium (nieważne czy ZUS czy NFZ), a mąż wykupuje sobie w tym czasie pobyt komercyjny (lub na odwrót)? Myślę, że jest do załatwienia wspólny pokój, wspólne spożywanie posiłków. Czy to zmieni odbiór małżonków na kuracji?🤔
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: ewiko »

Kleinehexe , w maju zeszłego roku , byliśmy z mężem właśnie w takiej konfiguracji .... Ja na NFZ (pocovidowe) , mąż prywatnie .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Felice »

Taka konfiguracja na pewno nie będzie budziła tylu wątpliwości. A czy coś zmieni w odbiorze? Myślę, że zależy to wiele od nas samych. Nie epatujmy „innością”, nie będziemy oceniani.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Samosia »

Kleinehexe odpowiem jak sprawa wspólnego wyjazdu ( kuracjusz NFZ + kuracjusz prywatny) przerabiałam to kilka razy z córka i poraz pierwszy z mężem teraz w styczniu....z mojej strony jako kuracjusz komercyjny nigdy się nie wywyższałam,zawsze grzecznie stoję w kolejce do recepcji,pilegniarek i lekarza,na zabiegi chodzę jak każdy kuracjusz,jeśli chodzi o posiłki to córka jeśli jest możliwość doplaty do wyżywienia to zawsze sobie dopłaca i na posiłki chodzimy wspólnie i tak też teraz było gdy na kuracje wyjechałam z mężem poprostu mu dopłaciłam i nie było problemu.Co do odbioru przez innich kuracjuszy to zawsze staramy się nie wywyższać jestem taka ,,swojska babka" i tego się trzymam od początku turnusu do jego zakończenia🙂
ODPOWIEDZ